PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

ETIOPIE Danakil a svátek Timkat

Etiopie
14.1.2018 - 31.1.2018 18 dní 77 900 Kč Kód zájezdu : 142 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 ETIOPIE Danakil a svátek Timkat Etiopie, 14.1. - 31.1.2018, 18 dní 77 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

14.01.2018 - 31.01.2018 77 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Etnicky nejpozoruhodnější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Skvosty architektury odlišných stylů. Křesťanství, islám, animismus. Navštívíme Danakilskou proláklinu i území divokých Afarů. Poté bude naše cesta směřovat ke Gondaru na vůbec největší církevní slavnost etiopské ortodoxní církve Timkat. Po cestě projedeme územím, kam turisté zavítají jen zřídkakdy, jedno z nejteplejších a nejníže položených míst na zemi. Navštívíme starobylé památky, jejichž historie sahá až do dob starého zákona, a téměř tisíc let staré kostely vytesané do skalních masivů. Budeme svědky rituálu, který se skoro nezměnil od dob krále Šalamouna, tedy téměř 3000 let.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy 8 100 Kč. Veškerá doprava pronajatými vozidly. Ubytování v jednoduchých hotelech turistické kategorie. V oblasti Danakilu 3x nocleh pod širým nebem na karimatce a ve spacáku (vybavení vlastní). Vstupy do národních parků. Místní průvodce dle potřeby. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní vízum 50 USD po příletu. Stravování. Vstupy do památek cca 120 USD a do oblasti Danakilu cca 100 USD. Poplatky za focení ve vesnicích cca 20 USD. Spropitné pro místní řidiče cca 50 USD. Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 300 Kč (18 dní).

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do ETIOPIE. Hlavní město Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou. Ochutnáme první indžaru?
2. den
Vyrazíme směrem na sever. Kamenný portugalský most, ohromné rokle směřující k údolí Nilu. Překročení kaňonu Modrého Nilu, klesneme o 1400 metrů.
3. den
Cesta do Bahir Dar u jezera Tana, výlet na Tiss Issat - 400 m široké vodopády na Modrém Nilu.
4. den
Ranní výlet na jezero Tana, starobylé kostely, první seznámení s ortodoxní vírou, prameny Modrého Nilu. Odpolední přesun do Gondaru.
5. den
Timkat - oslava dne, kdy byl pokřtěn Ježíš Janem Křtitelem v řece Jordán. Neuvěřitelné množství poutníků z celé Etiopie i ze světa. Návštěva kostelů zabraných do příprav na největší církevní slavnost ortodoxní etiopské církve. Průvody nesoucí kopie archy úmluvy do Fasilidových lázní v předvečer slavnosti. Noční účast na slavnosti.
6. den
Rozloučení se slavností, dopolední průvody zpět do kostelů. Odjezd směrem k Debark v Simienských horách, překrásné scenérie, které ukrývají čtvrtou nejvyšší horu Afriky, přes 4 543 metrů vysoký Ras Dashen.
7. den
Výlet na nejkrásnější místa Simienských hor. Skupiny endemických paviánů dželad. Když nás potká štěstí, překvapí nás i téměř vyhynulý kozorožec walia, endemičtí ptáci a rostliny. Opravdový ráj nejen pro ornitology. Monumentální výhledy ze skalních útesů, divy botanické říše, pravěké lobélie.
8. den
Malebnou krajinou etiopské vrchoviny s úchvatnými výhledy do krajiny zpět do královského Gondaru. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Fasilidův hradní komplex a vodní lázně Fasil Ghebbi. Prvky portugalské a indické architektury. Kusquam a chrám Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami, dech dávných časů. Wolleka - poslední místo Falašů, černých etiopských židů.
9. den
Cesta k chrámovému komplexu Lalibela z 12.století (UNESCO). Měnící se krajinou a územím různých etnik až do vyšších poloh hornaté krajiny kolem města.
10. den
Lalibela, jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí.
11. den
Přesun do největšího centra severovýchodní Etiopie, Mekele. Univerzitní město s bohatou historií a současná správní oblast regionu Tigrai. Výchozí město pro výpravy do Danakilu.
12. den
Cesta do Ahmed Ela v severní části Danakilu. Malá vesnice dobyvačů soli. Po cestě obrovské velbloudí karavany se solí. Jedno z mála míst, kde potkáte až tisícihlavá stáda velbloudů. Putujeme úžasnou krajinou strmých údolí až do solné pánve jednoho z nejdrsnějších a nejzajímavějších míst afrického rohu.
13. den
Danakilská proláklina, pro svoje klimatické podmínky přístupná jen několik týdnů v roce. Jedno z nejteplejších míst na zemi. Výprava k sirným pramenům, solným horám a ke karavanám velbloudů na místa, kde se těží solné desky.
14. - 15. den
Dvoudenní výprava danakilskou proláklinou na jednu z mála činných sopek Erta Ale, jedinou sopku v Africe se stálým lávovým jezerem. Po cestě budeme míjet solné doly, území kdysi pověstných Afarů. Dnes již známý kmen, jehož území bylo celé zmapováno až po roce 1930. Úžasná krajina s neuvěřitelnými minerálními útvary.
16. - 17. den
Cesta směrem na jih zpět do hlavního města. Krajinou hor a širokých údolí, etnika i náboženství se střídají tak, jako se mění typ krajiny. Příležitostně zastávky na focení, tržiště i místní vesnice. Po příjezdu do Addis Abeby noční odlet domů.
18. den
Letecký návrat do vlasti.

Termíny

14.01.2018 - 31.01.2018 77 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY