PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Francie - Provence

Francie
14.9.2018 - 23.9.2018 10 dní 12 690 Kč Kód zájezdu : 258972 Typ pobytu : Poznávací
  • Vila
  • Snídaně
  • Autobus
Počet termínů : 1 Francie - Provence Francie, 14.9. - 23.9.2018, 10 dní 12 690 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: LEVANTE

Termíny

Termíny

14.09.2018 - 23.09.2018 12 690 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Příroda a lidé vytvořili v Provence nádherné krajiny a hluboce zakořeněné tradice. Zde zasadili Řekové 600 let př.n.l. první francouzskou vinici a zavedli umění vína.

Dnes se pokračovatelé této tradice – červená, růžová a bílá provensálská vína – pěstují v této středomořské půdě, jejíž charakter je stejně silný a robustní jako zdejší vinaři. Provensálský vinohrad, který zkrášluje mnoho význačných a prestižních lokalit, představuje pro příznivce příjemného životního stylu báječné místo k poznávání.

Provence, jedna z neodolatelných oblastí Francie, se rozkládá na jihovýchodě země galského kohouta. Z geografického hlediska se táhne od sněhem pokrytých vrcholků jižních Alp až k rovinám Camargue a pobřeží Středozemního moře. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, levandulových polí a sluncem zalitých pláží.
Dávné hranice Provence dodnes symbolicky hlídají opevněná města a vrcholky kopců jsou posety vesnicemi, které své polohy využívaly k ochraně před nepřátelskými útoky. Vnitrozemí Provence si i přes množství návštěvníků dokázalo zachovat svůj nenapodobitelný charakter. Dodnes zde najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Řeky, Římany, ale také nájezdné Saracény. Svou stopu tu zanechali schizmatičtí papeži i místní vládcové, kteří často měnili spojence.

Provence je krajem, který svou barevností již dávno okouzlil řadu malířů. Modré nebe, fialové lány levandule, žluté, modré a oranžové fasády domů prozářené sluncem, které zde svítí v průměru 300 dnů v roce, vás okouzlí i dnes.

Provence je spojena s teplem, vůní levandule, dobrým jídlem a vínem. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • 7x ubytování v domě pro 8 osob - 1/2 ložnice- 7x snídaně- doprava včetně výletů- průvodce- základní pojištění- pojištění CK proti úpadku
Nástupy Praha
Ubytování Venkovský dům v Ales, na vlastním pozemku, 4 dvojlůžkové ložnice, kuchyně, koupelna a WC, obývací pokoj, terasa se zahradním nábytkem.
Strava Snídaně švédský stůl, možnost vlastního vaření večeří, možnost nákupu potravin v místě.
Doprava Autokarem, nebo pohodlným klimatizovaným mikrobusem, odjezd z Prahy, Berouna, Rokycan a Plzně. Minimální počet osob nutný pro realizaci zájezdu = 7.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN (pá): odjezd z Prahy ve 14:00 hod, transfer přes Německo do Francie 2. DEN (so): dopoledne příjezd do Ales , ubytování, osobní volno k inidividuální prohlídce města, nocleh 3. DEN (ne): Orange - prohlídka města, Pont du Gard - akvadukt, možnost koupání, návrat na ubytování, nocleh 4. DEN (po): snídaně, celodenní výlet do Nimes - prohlídka města, přírodní rezervace Camarque, Aigues Mortes - prohlídka, nocleh 5. DEN (út): snídaně, celodenní výlet do Arles - prohlídka města, Les Baux de Provence a Tarasconu, nocleh 6. DEN (st): snídaně, celodenní výlet do pohoří Lubéron - národní park - městečka Apt, Roussillon, Bonnieux, Gordes 7. DEN (čt): snídaně, celodenní výlet do Montpellier a okolí, spojený s koupáním u moře, nocleh 8. DEN (pá): snídaně, celodenní výlet do Avignonu, nocleh 9. DEN (so): snídaně, v dopoledních hodinách přejezd do Valence - prohlídka města, krátká zastávka v Grenoble, následuje noční přejezd přes Švýcarsko a Německo do ČR 10. DEN (ne): návrat do ČR v odpoledních hodinách

Termíny

14.09.2018 - 23.09.2018 12 690 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY