PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - SVAZIJSKO - KOMFORTNĚJI

Jihoafrická republika
4.11.2017 - 18.11.2017 15 dní 82 500 Kč Kód zájezdu : 161 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - SVAZIJSKO - KOMFORTNĚJI Jihoafrická republika, 4.11. - 18.11.2017, 15 dní 82 500 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

04.11.2017 - 18.11.2017 82 500 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Jižní Afrika je právem označována za místo, kde se promíchal celý svět v jedné zemi. Rozmanitá příroda národních parků s množstvím zvířat, krásné pláže, rozeklané skály Dračích hor, polopoušť ve vnitrozemí i bujná zeleň subtropických údolí. Bohatství tradic a rozmanitost kultur “duhového národa”. V šíři nabídky JAR nepředčí žádný jiný africký stát. Pravé africké dobrodružství se zde snoubí s cestovatelským komfortem. Cestujeme ve skupince již od 6 osob.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava pronajatým klimatizovaným mikrobusem. Místní přelet Port Elizabeth - Durban. Ubytování 12x v kvalitních hotelech 3* se snídaní. Vstupy do národních parků Tsitsikamma, Kruger, Addo Elephant, St. Lucia Wetlands, Hluhluwe-Umfolozi. Vstup na Mys Dobré naděje. Lodní výlet v Hout Bay, tučňáci v Boulders. Plavba mezi hrochy v NP St. Lucia. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování mimo snídaně. Spropitné. Fakultativní aktivity. Vstupy do památek a ostatních atrakcí cca 60 USD. Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 900 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do JAR. Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí.
3. den
Fantastické panorama 12 apoštolů. Lodní výlet z Hout Bay na skaliska plná lachtanů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, jižní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay.
4. den
Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Botanická zahrada Kirstenbosch.
5. den
Městečko Mossel Bay a muzeum Bartolomea Diase s replikou jeho původní karavely. Pohled domů můžete poslat z nejstarší poštovní schránky v Jižní Africe u stromu, kde nechávali svoji poštu již námořníci během dlouhých cest do Indie. Garden Route s bohatou květenou. Přejezd přes město pštrosů Oudshoorn. Zastávka v lázeňském městečku Knysna. Dále pokračování směr Tsitsikamma.
6. den
NP Tsitsikamma. Nejvyšší bungee jump na světě. Najdou se odvážlivci? 8 sekund volného pádu z výšky 216 metrů. Krátký trek k visutému mostu přes ústí řeky Storms. Pobřeží lemované vysokými útesy pokrytými bujným lesním porostem. Nocleh v Port Elizabeth.
7. den
Přesun k NP Addo Elephant. Safari v třetím největším jihoafrickém národním parku s unikátním výskytem slonů kapských. Dále výskyt nosorožců černých, lvů, hyen i levhartů. Příjemné městečko Port Elizabeth.
8. den
Přelet do Durbanu na pobřeží Indického oceánu. Historické centrum. Indian market s typickým kořením. Velkolepá promenáda Golden Mile plná zábavných atrakcí. Fakultativně možnost jízdy lanovkou na střechu nového fotbalového stadionu s nádherným výhledem na celé město.
9. den
Hlavní atrakce přímořského Durbanu. Akvárium a delfíní show. Přejezd do St. Lucia. Podvečerní nezapomenutelná plavba mezi hrochy, krokodýly a vodními ptáky v Greater St. Lucia Wetlands s jedinečnou zvířenou a květenou (UNESCO).
10. den
Celodenní safari v nejstarším národním parku v JAR - Hluhluwe-Umfolozi. Místo s největší koncentrací nosorožců černých i bílých na světě. Uvidíme je oba najednou? Nepřeberné množství buvolů, antilop a zeber.
11. den
Skrze království SVAZIJSKO. Hlavní město Mbabane má jen padesát tisíc obyvatel! Královské údolí Ezulwini. Návštěva místního trhu, přehrada Maguga. Poznávání svazijských tradic vyvrcholí návštěvou tradiční svazijské vesnice.
12. den
Den pravé africké přírody. Celodenní safari v NP Kruger, jednom z nejznámějších parků Afriky. Kromě žiraf, gepardů, antilop a řady dalších zvířat máme šanci vidět “velkou pětku” (slona, nosorožce, buvola, lva a levharta).
13. den
Vyhlídková cesta Panorama Route v severní části Dračích hor. The Pinnacle - skalní jehla. Skalní okno God´s Window a Wonder View. Pěší výlet mlžným pralesem plným bromélií. Vodopád Berlyn Falls. Sjezd do údolí řeky Blyde. Přírodní skalní hrnce Bourke´s Lucky Potholes. Výhledy do třetího největšího kaňonu světa Blyde River Gorge. Skalní homole Three Rondavels. Vodopády Lisbon a zlatokopecké městečko Pilgrims Rest.
14. den
Přejezd do Johannesburgu. Odlet zpět do Evropy.
15. den
Letecký návrat do vlasti.

Termíny

04.11.2017 - 18.11.2017 82 500 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY