PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV

Chile
4.11.2017 - 30.11.2017 27 dní 193 890 Kč Kód zájezdu : 414 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE A VELIKONOČNÍ OSTROV Chile, 4.11. - 30.11.2017, 27 dní 193 890 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

04.11.2017 - 30.11.2017 193 890 Kč Nezávazná rezervace
17.03.2018 - 12.04.2018 196 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Ostrovy Tahiti, Moorea, Huahine, Tetiaroa, Raiatea a Bora Bora, patřící mezi Návětrné a Závětrné Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Dva týdny pohádky u protinožců na „ostrovech lásky“, obdivovaných umělci jako byli P. Gauguin, R. L. Stevenson a další. Tradiční polynéská kultura a obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů. Velikonoční ostrov - nejizolovanější obývaný kout světa proslavený tajemnými obřími kamennými sochami. Místo, kde se energie oceánu i vesmíru soustředí v téměř až hmatatelné podobě. Ohromující krása přírody - sopečné krátery, útesy s divokým příbojem, jeskyně, lávové tunely i exkluzivní pláže Ovahe a Anakena.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní zpáteční letenka na Tahiti včetně letištních tax. Místní přelety Tahiti – Huahine – Bora Bora - Raiatea - Tahiti. Lodní doprava mezi ostrovy (Tahiti - Moorea - Tahiti), nájemní a veřejná doprava po ostrovech (minivany, busy, trucky, taxi). Okružní prohlídka Tahiti Nui. Transfery z/na letiště, 3 dny pronájem kol (Moorea, Bora Bora, Huahine). „Shark Tour“ na Moorei (člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, šnorchlování, občerstvení). Ubytování se snídaní (penziony, tradiční obydlí fare - chatky a bungalovy, hotely - vždy dvoulůžkové s příslušenstvím na všech ostrovech u moře). Permit do údolí Fautaua. Velikonoční ostrov - hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a polynéským přivítáním – lei. Vstup do NP Rapa Nui umožňující přístup na hlavní atrakce Rano Raraku a Orongo. Snídaně. Český průvodce. Místní průvodci dle potřeb. Cestovní pojištění. 
Cena nezahrnuje
  • Stravování mimo snídaně. Spropitné. Vstupy. Fakultativní aktivity. Vstupní poplatek do USA - ESTA 14 USD (je nutný biometrický pas). Příplatek za jednolůžkový pokoj 50 300 Kč, možnost ubytování v bungalovech nad lagunou (4 noci Bora Bora) za příplatek 15 600 Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Obletíme polovinu zeměkoule. Z Evropy na Tahiti uprostřed Pacifiku, přílet do Papeete.
2. - 3. den
Přílet do Papeete. Tahiti. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie, Papeete. Polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Možnost návštěvy centra města, trhů, nákupů suvenýrů, koupání a slunění na plážích. Pro zájemce fakultativní celodenní výlet katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda.
4. - 10. den
Velikonoční ostrov. Noční let z Papeete na ostrov Rapa Nui, ve světě známější jako Velikonoční. Ubytování v jediné osadě ostrova - Hanga Roa. Prohlídka ostrova, který kromě 887 moai nabízí turistům i spoustu přírodních krás - krátery, útesy, lávové jeskyně a neopakovatelnou atmosféru izolovaného starosvětského místa, kde po ulicích jezdí gaučové na koních. Kráter Rano Kau, Orongo - vesnice kultu ptačího muže. „Továrna na výrobu soch“ - lom v Rano Raraku. Ahu Tongariki, Akivi, Vinapu. Pupek světa aj. Koupání pod moai na bělostné pláži Anakena s palmovým hájem. Prohlídky pěšky a autem, možnost pronájmu kol, motorek či koní. Možnost návštěvy show s tanci původních obyvatel. Přelet zpět na Tahiti.
11. den
Tahiti. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu.
12. - 14. den
Lodí přes Měsíční moře na romantický „Ostrov srdce“ a dějiště filmu Bounty - Mooreu. Bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy. Koupání a šnorchlování. Krmení žraloků a mazlení s rejnoky, životní zážitek! „Zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány. Návštěva destilérie netradičních likérů a pálenek z exotického ovoce spojená s ochutnávkou. Úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu. Údolí se starými polynéskými chrámy. Možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku. Původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci.
15. - 15. den
Tahiti. Pěšky údolím Fautaua v tropické džungli pod dvoutisícovými vulkány a rozeklaným Diadémem k obřímu vodopádu, možnost koupání. Alternativně možnost výletů do okolí. Punaauia – přírodovědné a etnograficé muzeum. Koupání na černých lávových plážích.
16. - 17. den
Huahine, další ze „zapomenutých“ ostrovů mimo turistické koridory. Marae Maeva - nejrozsáhlejší komplex marae na Společenských ostrovech. Krmení posvátných modrookých úhořů, návštěva perlové farmy, nákup vanilky, vyhlídka Belvédere.
18. - 19. den
Raiatea, nejposvátnější z polynéských ostrovů. Nejvýznamnější marae Francouzské Polynésie Taputapuatea. Vyhlídky na zelené hory, vodopády, třpytivé laguny a příjemný poklid ospalého ostrova. Vzácná endemická květina tiare apetahi.
20. - 23. den
Bora-Bora. Údajně nejkrásnější ostrov Pacifiku se strmými sopečnými vrchy nad mnohobarevnou lagunou. Údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Se zájemci výlet na kolech kolem ostrova s návštěvou kultovních míst a chrámů marae, pozůstatků opevnění a děl z 2. světové války. Možnost plavby lodí po laguně kolem ostrova, (bezpečné) koupání mezi žraloky a rejnoky, šnorchlování s hejny barevných tropických ryb, možná i murénami a delfíny. Opulentní hostina na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi. Okružní procházka, nádherná pláž Tereia.
24. - 25. den
Tahiti. Okružní jízda po pobřeží Tahiti Nui. Tropická vegetace, vodopády, gejzíry mořského příboje v lávových útesech, botanická zahrada s galapážskými želvami, Gauguinovo muzeum, jeskyně Maraa ukrytá v kapradinách, restaurované pyramidové marae Arahurahu. Metropole ostrova i celé Francouzské Polynésie, Papeete. Barevné polynéské trhy, přístav, radnice, večerní korzo po nábřeží, typické jídelničky les roulottes, ochutnávka polynéské speciality - poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce). Možnost fakultativního celodenního výletu katamaránem na plochý atol Tetiaroa, soukromý ostrov hollywoodské star Marlona Branda.
26. - 27. den
Letecký návrat z Papeete domů. 

Termíny

04.11.2017 - 30.11.2017 193 890 Kč Nezávazná rezervace
17.03.2018 - 12.04.2018 196 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY