PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

ETIOPIE - Nejzajímavější kmeny Afriky s výletem na historický sever

Etiopie
14.9.2017 - 29.9.2017 16 dní 65 900 Kč Kód zájezdu : 128 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 3 ETIOPIE - Nejzajímavější kmeny Afriky s výletem na historický sever Etiopie, 14.9. - 29.9.2017, 16 dní 65 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

01.08.2017 - 22.08.2017 81 900 Kč Nezávazná rezervace
14.09.2017 - 29.09.2017 65 900 Kč Nezávazná rezervace
14.09.2017 - 07.10.2017 76 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Etnicky nejpozoruhodnější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Poznáme maximum z nejzajímavějších etnik, necháváme i prostor nahodilosti rituálů. Možné prodloužení o týdenní okruh na sever ETIOPIE. Skvosty architektury odlišných stylů. Křesťanství, islám, animismus. Maximální velikost skupiny 11 osob. V SRPNOVÉM termínu chceme využít příležitosti zúčastnit se festivalu Donga, při kterém Surmové bojují tyčemi. Budeme úspěšní tak jako v předchozích letech? Garance tohoto mimořádného zážitku není možná. Časový sled akce bude přizpůsoben, program se koncentruje na etnicky nejpestřejší jih Etiopie.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava pronajatými vozidly. Pro jižní okruh džípy 4x4. Plavba po jezeře Tana. Ubytování v jednoduchých hotýlcích. Vstupy do národních parků. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní vízum 50 USD po příletu. Stravování. Vstupy do památek na severu cca 120 USD. Poplatky za focení ve vesnicích cca 120 USD. Spropitné pro místní řidiče cca 50 USD (jih), 30 USD (sever). Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 800 Kč (16 dní) / 5 000 Kč (22 dní) / 5 400 Kč (24 dní).

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do ETIOPIE. Hlavní město Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou.
2. den. JIŽNÍ OKRUH K ZAJÍMAVÝM ETNIKŮM
Přejezd savanou podél jezer Velké příkopové propadliny Shalla a Abyata. Ráj ornitologů. Etnikum Oromo. Kolem alkalického jezera Langano - jediného v oblasti příkopové propadliny, kde nehrozí krokodýli. Do Shashemane, města s početnou populací jamajských rastafariánů. Nocleh v Awassa.
3. den
Awassa, městečko na březích krásného jezera. Rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), šance vidět a fotografovat guerézy pláštíkové. Cesta pohádkovou krajinou do Arba Minch.
4. den
Jinka, hlavní město oblasti Omo – návštěva etnografického muzea. Kmen Ari. Oblasti jižně od Jinky obývají nejpestřejší etnické skupiny.
5. den
NP Mago. Šance na slony, buvoly. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení. Drsná atmosféra nahých těl s puškami.

6. den
Kay Afer (Rudá země) a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar. 
7. - 8. den
Omo s krokodýly. Omorate - kmen Geleb. Desanečové - pastevci dolního toku řeky Omo. Nomádi s primitivními chýšemi z kůží. Karo - svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Kmen Bana. Ženy oblečené v kůžích, kloboučky z tykví. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ozdoba jihu. Ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl. Muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Šance na tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.
9. den
Přejezd do Konso. Západní Konsové soupeřící s pasteveckým kmenem Tsamai. „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho zajímavé „sídlo“. Strmé terasy jedinečné ve východní Africe. Napínavý průjezd vádí řek. Konso - domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Přejezd do Arba Minch.
10. den
Pohádková krajina okolí jezer Abaya a Chamo. Arba Minch - nejkrásnější Afrika (nejen podle knih), v okolí 40 minerálních pramenů, které daly místu jméno. Chencha. Výjezd džípem vysoko do hor – „africký Nepál“. Kmen Dorso, obří bambusové chýše jedinečné konstrukce evokující včelí úly. Zručnost místních dívek a žen dokazují ručně tkané barevné látky.
11. den
Celodenní přejezd do Shahshemene.
12. den
Z Shahshemene pokračování na východ do Dinsho a dále do Goba v oblasti NP Bale. Při stoupání do hor šance na první větší zvířata a endemické ptáky. Příjezd a nocleh v Goba (2 600 m).
13. den
Ráno výjezd na náhorní planinu Sanetti plateau v pohoří Bale. Jeden z nejscéničtějších národních parků černého kontinentu. Oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky, vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, pozorování ptáků, výhledy na druhou nejvyšší horu Etiopie, vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do nižších pater parku do oblasti horských lesů. Zastávka v oromské vesnici. Večerní návrat zpět do Goba.
14. den
Přesun do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Pokračování přes Shashemene do Ziwai. Pozorování vodního ptactva kolem rybího trhu na břehu jezera.
15. den
Putování za vyvrcholením akce do Addis Abeby.
16. - 16. den
Letecký návrat domů.
16. - 17. den. *MOŽNOST PRODLOUŽENÍ O TÝDENNÍ OKRUH NA HISTORICKÝ SEVER ETIOPIE
Cesta do exotického města Bahir Dar na březích jezera Tana, nejvýše položené jezero Afriky. Lodě z papyru „tankwas“. Plavba ke koptským klášterům Ura Kidane Mehret a Kebran Gabriel. Mystické ostrovy jezera. Prameny Modrého Nilu, šance na hrochy a krokodýly. Vodopády Modrého Nilu Tiss Issat, kde se voda řítí v šíři 400 metrů. Kamenný portugalský most. Pulzující noční život s tačem (nápoj z medoviny). Kávový obřad - tradiční příprava kávy, která má kořeny právě v Etiopii.

18. - 19. den
Malebnou krajinou do císařského Gondaru. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Fasilidův hradní komplex Fasil Ghebbi a místní vodní lázně. Prvky maurské a indické architektury. Kostel Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami, dech dávných časů. Wolleka - poslední místo Falašů, černých etiopských židů. Výroba znamenité keramiky a případný nákup.
20. - 22. den
Cesta k chrámovému komplexu Lalibela z 12.století (UNESCO). Jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí. Přejezd z Lalibely tzv. „východní cestou” zpět do hlavního města Addis Abeby. Po cestě absolvujeme jeden nocleh v hotelu ve městě Dessie nebo Kombolcha.
23. - 24. den
Letecký návrat z Addis Abeby domů.

Termíny

01.08.2017 - 22.08.2017 81 900 Kč Nezávazná rezervace
14.09.2017 - 29.09.2017 65 900 Kč Nezávazná rezervace
14.09.2017 - 07.10.2017 76 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY