PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Kanárské ostrovy Tenerife, La Palma a Gomera

Španělsko
27.10.2018 - 10.11.2018 15 dní 33 900 Kč Kód zájezdu : 6305 Typ pobytu : Aktivní
 • Bez jídla
 • Letecky
Počet termínů : 1 Kanárské ostrovy Tenerife, La Palma a Gomera Španělsko, 27.10. - 10.11.2018, 15 dní 33 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: ADVENTURA

Termíny

Termíny

27.10.2018 - 10.11.2018 33 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Jen málo Čechů dosud objevilo, že hor je na ostrovech Tenerife, La Palma a Gomera podstatně více než pláží. Nabízejí treking špičkové úrovně, navíc na letecký zájezd relativně levně a v období, kdy hory v Evropě turistům nepřejí. Ač vzájemně na dohled, mají značně odlišný charakter. Zejména první dva nabízejí unikátní sopečné kaldery. Na La Palmě je to obří Caldera de Taburiente, jejíž souvislé tisícimetrové rozervané stěny přecházejí v zalesněné srázy, zavlažované pravidelnou pasátovou oblačností, a jejíž vnitřek je přístupný pouze vstupní soutěskou Barranco de las Angustias. Absolvovat lze i kompletní hřebenovku po obvodu kaldery s nejvyšším bodem 2426 m a navazující mimořádně malebný hřeben de los Volcanes s porosty svítivě zelených pinií v černém sopečném písku, zakončený nejmladším vulkánem Teneguía z r. 1971. Tenerifě vévodí nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3817 m), vystupující z krásně barevné velehorské pouště s mnoha bizarními skalisky. Ostrov nabízí též řadu dalších túr rozličného charakteru, včetně proslavené soutěsky Masca. Málo obydlená Gomera má oblejší vrcholové partie s deštnými lesy v NP Garajonay s nejvyšším vrcholem 1467 m, ale o to strmější pobřeží, rozervané hlubokými soutěskami, jejichž načervenalé skály zdobí palmové remízky. To vše absolvujeme během dvou týdnů, přičemž na Tenerife budeme chodit pouze nalehko s dopomocí pronajatých aut a na dalších dvou ostrovech půjde o jejich přechody s batohem na zádech. Stihneme i hlavní "nehorská" lákadla ostrovů – města s krásnou španělskou koloniální architekturou s úžasnými interiéry, jež zůstávají součástí běžného života, romantická přímořská městečka, a samozřejmě tu a tam sestoupíme až na pláže, které i v listopadu omývá vlídně teplý Atlantik.
Náročnost:
V úvodu na Tenerife se podnikají túry nalehko, přechody hor na La Palmě a Gomeře se už jdou s batohem na zádech. Fyzicky nejnáročnější je hřebenovka na La Palmě, kompletní hřeben představuje tři dny pochodu s převýšením 1800 m nahoru a dolů, ale není problém skupinu v polovině rozdělit a alternativním sestupem si přechod výrazně zkrátit. Všechny trasy vedou po běžných horských stezkách s úžasnými výhledy, není nutné absolvovat žádné exponované úseky.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Průvodce
 • Letenka vč. všech poplatků PrahaTenerifePraha ve výši 11 000 Kč
 • Doprava zapůjčenými osobními auty na Tenerife
 • Linkovými autobusy na La Palmě a Gomeře
 • 3x loď mezi ostrovy
 • 4x penzion
 • 4x kemp
 • 6x nocleh na tábořištích nebo ve volné přírodě
 • Informační materiály
Cena nezahrnuje
 • Jednolůžkový pokoj nepovinný 3100 Kč
Nástupy Dle programu

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Letecky Praha - Tenerife. 2. DEN Tenerife  - výstup na nejvyšší horu Kanárských ostrovů a také Španělska Pico del Teide, jeden z nejhezčích treků – túra soutěskou Masca, jedinečný mlžný prales v pohoří Anaga nebo zajímavé útvary v tzv. měsíční krajině – Paisaje Lunar, starobylé město La Laguna, Icod de los Viňos, známé pro výtečná bílá vína;  prohlídka přístavního městečka Garachico, možný odpočinek na rozlehlých plážích v Los Cristianos. 3. DEN La Palma - kompletní 3denní hřebenovka ostrova s obkroužením kaldery (nejnáročnější část pěšího programu s alternativní možností dřívějšího sestupu), následná túra do nitra kaldery s přenocováním v její centrální části, vulkán Teneguía, nacházející se v krajině, která byla vyhlášena přírodní památkou, krásné historické město Santa Cruz de La Palma. 4. DEN Gomera - přechod druhého nejmenšího ostrova kanárského souostroví, unikátní mlžný subtropický prales v NP Garajonay, stolová hora La Fortaleza, místo rituálů a obřadů v dobách dobívání Španěly; sestup soutěskou Argaga do skalního přístavu Valle Gran Rey, pláže v městečku San Sebastian plném nízkých domků v kanárském stylu. 5. - 10. DEN Letecky zpět do Prahy.

Termíny

27.10.2018 - 10.11.2018 33 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY