PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

GUATEMALA - BELIZE - Mayské dobrodružství

Belize
17.11.2017 - 3.12.2017 17 dní 84 900 Kč Kód zájezdu : 315 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 GUATEMALA - BELIZE - Mayské dobrodružství Belize, 17.11. - 3.12.2017, 17 dní 84 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

17.11.2017 - 03.12.2017 84 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Exkluzivně sestavený program plný dobrodružství! Nejpůvodnější země střední Ameriky nabízí nepřeberné množství lákadel. Tajemné mayské pyramidy ukryté hluboko v džungli. Jedinečná atmosféra ztraceného světa umocněná vřískotem opic a zpěvem tukanů a papoušků. Dobrodružné výpravy do srdce pralesa spojené s koupáním ve smaragdových kaskádách. Netradiční plavba na nafukovacích duších podzemním jeskynním systémem. Krápníkové jeskyně z jiného úhlu pohledu! Jezero Atitlán a kouřící sopky. Pohodička v zachovalém koloniálním městě Antigua. Odpočinek na liduprázdných plážích rajského ostrova v Belize. Koupání a šnorchlování v tyrkysových vodách, opékání ryb, romantické posezení u moře na kouzelném ostrůvku pouze pro nás! Akce určená pro sportovně zaměřené a aktivní jedince s chutí zažít dobrodružství.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava pronajatým mikrobusem. Lodní doprava po Rio Dulce a motorové čluny v Belize. Ubytování v hotelech se snídaní. 4x v pronajatých stanech (1x na treku k Lachua a 3x na romantickém ostrůvku v Belize). Plná penze při třídenním pobytu na ostrově v Belize. Nosiči, pronajaté stany a plná penze na treku Lachua. Místní průvodce. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní poplatek do USA - ESTA 14 USD (je potřeba biometrický pas), vstup do Belize 40 USD. Stravování nad rámec programu (obědy, večeře). Fakultativní aktivity: rafting (70 USD), slaňování s prohlídkou jeskyně (35 USD), plavba na nafukovacích duších v jeskyních Candalaria (45 USD), lov mečounů, večerní výstup na sopku Pacaya, výstup na Acatenango. Vstupné do památek. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 500 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky přes USA do GUATEMALY. Hlavní město Guatemala City, ubytování v hotelu.
2. den
Přesun do centra hornaté oblasti s největší produkcí kávy. Cobán - příjemné městečko sevřené okolními horami. Bujná zeleň plná orchidejí. Cesta do krasové oblasti Alta Verapaz. Ve večerních hodinách příjezd do horské vesničky Lanquín, ubytování v hotýlku.
3. den
Fakultativně příjemný rafting na řece Cahabon mezi banánovníky a kakaovníky, zakončený lahodným obědem v domorodé vísce na břehu řeky. Odpolední odpočinek v pohádkových kaskádách Semuc Champey uprostřed pralesa. Pro místní indiány místo posvátných vod. Možnost koupání v přírodních lagunách měnících svou barvu od světle zelené po tmavě modrou. Neuvěřitelná hra barev a stínů. Tři sta metrů dlouhý přírodní vápencový most přes Río Cahabon, jedinečná hříčka přírody.
4. den
Pohodový trek pohádkovým deštným pralesem k laguně Lachua. Společné stavění stanů, koupání, poté relax. Opuštěná „karibská“ zátoka zapomenutá uprostřed džungle. Místo jako z říše za zrcadlem! Křišťálová voda, hojnost ryb i skvělé koupání. Vzrostlé cedry i mahagonovníky. Nezapomenutelná noční atmosféra džungle umocněná vřískotem opic a zpěvem papoušků a tukanů. Zahlédneme i stopy jaguára? Nocleh u jezera v pronajatých stanech s večeří a snídaní.
5. den
Pro zájemce dobrodružná výprava soustavou jeskynního systému Candelaria tentokrát na nafouknutých duších. Jedna z nejkrásnějších a největších krápníkových jeskyní na americkém kontinentu dosahuje hloubky až 30 kilometrů. Staří Mayové věřili, že je vstupem do podsvětí Xibalba. Dodnes se zde praktikují tajemné rituály. Nocleh v působivém hotýlku uprostřed džungle.
6. den
Pro zájemce prozkoumání jeskyně Bombil Pek. Najdou se odvážlivci, kteří slaní do její hloubky (80m)? Krápníkové prostory se stopami pravěkého života. Starodávná mayská svatyně. Průchod jeskynním systémem. Na přání mayský rituál se šamany přímo v posvátné jeskyni!!
7. den
Dopoledne přesun do Peténu. Odpoledne jedna z nejmagičtějších mayských památek - Tikal. Obrovské pyramidy tyčící se do výše 60 metrů. Nekonečné ruiny dalších tisíců staveb a chrámů. Vše je neproniknutelně sevřeno náručí neprostupné džungle. Magické místo se stopami mayských rituálů, obývané dnes už jen opicemi, tukany a dalšími divokými zvířaty. Rozlehlost i unikátní poloha místa umocňuje všudypřítomné tajemno a neobjasněné záhady. Západ Slunce nad pyramidami.
8. den
Úsvit nad Tikalem. Plavba lodí soutěskou k deltě řeky Rio Dulce s možnostíosvěžujícíkoupele. Livingstone na březích Karibiku. Vesnička žijící v rytmu marimby a zpěvu Boba Marleyho. Africký nádech je umocněn místními černošskými obyvateli zvanými Garifunas - potomky uprchlých otroků. Příjemný hotel v Livingstone.
9. - 11. den
Plavba na rychlých člunech na panenské ostrůvky Sapotillos v BELIZE. Pohoda tropického ráje. Palmové háje, bílý písek, smaragdové moře. K dispozici máme motorové čluny jen pro nás. Lodní výlety na nedaleké korálové ostrůvky. Možnost rybaření a lahůdkové šnorchlování. Mělká modrozelená laguna vybízející k pozorování mant. Kulinářské zážitky v podobě darů moře připravované z místních zdrojů. Večerní romantika u ohně s vůní pečených ryb. Ubytování v pronajatých stanech s plnou penzí. Robinsoniáda dětských snů se stane skutečností! Jedno z nejromantičtějších míst, co jste kdy viděli!
12. den
Lodí zpět do GUATEMALY. Celodenní přejezd do koloniálního městečka Antigua. Podmanivá atmosféra jednoho z nejpůvabnějších měst střední Ameriky, zapsaného na seznamu UNESCO. Bývalé centrum španělské koloniální říše s bezpočtem kostelů a katedrál. Pomíjivá krása okázalé architektury poznamenaná ničivými zemětřeseními. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Nádherné výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango.
13. den
Jezero Atitlán obklopené sopkami. Posvátné jezero mění barvu vody s každým pohybem slunce od všech odstínů modré, přes šedou až po smaragdově zelenou. Působivé místo přitahuje pozornost hippies a bohémů z celého světa již od 60. let. Pohlcující atmosféra pověstných barů.
14. den
Přesun zpátky do Antiguy. Po cestě zastávka v Chichicastenangu. Zažijte neuvěřitelnou pestrost barev na tradičních trzích pro místní. Ideální místo na koupi suvenýrů. Fakultativně večerní výstup na činnou sopku Pacaya.
15. den
Odpočinkový den v Antigua. Pro zájemce fakultativně lov mečounů, případně výstup na sopku Acatenango (4 000 m), výlet na farmu s kávovými plantážemi. Večírek na rozloučenou.
16. - 17. den
Letecký návrat domů.

Termíny

17.11.2017 - 03.12.2017 84 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY