PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

KUBA - Romantika, rumba a rum

Kuba
23.10.2017 - 6.11.2017 15 dní 59 900 Kč Kód zájezdu : 323 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 KUBA - Romantika, rumba a rum Kuba, 23.10. - 6.11.2017, 15 dní 59 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

23.10.2017 - 06.11.2017 59 900 Kč Nezávazná rezervace
11.03.2018 - 25.03.2018 59 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Opravdová Kuba se všemi lákadly. Stihneme ještě pitoreskní svět, ranní pochody pionýrů a spoustu starých amerických aut s motory z Volhy? Věčně rozesmáté tváře místních lidí a vlnící se boky v rytmu kubánské salsy. Zachutná nám „kubánské zlato“ – lahodný bílý rum? Neopakovatelné zážitky, které už jinde nezažijeme. Dnes už jen vzpomínka na doby nedávno minulé.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelet Santiago de Cuba – Havana. Veškerá doprava pronajatým mikrobusem. 3x ubytování v hotelu 3* All inclusive (Varadero), 10x ubytování v soukromí se snídaní. Český průvodce. Místní průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování nad rámec programu. Vstupní vízum 750 Kč. Fakultativní výlety na Varaderu, ve Viňales. Vstupy do některých památek a muzeí ve výši cca 110 EUR. Spropitné pro místní průvodce a řidiče. Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 300 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky na KUBU. Havana, největší metropole Karibiku, perla Antil. Kontrasty starých a nových částí. Romantická koloniální zákoutí, uličky, katedrály a paláce. Staré město s „barokní“ architekturou. Prohlídka nejen historického centra. Pevnost Castillo de la Real Fuerza. Muzeum Revoluce a ochutnávka kubánského rumu. Nejstarší funkční divadlo obou Amerik - Gran Teatro. Vedado - odlišná tvář americko-kubánské Havany. La Habana Vieja s bujarým nočním životem. Pomníky revolucionářů i nábřeží Malecón. Ochutnáme i pověstné daiquiri ve Floriditě? Nocleh v Havaně.
3. den
Strávíme den s Papá Hemingwayem - zajdeme na mojito do jeho oblíbeného baru Bodeguita del Medio, navštívíme jeho dům, jeho oblíbený hotelový pokoj i místo, kde potkal kapitána, jenž pro něj byl inspirací k sepsání knihy Stařec a moře. Továrna na výrobu doutníků. Navštíví zájemci proslulý kabaret Tropicana nebo nám k poslechu zahraje slavná kapela Buena Vista Social Club? Nocleh v Havaně.
4. den
Přejezd vrchovinou na západ podél tabákových políček do Viňales. Cestou návštěva komunity Las Terrazas – ukázka pěstování kávy v 19.století a její ochutnávka. Místní malíři a hudebníci. Odpoledne koupání v říčce San Juan. Botanická zahrada Soroa a její orchidárium. Večer možnost návštěvy kulturního a tanečního centra. Nocleh ve Viňales.
5. den
Nejhezčí krasová oblast Kuby – údolí Viňales. Na lodičkách jeskyní Cueva del Indio, podzemní říčka s krápníkovou výzdobou. Možnost fakultativní projížďky na koni mezi neobvyklými vápencovými útvary zvanými mogoty. Nekonečné tabákové plantáže. Jak je to s balením doutníků na ženských stehnech? Podle čeho poznat ten nejkvalitnější doutník? Prehistorical Mural, skálas malbami prehistorických zvířat. Nocleh ve Viňales.
6. den
Celodenní přejezd do města Santa Clara. Místo, kde probíhaly během kubánské revoluce nejintenzivnější boje. Právě zde se nachází mauzoleum argentinského lékaře, revolucionáře a miláčka kubánského národa Ernesta Che Guevary. Pokračování do historického Trinidadu. Nocleh v Trinidadu.
7. den
Dopolední návštěva horské oblasti Topes de Collantes. Koupání na pláži. Prohlídka Trinidadu (UNESCO). Unikátní svět koloniální architektury. Nejlépe zachované kubánské městečko založené již v 16. století se pyšní řadou uměleckých galerií. Pastva pro oči i duši. Živé muzeum kultur. Tradiční „trova“ hudba. Zatančíme si večer salsu na schodech v Casa de la Musica? Nocleh v Trinidadu.
8. den
Návštěva údolí Valle de los Ingenios, staré cukrovary a strážní věž Torre de Iznaga. Plantáže cukrové třtiny - dřívější bílé zlato Kuby. Ochutnáme nápoj z cukrové třtiny - guarapo? Příjemné městečko Sancti Spiritus. Cesta do živého koloniálního Camaguey. Uzounké uličky starého města, stará a nová promenáda. Nocleh v Camaguey.
9. den
Ranní projížďka městem tradičními bici taxi - galerie, náměstíčka. Návštěva města Bayamo. Vznešená BazilikaEl Cobre zasvěcená patronce Kuby. Nejposvátnější místo celého ostrova. Památník uprchlých otroků. Přesun do Santiago de Cuba,nejživějšího a nejtemperamentnějšího kubánského města. Živá hudební a taneční scéna. Nezapomenutelná večerní salsa. Autentická kubánská hudba. Rozvlní černé madony své boky? Nocleh v Santiagu.
10. den
Santiago de Cuba – prohlídka města. Nejstarší paláce. Muzeum v kasárnách Moncada, kde Fidel Castro a jeho armáda začali revoluci. Radnice, kde Castro později vyhlásil vítězství revoluce. Koloniální katedrála na náměstí. Majestátní pevnost Castillo del Morro tyčící se vysoko na skalisku chránila vjezd do zálivu. Výlet lodí na Cayo Granma. Nocleh v Santiagu.
11. den
Letecký přesun ze Santiaga do Havany. Přejezd do nejznámějšího letoviska na pobřeží Atlantického oceánu – Varadero. Nocleh ve Varaderu, v hotelu all inclusive.
12. - 13. den
Relaxace na vyhlášených bělostných plážích, tentokráte u Atlantiku. Trochu jiná Kuba, než jak jste ji zatím viděli! Zde si dosyta vychutnáme vyhřáté pláže, ledové mojito, cuba libre a pohodlí hotelů. Možnost sportovního vyžití. Šnorchlování, potápění a další fakultativní výlety. Zaplavete si společně s delfíny? Pro zájemce možnost návštěvy delfinária. Fakultativně výlet po tropické říčce Canímar - možnost jízdy na koni či seznámení s tradičním rybolovem. Anebo vás zláká výlet katamaránem na nedaleké panenské ostrůvky Cayos? Noclehy ve Varaderu, v hotelu all inclusive.
14. den
Poslední koupání a odpolední návrat zpět do Havany. Večerní odlet. Hasta la vista, Cuba! My jsme tě ještě stihli!
15. den
Letecký návrat do Evropy.

Termíny

23.10.2017 - 06.11.2017 59 900 Kč Nezávazná rezervace
11.03.2018 - 25.03.2018 59 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY