PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

INDONÉSKÝ KALIMANTAN, TOGIANSKÉ OSTROVY, SULAWESI - Cesta do tropického ráje

Borneo
4.4.2018 - 15.4.2018 12 dní 63 600 Kč Kód zájezdu : 270 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 INDONÉSKÝ KALIMANTAN, TOGIANSKÉ OSTROVY, SULAWESI - Cesta do tropického ráje Borneo, 4.4. - 15.4.2018, 12 dní 63 600 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

04.04.2018 - 15.04.2018 63 600 Kč Nezávazná rezervace
04.04.2018 - 24.04.2018 78 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

KALIMANTAN. Orangutani ve svém přirozeném prostředí. Zelená džungle, vzácné druhy primátů, zoborožci, motýli nevídaných rozměrů. Plavba obytnou lodí s plnou penzí po pralesní řece v NP Tanjung Puting. Trek z Loksada. Zelenou pahorkatinou až k tradičním obydlím kmene Bukit, bývalým lovcům lebek. Naleziště drahých kamenů a ranní plovoucí trhy. SULAWESI. Skvělé šnorchlování, bílé pláže. Korálové a vulkanické souostroví Togiany. Oáza pro novodobé Robinsony a milovníky podmořského života. Koupání v pralesních vodopádech a v průzračných vodách jezera Poso. Tana Toraja, rýžové terasy, kávové plantáže. Fascinující kultura a architektura Torajů ve fotogenické horské oblasti, kde smrtí život zdaleka nekončí.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Jakarta - Pangkalanbun - Banjarmasin, Banjarmasin – Ujung Pandang (Makassar), Gorontalo - Jakarta. Pronajatá doprava, lodě. Ubytování na pevnině v hotelech se snídaní, po dobu plavby na lodi s plnou penzí, po dobu treku v tradičních příbytcích 2x. Nosiči na treku. Plavba na Togiany a pobyt včetně plné penze. Vstupné do národních parků a rezervací. Český průvodce. Místní průvodce podle potřeb. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Místní odletové taxy. Stravování nad rámec programu. Vstupy do památkových objektů, na kulturní vystoupení, exkurze za poznáním zpracování a těžby diamantů, ostatní fakultativní aktivity a výlety. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelech 3 900 Kč (12 dní) / 5 900 Kč (21 dní).

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do INDONÉSIE. Nocleh v hlavním městě Jakarta.
3. den
Letecky z Jakarty na ostrov Kalimantan, do města Pangkalanbun. Krátký přesun do přístavu Kumai. Zdese nalodíme na klotok, tradiční dřevěnou motorovou loď, která se na pár dnů stane naším plovoucím domovem. NP Tanjung Puting. Náš první kontakt s fascinujícím ekosystémem tropického lesa, objevování neznámých živočichů. Kdo uvidí orangutana jako první? Nocleh a večeře na lodi.
4. - 5. den
Probuzení a snídaně za zvuků džungle. Návštěva Camp Leakey, nejstaršího záchranného centra pro orangutany na světě. Orang Utan znamená v indonéštině „lesní člověk“ a moderní věda jí dává za pravdu. Tento kriticky ohrožený primát a člověk mají totiž na 97% společnou DNA. Procházky pralesem se zasvěceným výkladem místních průvodců. I z paluby našeho plavidla se budeme nadále seznamovat s obyvateli hustého porostu. Vzácný a komický kahau nosatý, divoká prasata, hadi, krokodýli, ptáci a motýli. Na různých místech budeme opakovaně pozorovat orangutany. Romantickou večerní atmosféru umocní hejna světlušek. Noclehy a večeře na lodi. Možnost krátké vycházky nočním pralesem. Co se objeví v kuželu světla našich čelovek?Plavba po řece do přístavu Kumai.
6. den
Letecky z Pangkalanbunu do Banjarmasinu. Hlavní město jižního Kalimantanu leží v deltě řeky Barito. Bludiště říčních ramen a kanálů mu dává zcela jedinečný ráz. Plavba po tradičních čtvrtích plných dřevených domků, mostů a mešit na kůlech. Místní obyvatelé a usměvavé koupající se děti nás budou nadšeně zdravit. Na večerním trhu ochutnáme místní dobroty, jako třeba vyhlášenou rybu s pikantní omáčkou, ti odvážnější zkusí například zelené fermentované vejce.
7. den
Cesta do zeleného vnitrozemí Kalimantanu. Návštěva městečka Cempaka známého díky tradiční těžbě diamantů. Ukázka leštění drahokamů ve městě Martapura, které je proslulé po celé jihovýchodní Asii svým trhem s diamanty, drahými kameny a zlatem. Proběhne i šťastná koupě? Večer ve vesnici Loksado, středisku dajáckého kmene Bukit, která bude výchozím místem našeho treku.
8. - 10. den
Trek v oblasti kmene Bukit s plnou penzí. Hezké výhledy na džungli z mírných pahorků, pralesní potůčky, malé vesničky. Gigantické stromy, zajímavá flóra. Jedinečná příležitost seznámit se se životem místních obyvatel. Setkání, na která nikdy nezapomenete. Noclehy v tradičním příbytku. Možnost volby individuální trasy a zkrácení vycházek. Poslední den si dopřejeme zasloužený odpočinek. Poplavíme se po lesní řece na bambusovém voru, oblíbeném dopravním prostředku pro přepravu všech lokálních produktů. Návrat do Banjarmasinu.
11. den
Svítání nad řekou Martapura. Ranní návštěva plovoucího trhu na motorové kánoi. Čilý obchodní ruch. Předmětem zájmu jsou především nejrůznější druhy ovoce a zeleniny, exotické koření, rýže, káva a čaj, oblečení, výrobky z ratanu. Před sluncem či deštěm ochrání tradiční klobouk z palmového listí. Procházka po dřevěných mostech. Přelet z Banjarmasinu přes Makassarský průliv na ostrov Sulawesi, do živé metropole Makassar, jinak známé i jako Ujung Pandang. Noční přejezd do Rantepaa.
12. - 13. den. MOŽNOST ZKRÁCENÍ, ODLET 11.DEN, NÁVRAT DOMŮ 12.DEN
Horská, dlouho izolovanáoblast Tana Toraja. Rantepao a buvolí tržnice. Zdejší národ Torajů si dodnes uchoval mnohé ze svých unikátních animistických tradic a zvláštní architektury. Honosné pohřby, při kterých mají rituálně obětovaní buvoli odnést duši zemřelého do nebe. Večerní ochutnávka rýžového “burčáku” balok. Procházka rýžovými políčky k vesnici Kete Kesu s tradičními bohatě vyřezávanými domy se střechou ve tvaru převrácené lodě. Vesnice Londa a Lemo. Ve skalní stěně zavěšené hroby předků. Celodenní výlet do vrchoviny kolem osad Loko Mata a Batutumonga. Rýžové terasy s krásnými výhledy do krajiny. Vynikající místní káva a políčka s chili. Pohřební dřevěné figurky tau tau s podobiznami vážených předků. Autentický život vesničanů žijících v domech tongkonan.
14. - 15. den
Přejezd do Tenteny. Osvěžující pobyt ujezera Poso. Městečko bílých plotů Tentena s příjemným klimatem a plantážemi kakaovníků. Návštěva pohřební jeskyně Gua Latea. Koupání v lagunách vodopádu Saloupa, ukrytém v zelené džungli. Průzračné jezero Danau Poso. Jeho vody jsou údajně po Bajkalu druhé nejčistší na planetě, o čem svědčí hejna sladkovodních krevet i hojnost ryb. Na místním trhu ochutnáme endemický druh úhoře i další rybí pochoutky. Odvážnější jistě zkusí zde běžně servírovaného netopýra či krysu…
16. - 19. den
Brzký ranní přejezd do přístaviště v Ampaně. Plavba lodí a pobyt s plnou penzí na Togianských ostrovech, v jedinečném mořském národním parku. Šňůra ostrůvků na rovníku, rozlohou nevelkých, ale plných nevšední krásy a biodiverzity na souši i v moři. Relax na bílých plážích pod palmami, šnorchlování na korálových útesech mezi hejny ryb, džunglí porostlé vnitrozemí a plovoucí vesnice místních etnik. Navštívíme unikátní Jezero medůz. Plavat mezi nimi můžete bez obav, jsou nežahavé. Za příznivých povětrnostních podmínek fakultativní výlet na vulkanický ostrov Una Una s černými plážemi a říčkou, ve které možná najdeme acháty a obsidiány. Západy slunce nad mořem a uvolněná atmosféra. Noční plavba lodí do Gorontala.

20. den
Rozloučení s Indonésií v Gorantalu. Odpolední odlet do Jakarty.
21. den
Letecký návrat domů.

Termíny

04.04.2018 - 15.04.2018 63 600 Kč Nezávazná rezervace
04.04.2018 - 24.04.2018 78 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY