PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Krásy slovenských hor

Slovensko
1.9.2017 - 6.9.2017 6 dní 6 700 Kč Kód zájezdu : 973 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Polopenze
  • Autobus
Počet termínů : 1 Krásy slovenských hor Slovensko, 1.9. - 6.9.2017, 6 dní 6 700 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: PRO TRAVEL

Termíny

Termíny

01.09.2017 - 06.09.2017 6 700 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • dopravu zájezdovým autokarem vybaveným WC, klimatizací, kávovarem, videem, ledničkou. Prodej nápojů
  • 1x ubytování v hotelu*** ve Zlíně ve dvoulůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím, snídaně
  • 3x ubytování v hotelu*** Sorea SNP v Demänovské dolině ve dvoulůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím, 3x polopenze
  • komplexní pojištění: léčebné výlohy do hodnoty 1,5 mil. Kč, úraz, pojištění zavazadel, odpovědnosti a storna zájezdu (v případě neúčasti na zájezdu z důvodu nemoci uhradí pojišťovna až 80% ceny zájezdu)
  • služby průvodce a informační materiál
Cena nezahrnuje
  • vstupy a jízdenky na lanovky
Nástupy Klatovy, Plzeň, Praha, Jihlava, Brno
Ubytování 1x ubytování v hotelu*** ve Zlíně ve dvoulůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím
3x ubytování v hotelu*** Sorea SNP v Demänovské dolině ve dvoulůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím
Strava 1x snídaně, 3x polopenze
Doprava zájezdovým autokarem vybaveným WC, klimatizací, kávovarem, videem, ledničkou. Prodej nápojů

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odjezd v 7:00 hodin z Klatov od supermarketu Lidl, v 7:45 hodin z Plzně z parkoviště u Centrálního autobusového nádraží (poblíž pneuservisu) směrem na Prahu a Brno s potřebnými zastávkami. Po příjezdu do Kunovic návštěva Leteckého muzea v Kunovicích. Více jak 20 exponátů dokumentuje leteckou historii a leteckou výrobu na východní Moravě. Kromě dopravních a sportovních letounů jsou zde vystaveny i vojenské letouny, u mnohých se můžete podívat i do jejich interiérů. Jako alternativa je možnost návštěvy zámku Buchlovice a jeho krásné barokní zahrady nebo nové expozice Památníku Velké Moravy v Uherském Hradišti-Starém městě. Krátký přejezd do města Zlín. Volno na procházku centrem města (mrakodrap „21“- dřívější sídlo firmy Baťa, funkcionalistické stavby). Po ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu možnost posezení ve vinném sklípku.
2. DEN Po snídani pokračování v cestě na Slovensko. Po krátké zastávce v Trenčíně odjezd k městu Kremnica, ve středověku proslaveného těžbou zlata a stříbra. Procházka po malebném náměstí a v případě zájmu možnost návštěvy hradu nebo mincovny, kde se razily mj. všechny československé mince. Zastavení u letiště Tri Duby, které bylo nejdůležitějším povstaleckým letištěm během Slovenského národního povstání. Operovala zde i letka stíhacích letounů Lavočkin La-5FN1, které velel štábní kapitán František Fajtl a která podnikla dne 18.9.1944 útok na letiště Luftwaffe v Piešťanech. Po krátkém zastavení budete pokračovat kolem Bánské Bystrice, kolem Národního parku Velká Fatra a města Ružomberok k městu Liptovský Mikuláš. Osm kilometrů jižně navštívíte unikátní památku, dřevěný evangelický kostel sv. Kříže, který je jedním z největších dřevěných kostelů v Evropě. Byl sem převezen z obce Paludza, která byla zatopena při napouštění přehrady Liptovská Mara v letech 1974–1982. Odjezd na ubytování do hotelu v Demänovské dolině, kde budete ubytováni 3 noci. Večeře a volno na individuální procházku v pěkném okolí hotelu.
3. DEN Po snídani budete mít možnost poznávat krásy Nízkých Tater. Dopoledne bude výlet na Chopok a okolí s využitím lanovek i vlastních nohou. Lanovky vás vyvezou až do výšky 2004 m, kde vás už bude dělit od vrcholu Chopku jen 20 výškových metrů. Možnost procházky po hřebenu s krásnými výhledy nebo relaxace v restauraci Rotunda u horní stanice lanovky. Po návratu k hotelu a chvilce odpočinku můžete v pozdějších odpoledních hodinách buď navštívit Demänovskou jeskyni svobody, ke které vás odveze náš autobus, nebo pokračovat s autobusem až do obce Liptovský Ján, kde se můžete vykoupat v termálním koupališti (buď vnitřním nebo venkovním) u hotelu Máj. Návrat do hotelu, večeře, volno.
4. DEN Po snídani odjezd na celodenní turistiku v oblasti Vysokých Tater. V případě pěkného počasí dopoledne přejezd do Starého Smokovce, jízda pozemní lanovkou na Hrebienok, procházka k vodopádům Studeného potoka. Po návratu do Starého Smokovce volný čas na procházku městečkem. Přejezd autobusem nebo električkou s pěknými výhledy do klimatických lázní Štrbské Pleso – nejvýše položené osady ve Vysokých Tatrách. Možnost procházek v okolí Štrbského plesa dle domluvy nebo jízda lanovkou na Solisko do výšky 1814 m. Ze slunečné terasy restaurace jsou jedinečné výhledy do doliny, na Štrbské pleso a na Kriváň. Návrat do hotelu, večeře, volno.
5. DEN Po snídani opuštění hotelu a odjezd západním směrem do Oravské Magury a Vrátné doliny. Nejdříve navštívíte v městečku Oravský Podzámok Oravský hrad. Je to jedna z nejhezčích památek severního Slovenska, postavená jako „orlí hnízdo“ na skále nad řekou Oravou. Původní hrad je zmiňovaný již v roce 1267. Po skončení prohlídky hradu a přejezdu do Vrátné doliny se nejdříve zastavíte v obci Terchová. Zde se můžete naobědvat v některé restauraci, projít se obcí nebo po naučné stezce (zaměřené na faunu a flóru Národního parku Malá Fatra) dojít k malé rozhledně na kopci Oblaz („Terchovské srdce“). V odpoledních hodinách můžete projít krásným turistickým okruhem „Malý okruh Jánošíkovými Dierami“ (vhodný i pro seniory), který zahrnuje nejatraktivnější části Dolných a Nových dier (2–3 hodiny) nebo vás autobus odveze k chatě Vrátná, odkud se můžete lanovkou dostat do Snilovského sedla (1520 m) pod vrcholem kopce Chleb (1647 m). Odtud lze uskutečnit pěknou procházku na vrchol Chlebu a/nebo po hřebenovce. V podvečer bude opět sraz v Terchové. Zájezd zakončíte v některé kolibě, kde budete moci ochutnat místní speciality. Asi ve 21 hodin se vydáte autokarem na zpáteční cestu do Čech s potřebnými zastávkami.
6. DEN Příjezd do Plzně a Klatov v ranních hodinách.

Termíny

01.09.2017 - 06.09.2017 6 700 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY