PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

KEŇA - TANZANIE SAFARI - S výstupem na Mt. Keňu

Keňa
3.2.2018 - 15.2.2018 13 dní 88 800 Kč Kód zájezdu : 104 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 KEŇA - TANZANIE SAFARI - S výstupem na Mt. Keňu Keňa, 3.2. - 15.2.2018, 13 dní 88 800 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

03.02.2018 - 15.02.2018 88 800 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Dvě země s ochutnávkami rozmanitých afrických kouzel. Navštívíme nejlepší národní parky a rezervace Afriky. Spatříme nejen místa, která patří mezi „povinnosti“ afrických safari. Džípy se vydáme do nejzajímavějších končin, i mimo obvyklé turistické trasy. Vstupy do národních parků a aktivity v nich jsou finančně náročné. Přesto vám chceme ukázat maximum. Z africké návštěvy si odnesete ucelený obrázek. Věříme, že i vaše VZPOMÍNKY NA AFRIKU budou stát za to! Plná penze po dobu pětidenního safari v Tanzanii.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava - na safari v Tanzanii terénní džípy, pronajatá vozidla v Keni. Pronajatý bus z Nairobi do Arushi. Návštěva masajské bomy. Ubytování v hotýlcích v Nairobi, Arushi. 1x snídaně v Arushi. Na treku na Mt. Keňu ve vlastním stanu (za poplatek je možné zapůjčení stanu na místě), na safari místní stany. Po dobu pětidenního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře. Trekový permit na Mt. Keňu. Vstupy do národních parků. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní víza Keňa 50 USD (e-víza před odletem), Tanzanie 50 USD na hranicích. Stravování nad rámec programu. Vstupy do památek, muzeí, na hadí farmu cca 50 USD. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 100 Kč. Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do KENI. Nairobi. Přejezd do oblasti sopečného masivu Mt. Keňa.
3. - 6. den
Čtyřdenní výstup na nejkrásnější horu Afriky - Mt. Keňa. Vrchol Point Lenana (4 985 m). Na kopec jdeme za zvířaty a krásnou přírodou, ne za lezením. Vysokohorský trek v oblastech s překrásnými jezírky a divy botanické říše, senéciemi a lobéliemi. Jiná výstupová a sestupová cesta. Kaňony, skalní útesy, jezera odlišných barev a vodopády v bujné džungli. Sloni a buvoli ve 3 000 m? Večerní návrat do Nairobi. Pro zájemce oslava výstupu v Carnivore, maso divočiny - krokodýli, buvoli, pštrosi... Pestrý noční život.
7. den
Podél Nairobského národního parku směrem na jih se rozprostírá nekonečná savana. Za Maparasha Hills projedeme kolem Amboseli Game Reserve. S ubýváním „civilizace” narůstá počet červených postav Masajů. TANZANIE. Za magickou horou Longido se pochlubí ledovcovým vrcholem Kilimandžáro. Podél NP Arusha se sopečným vrcholem Mt. Meru do „hlavního města safari” Arushi.
8. den. PĚTIDENNÍ SAFARI V NEJHEZČÍCH NÁRODNÍCH PARCÍCH AFRIKY S PLNOU PENZÍ
Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, chameleóni (cimrmanovské foto herpetologa v těle krajty je aktualizováno pozřeným rolníkem!). Velká příkopová propadlina. Působivý přírodní zlom NP jezera Manyara, odlišná vegetační pásma. Sloni, hroši, žirafy, stromoví lvi...
9. den
Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes NP Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník B. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Nocleh v oblasti Seronera.
10. den
Celý den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop. Mimořádné ranní safari. Uvidíme hrochy vracející se z pastvy? Šance na krokodýly a lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Nocleh v oblasti Seronera.
11. den
Ranní safari v NP Serengeti. Přejezd do NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempu na hraně kaldery.
12. den
Kráter Ngorongoro. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi. Centrum Cultural Heritage nejen s drahokamy - tanzanity. Dřevořezby makonde z ebenového dřeva.
13. den
Letecký návrat domů.

Termíny

03.02.2018 - 15.02.2018 88 800 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY