PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

CHILSKÁ MOZAIKA - S prodloužením na VELIKONOČNÍ OSTROV

Chile
5.11.2017 - 25.11.2017 21 dní 137 600 Kč Kód zájezdu : 328 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 CHILSKÁ MOZAIKA - S prodloužením na VELIKONOČNÍ OSTROV Chile, 5.11. - 25.11.2017, 21 dní 137 600 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

05.11.2017 - 25.11.2017 137 600 Kč Nezávazná rezervace
11.11.2017 - 25.11.2017 89 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Dlouhý pás země kontrastů, Chile, je schovaný mezi andským pohořím a Tichým oceánem. Skrývá nejedno krásné překvapení. Na věhlasných vinicích sládnou hrozny, v modrých jezerech se odrážejí zasněžené sopky, v hlubokých lesích tečou prudké řeky, pestré domky spolu s rázovitými kostelíky probarvují krajinu a vše postupně přechází do opuštěné, větry bičované ledovcové Patagonie. Fotogenické žulové věže Torres del Paine tvoří růžovou kulisu západu slunce. Nejjižnější chilské město Punta Arenas se chlubí bohatou historií a v přírodní rezervaci Seno Otway si roztomilí tučňáci důležitě vykračují v dobře padnoucím fraku. Dlouhé vlny Pacifiku jsou bohaté na mořské plody, které můžete zapíjet věhlasnými víny skoro ve všech koutech této úzké a rozmanité země, jedné z nejrozvinutějších a zároveň i nejstabilnějších v Jižní Americe. Navíc máte možnost poznat tajuplný Velikonoční ostrov.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Puerto Montt – Punta Arenas, Punta Arenas – Santiago de Chile. Veškerá pozemní doprava: dálkový noční lehátkový autobus, autobusy, pronajaté minibusy, lodní trajekt na ostrov Chiloé. Ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie. Český průvodce. Místní průvodce dle potřeb. Vstupy do NP. Cestovní pojištění. V prodloužení letecky Santiago - Velikonoční ostrov a zpět. Ubytování. Vstup do NP (cca 63 USD). Český průvodce (na Velikonočním ostrově od 4 osob).
Cena nezahrnuje
  • Stravování. Vstupy do památek a muzeí. Fakultativní výlety. Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 600 Kč (15 dní) / 15 600 Kč (21 dní). V prodloužení místní odletové taxy 20 USD.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do CHILE, hlavního města Santiga de Chile.
2. den
Prohlídka Santiaga de Chile - náměstí Plaza de Armas se starobylou katedrálou. Hlavní avenida s pouličními muzikanty, prezidentský palác La Moneda. Památník národního hrdiny Bernarda O´Higginse. Neptunova fontána, vyhlídka z vrcholu Santa Lucia. V Santiagu to večer „žije“, procházky po rušných uličkách a barech.
3. den
Celodenní výlet do přístavního města Valparaiso (UNESCO). Prohlídka největšího chilského přístavu u pobřeží Tichého oceánu, výjezd pitoreskním výtahem na vyhlídku Paseo 21 de Mayo. Náměstí Sotomayor, klikaté úzké uličky, příkrá schodiště, domy doslova „zavěšené“ na skalách. Návrat do Santiaga de Chile, noční přejezd lůžkovým pohodlným autobusem k jezeru Villarica do městečka Pucón.
4. den
Příjezd do Pucónu. Výlet do termálních lázní, relaxace v přírodní horké vodě uprostřed zeleného lesa. Kdo vydrží v minerální vodě nejdéle?
5. den
Celodenní pěší výlet do NP Huerquehue, kde rostou endemické přesličkovité araukárie, které zůstaly zachovány ještě z pravěku. Procházky mezi malebnými jezírky po úzkých pěšinách v hloubi národního parku, výhledy na modré jezero a stejnojmennou zasněženou sopku Villarica. Budeme zítra stát na jejím vrcholku?
6. den
Fakultativně pro zájemce výstup na činnou sopku Villarica (2 840 m.) za pomoci místních průvodců a vypůjčeného vybavení. Zpočátku si pomůžeme lanovkou, dále již 4 – 5 hodin chůze po vyšlapané pěšině vedoucí po svahu a pod vrcholem po sněhovém poli. Krásné výhledy do okolní dramatické krajiny i do nitra kaldery, kde z bublajícího magmatu vychází štiplavý sirný kouř. „Vsedě“ pohodlný sjezd po sněhových polích dolů k lanovce, návrat zpět do hotelu. Možnost výběru z jiných fakultativních aktivit (rafting, canyoning, pěší výlety do okolí).
7. den
Odjezd z Pucónu. Cesta přes komunitní upravené německé městečko Frutillar, kde je možno si objednat i klasický jablečný štrůdl. Odrazy působivé sopky Osorno (2 650 m) v modrých vodách jezera Llanquihue, dojezd do města Puerto Montt. Večerní procházka přístavem, návštěva rybího trhu, věnce sušených mušlí, sledování porcování úlovků. Ochutnáme v místních hospůdkách obří mušle Sv. Jakuba nebo pico roco společně s proslulým chilským vínem?
8. den
Výlet k jezeru Lanquihue a lehká procházka v NP Vicente Pérez Rosales po úzkých pěšinkách zachovalým patagonským pralesem. Jezero Todos Los Santos s pobřežím lemovaným černým sopečným pískem. Z jezera vytékající řeka vytvořila ve ztuhlé lávě bílé kaskády vodopádů Petrohué. Útulné městečko Puerto Varas na břehu jezera, výhledy na vulkány Osorno, Calbuco a Tronador. Návrat zpět do Puerto Montt.
9. den
Plavba lodí na ostrov Chiloé, projížďka a prohlídka svérázné ostrovní architektury - originální dřevěné kostelíky, v každé vesničce je jiný. Tradiční palafitos - domky na kůlech na pobřeží, rybí trhy a zvlněná ostrovní krajina s pasoucím se dobytkem, obklopená Tichým oceánem. Návrat do Puerto Montt.
10. den
Letecký přesun z Puerto Montt do Punta Arenas. Odpoledne návštěva přírodní rezervace s velkou kolonií tučňáků Magellanových v zálivu Seno Otway, procházka mezi ptačími hnízdy po úzkých stezičkách.
11. den
Punta Arenas - návštěva hřbitova s hrobkami místních “ovčích baronů“ a procházka městem. Náměstí s pomníkem mořeplavce F. Magellana a nezapomeňte, kdo pohladí patu indiána u jeho nohou, má zaručený návrat! Hlavní Katedrála, pohledy na slavný Magellanův průliv dělící kontinent od Ohňové země. Odpoledne přejezd rovinatou pampou se stády ovcí a divoce žijícími lamami guánaco až do klidného městečka Puerto Natales. Kdo jako první uvidí pštrosa nandu?
12. den
Celodenní výlet autobusem do NP Torres del Paine, minerální jezero Laguna Amarga, proslulé černobílé „Cuernos“ (Rohy) nad jezerem Nordenskjold, mohutný vodní přepad Salto Grande, vyhlídky na modrá jezera, pohledy na proslulé žulové věže „Torres“. Večer návrat do Puerto Natales.
13. den
Přejezd zpět do Punta Arenas. Poslední rozloučení s Patagonií u večeře s čerstvě uloveným lososem?
14. den
Odlet z Punta Arenas do Santiaga de Chile. Odlet do Evropy.
15. - 15. den
Letecký návrat domů.
15. den. *MOŽNOST PRODLOUŽENÍ O VELIKONOČNÍ OSTROV.
Letecky ze Santiaga de Chile na VELIKONOČNÍ OSTROV (Hanga Roa). Přivítání na ostrově trav klasickým květinovým věncem a zpěvem.
16. den
Velký okruh okolo „Pupku světa”. V kráteru Rano Raraku se nachází téměř 400 soch v různém stadiu opracování, jako by je jejich tvůrci opustili ze dne na den. Proč byly sochy vytvořeny, proč mají na hlavách klobouky? Seznámení s historií ostrova. Koupání pod palmami na pláži Anakena. Kráter Puna Pao, výroba kamenných klobouků pro sochy. Kamenná plošina Ahu Akiwi.
17. den
Malý okruh – hluboký kráter Orongo s vnitřním jezírkem. Kdo to byl Ptačí muž, jak se konaly každoroční soutěže? Obřadní vesnice a výhledy na okolní širý oceán nad strmými lávovými útesy. Zatančíme si večer s domorodými tanečnicemi?
18. den
Procházky městem Hanga Roa. Výhledy na vody divokého oceánu tříštící se o skály. Možnost půjčení terénní motorky či kola a vlastní projížďky po ostrově trav a koní.
19. den
Zpáteční let z Velikonočního ostrova do Santiaga de Chile.
20. - 21. den
Letecký návrat ze Santiaga de Chile domů.

Termíny

05.11.2017 - 25.11.2017 137 600 Kč Nezávazná rezervace
11.11.2017 - 25.11.2017 89 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY