PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

ALJAŠKA A KANADA

Kanada
15.6.2018 - 6.7.2018 22 dní 87 990 Kč Kód zájezdu : 251 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Bez jídla
  • Letecky
Počet termínů : 1 ALJAŠKA A KANADA Kanada, 15.6. - 6.7.2018, 22 dní 87 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Nomád

Termíny

Termíny

15.06.2018 - 06.07.2018 87 990 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Doprava. Vstupy do národních parků Jasper a Banff . Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: Motely, hotely nebo vybavené sruby - pokoje s příslušenstvím, po 2-4 osobách - 8x, ostatní noci vybavené kempy a placená tábořiště (vlastní stany). V ceně není registrace do Kanady a USA: eTA (7 CAD) a ESTA (14 USD).
Nástupy Praha

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Praha - Calgary. Let do kanadské Alberty. Druhé největší město provincie - Calgary: prohlídka města a olympijského areálu z r. 1988. Panorama Skalistých hor. (Popřípadě 2. den). 2. - 3. DEN Banff N.P., Jasper N.P. Nádhernými Rockies pod nejvyšší horou kanadských Skalistých hor - Mt. Robson (3954 m). Sobi, jeleni, horské kozy… Historické město Banff , Lake Louise - jedno z nejznámějších lyžařských středisek Kanady. Pěšky nebo terénním autobusem po slavném ledovci Athabasca. 4. - 5. DEN Dawson Creek, Watson Lake. Mohutné řeky Athabasca a Saskatchewan, jezera, vodopády. Nultá míle Alaska Highway - slavné silnice postavené za 2. světové války. Koupání v termálních pramenech. „Les cedulí“. Brána Yukonu - Watson Lake na 60. rovnoběžce. 6. - 9. DEN *Chilkootský průsmyk. Skagway a okolí. *Fakultativně třídenní přechod přes Chilkoot Pass (nejvyšší bod 1122 m) z Aljašky do Kanady (celkem cca 60 km). Překonání jednoho z nejobtížnějších míst při cestě dobrodruhů za zlatem na Klondike. Pro ostatní výlety v okolí Skagway: pěší túra pod Chilkoot, možnost jízdy historickou železnicí ze Skagway nahoru na White Pass aj. 10. - 13. DEN Kluane N.P., North Pole, Fairbanks, Denali N.P. Kolem pobřežního pásu hor s nejvyšší horou Kanady - Mt. Logan (5950 m). Zastávka „na Severním pólu“, kde žije Santa Claus. Fairbanks: zlatokopecké město se skanzenem z dob zlaté horečky, Transaljašský ropovod. Koupání v horkých pramenech. Celodenní projížďka divokou přírodou národního parku Denali (medvědi, karibu, vlci, lišky) s nejvyšší horou USA i celé Severní Ameriky - Denali (Mt. McKinley, 6194 m). 14. - 16. DEN Anchorage, Seward. Prohlídka Anchorage - největšího města Aljašky. Přejezd na poloostrov Kenai, pěší výlet na ledovec Exit N.P. Fakultativně pozorování velryb, ledovců a fjordů z výletní lodi v Prince William Sound. 17. - 18. DEN Wrangell N.P., Dawson City. Kolem mohutného, ledovci pokrytého pohoří sopečného původu, dosahujícího nadmořské výšky až 5000 m. Po silnici Top of the World Highway. Trajektem přes Yukon River do Dawson City - srdce Yukonu z dob Zlaté horečky, ležícího na soutoku řek Yukon a Klondike: srub Jacka Londona, obří dredge rypadla. Rýžování zlata na Bonanza Creek, bývalém Králičím potoku, kde to v r. 1896 všechno začalo. 19. - 20. DEN Tombstone Mountains, Whitehorse. Vycházka v divočině pohoří Tombstone Mountains. Whitehorse - dnešní hlavní město Yukonu. Koupání v termálních bazénech Takhini Hot Springs, návštěva přehradní hráze s kanálem pro tah lososů. 21. - 22. DEN Whitehorse - Praha. Odlet z Yukonu zpět domů. *Volitelný výlet: Chilkootský průsmyk: 9590 Kč V ceně je: Permit na přechod průsmyku a na ubytování po trase pochodu, místní průvodce, vlak po historické yukonské trati Bennett - Fraser (případně Bennett - Carcross). Výlet je organizovaný a zajištěný kanadskou cestovní agenturou.

Termíny

15.06.2018 - 06.07.2018 87 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY