PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

ETIOPIE LETECKY KOMFORTNĚJI - S jižním okruhem i Djibouti

Etiopie
7.10.2017 - 15.10.2017 9 dní 66 990 Kč Kód zájezdu : 129 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 ETIOPIE LETECKY KOMFORTNĚJI - S jižním okruhem i Djibouti Etiopie, 7.10. - 15.10.2017, 9 dní 66 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

07.10.2017 - 15.10.2017 66 990 Kč Nezávazná rezervace
07.10.2017 - 22.10.2017 89 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Hory, jezera i vodopády. Mimořádná nadílka historie. Skvosty architektury odlišných stylů. Stavby vyrážející dech. Světový unikát, bez jediné cihly postavená Lalibela, pohádkový Gondar, svatý Axum. Historická místa královny ze Sáby. A hlavně krásní lidé! Možné prodloužení o sedmidenní okruh na jih. Zajímavé etnické skupiny Karo, Dorzo, Ari. Národní park Mago. Bizarní kmen Mursi s odlišnými rituály. Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující účesy. Akce pro malé skupinky - maximální velikost skupiny 11 osob.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Addis Abeba - Bahir Dar, Gondar - Axum - Lalibela - Addis Abeba. Pronajatá vozidla. Lodní výlet na jezeře Tana. Vstupy do národních parků. Ubytování v hotelech se snídaní. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby. Cestovní pojištění. V prodlužení do Djibouti ubytování v hotelu, u jezera v místním příbytku. Plná penze po dobu výletu k jezeru (1.den oběd, večeře, 2.den snídaně, oběd formou balíčku).
Cena nezahrnuje
  • Vstupní vízum do Etiopie 50 USD po příletu, v prodloužení do Djibouti 85 USD. Stravování mimo snídaně. Vstupné na památky cca 120 USD. Spropitné pro řidiče na jihu 40 USD. Poplatky za videokameru uvnitř památek. Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 700 Kč (9 dní) / 9 500 Kč (16 dní) a 11 300 Kč (19 dní).

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do ETIOPIE. Hlavní město Addis Abeba - podle času příletu nocleh v Addis Abebě v hotelu se snídaní. Po krátké přestávce odlet do města Bahir Dar. Město na Modrém Nilu. Vodopády Tiss Issat. Modrý Nil. Projdeme se po kamenném portugalském mostě nad nekonečnou vodní hlubinou. Zajímavé vesničky domorodců.
3. den
Lodě z papyru nazývané tankwas. Výlet k pramenům Modrého Nilu. Šance na hrochy. Jezero Tana - nejvýše položené jezero Afriky. Lodí ke koptským klášterům Ura Kidane Mehret a Kebran Gabriel. Podmanivá hudba macinka. Pulzující noční život s tačem (nápoj z medoviny) a tanečnicemi. Nocleh v Bahir Dar.
4. den
Přejezd rozmanitou krajinou do císařského Gondaru, centra kultury. Odlišné tváře Gondaru. Komplex šesti hradů. Fasilidův hrad - opevněný kolos, na kterém se kuriózně podepsala portugalská a indická architektura. Vodní lázně a palác. Kostel Debre Birhan Selassie. Chrám s unikátními freskami ze 17. století. Wolleka - poslední místo Falašů, černých etiopských židů. Výroba proslavené keramiky. Nocleh v Gondaru.
5. den
Letecky do Axumu, nejstaršího města Etiopie. Pod námi scenérie Simienských hor s nejvyšším vrcholem Ras Dashen (4 543 m). Dle Homéra zde bohové hráli šachy se skalními věžemi. Svatý Axum - sídlo legendární královny ze Sáby (UNESCO). Axumské království. Kamenné obelisky - unikátní svědkové minulosti. Prohlídka Axumu. Granitové stély. Hrobky krále Ramha. Koupele královny ze Sáby. Nocleh v Axumu.
6. den
Letecky do Lalibely. Odpolední prohlídka kláštera Nakuto Laab ze 13. století. Kávový obřad s tradiční přípravou kávy, která má kořeny právě v Etiopii. Nocleh v Lalibele.
7. den
Světový unikát architektury. Chrámový komplex nemající srovnání. Jedenáct skalních chrámů vytesaných ve 12. století. Další z divů světa pod patronátem UNESCO. Vizuálně nejzajímavější kostel Svatého Jiří. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí. Budeme mít štěstí na mimořádnou slavnost? Nocleh v Lalibele.
8. den
Letecky do Addis Abeby. Poslední nákupy. Ochutnávka indžary ve stylovém prostředí na rozloučenou. Večerní odlet domů.
9. - 9. den. *MOŽNOST PRODLOUŽENÍ O OKRUH NA JIH K ZAJÍMAVÝM ETNIKŮM.
Z Addis Abeby přesun do Arba Minch nazývaného nejhezčím místem Afriky, v okolí 40 minerálních pramenů. Po cestě projedeme územím několika zajímavých etnik. Podle časových možností zastávka v okolních vesnicích nebo na tradičním tržišti. Nádherné scenérie s jezery. Nocleh v Arba Minch nad jezerem Chamo.
10. den
Ranní výjezd do hor. Vesnice Chencha, kde žije kmen Dorso. Obří bambusové chýše, pozoruhodné konstrukce kopírující včelí úly. Zručnost místních dívek a žen, ručně tkané barevné látky. Pro odvážnější jedince - ochutnávka místní pálenky. Jezero Chamo. Nocleh v Arba Minch.
11. den
Celodenní jízda pozoruhodnou krajinou do hlavního města oblasti Omo, Jinka. Návštěva etnografického muzea. Kmen Ari. Na jih od Jinky žijí nejpestřejší etnické skupiny. Nocleh ve městě Jinka.
12. den
Výlet do NP Mago. Šance na slony, buvoly. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující účesy. Drsná atmosféra nahých těl s puškami. Nocleh ve městě Jinka. 
13. den
Po snídani odjezd z Jinka směr Konso. „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Jedinečné východoafrické strmé terasy. Pozoruhodná dřevěná opevnění. Návštěva krále Konsů a jeho sídla. Návrat do Arba Minch.
14. den
Přesun malebnou krajinou do Ziwai. Nocleh v Ziwai.
15. den
Ranní atmosféra u jezera Ziwai s rybářským trhem, hejna vodních ptáků (pelikáni, kormoráni, nilské husy, ledňáčci). Návrat do Addis Abeby. Večerní odlet domů.
16. - 16. den
Letecký návrat domů.
**MOŽNOST PRODLOUŽENÍ O VÝLET DO DJIBOUTI PRO MINIMÁLNÍ POČET 4 OSOB. CENA 19 000 Kč/osoba.
16. - 18. den
Letecky do DJIBOUTI. Putování neobydlenou pustinou k jezeru Abbe. Při troše štěstí uvidíme zástupce fauny antilopy, gazely. Obdivovat budeme skalní rytiny, vychutnáme si západ a východ slunce u jezera Abbe. Nocleh u jezera v tradičním příbytku. Ranní procházka u jezera s koloniemi plameňáků. Zastávka u jezera Assal. Měsíční krajina nám zůstane navždy vryta do paměti. Večerní odlet z Djibouti do Addis Abeba.
19. den
Letecký návrat domů.

Termíny

07.10.2017 - 15.10.2017 66 990 Kč Nezávazná rezervace
07.10.2017 - 22.10.2017 89 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY