PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

LAOS - KAMBODŽA - Podél Mekongu fascinující Indočínou

Kambodža
28.1.2018 - 12.2.2018 16 dní 66 900 Kč Kód zájezdu : 216 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 LAOS - KAMBODŽA - Podél Mekongu fascinující Indočínou Kambodža, 28.1. - 12.2.2018, 16 dní 66 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

28.01.2018 - 12.02.2018 66 900 Kč Nezávazná rezervace
28.01.2018 - 17.02.2018 75 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

LAOS - zapomenutý klenot Asie. Země se specifickou kulturou, historií a zvyklostmi. Ve srovnání s jeho známějšími sousedy stále ještě málo navštěvovaný. Pohoda v řídce obydlené zemi bez hektických měst, s dramatickou horskou přírodou, ve které jsou ukryta kdysi mocná královská sídla. Jeskyně, vodopády, chrámy buddhismu i hinduismu. Bonusem jsou srdeční, zdvořilí a turismem nezkažení lidé, kteří ctí své tradice. KAMBODŽA - země s prastarou kulturou, v minulosti velmoc ovlivňující celý region JV Asie. Jedna z největších a nejkrásnějších stavebních památek lidské historie, chrámový komplex Angkor Wat. Odpočinek na bílých plážích jižního moře, koupání a šnorchlování.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Bangkok – Luang Prabang, Phnom Penh – Bangkok. Pozemní doprava – dálkový bus, pronajaté minivany. Ubytování v hotýlcích a bungalovech se snídaní. Vstupy do národních parků. Návštěva sloního tábora. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní vízum do Laosu 30 USD na hranicích, vstupní vízum do Kambodže 30 USD. Stravování mimo snídaně. Vstupy do památek. Fakultativní výlety. Spropitné místním řidičům a průvodcům. Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč (16 dní) / 7 400 Kč (21 dní)

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do LAOSU. Země plná buddhismu, pálenky lao-lao, rýžového vína, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Nocleh na palubě letadla.
2. den
Přílet do Luang Prabang. Pro zájemce tradiční laoské masážichodidel či celého těla. Nocleh v Luang Prabang.
3. den
Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Královský palác a muzeum. Ranní i večerní trh s neopakovatelnou atmosférou. Neznámé plody, koření, žáby, ryby, veverky,… Západ slunce na vyhlídce Phou Si nad Mekongem. Zkusíme i pálenku lao-lao s naloženým hadem, která se tu považuje za všelék? Nebo si dáte raději koktejl z čerstvého tropického ovoce či velice slušný místní ležák Beerlao? Nocleh v Luang Prabang.
4. - 5. den
Neopakovatelná atmosféra města za svítání. Procesí oranžově oděných mnichů kráčí za rozbřesku ulicemi Luang Prabangu a místní obyvatelé jim dávají milodary v podobě jídla a peněz. Plavba po otci vod - Mekongu do královského Luang Prabangu. Posvátná královská jeskyně Pak Ou ve skále nad řekou. Laos býval po staletí znám jako„Království miliónu slonů”. I my budeme mít možnost navštívit Sloní tábor, svézt se džunglí na těchto majestátních tlustokožcích. Se slony se tu můžete i vykoupat! Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si, kde se osvěžíme v křišťálové vodě a nahlédneme do záchranného centra medvěda malajského. Nocleh v Luang Prabang.
5. den
Pohádkovou krajinoudo krasové oblasti Vang Vieng. Procházka mezi rýžovými políčky na blízkou vyhlídku. Nocleh ve Vang Vieng.
6. den
Celodenní výlet mezi vápencovými skalními útvary. Koupání v jezírku s průzračnou vodou. Návštěva buddhistické jeskyně Than Poukham. V jisté místní restauraci jsme na naší poslední cestě objevili smažený řízek a bramborový salát. Půjdete s námi vyzkoušet jak chutná laoská verze této české klasiky? Nocleh ve Vang Vieng.
7. den
Odjezd do hlavního laoského města. Královské město Vientiane s příjemně domáckou atmosférou. Prohlídka města. Pha That Luang - velká zlatá pagoda a národní symbol. Wat Si Saket - nejstarší chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Buddha Park - bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Noční přesun lehátkovým autobusem na jih Laosu do Pakse.
8. den
Úrodná vysočina Bolevan Plateau, návštěva kávových a čajových plantáží. Procházky svěží krajinou kolem vodopádů Tad E-Tu, Tad Yuang a Tad Fang, jenž je se svou výškou 120 metrů nejvyšším v Laosu. Nahlédneme do života místních horských národů Alak, Katu a Suay, které ještě vyznávají tradiční animistickou víru. Budeme mít štěstí a zažijeme i ruch místního trhu? Nocleh v Pakse.
9. den
Prastarý Wat Phou, chrámový komplex na terasách v horském úbočí, který je spolu s okolní kulturní krajinou Champasak zapsán do seznamu UNESCO. Je starší než Angkor Wat a stále využíván věřícími. Nezávislý Champasak býval královským sídlem, stejně jako Luang Prabang a Vientiane, na severu. Sjednocením těchto tří království vznikl dnešní Laos. Večerní příjezd do oblasti Si Pan Don alias 4000 ostrovů. Nocleh v Si Pan Don.
10. den
Výlet do ostrovní krajiny Si Pan Don s pohodovou atmosférou. Šířka Mekongu zde dosahuje až 15 km. Návštěva Liphi, jediných vodopádů na Mekongu. Asijský veletok tady opouští hornatý Laos a s burácením padá přes hranici do úrodné Kambodže. Pozůstatky staré francouzské železnice. Vzácně je tu možné zahlédnout i kriticky ohrožené iravadské sladkovodní delfíny. Nocleh v Si Pan Don.
11. den
Překročení hranice do KAMBODŽI, přesun do Siemreapu, výchozí bod pro návštěvu areálu Angkor Wat. Ochutnávka vyhlášených lahůdek v místní tržnici. Porovnáme rozdíly mezi tradiční kambodžskou a laoskou masáží? Nocleh v Siemreap.
12. - 14. den
Angkor Wat největší lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9. - 14. století se zde zachovalo 130 paláců a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než předchůdce. Tajemné zarostlé paláce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prom pohlcený džunglí, Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Odpolední fakultativní výlet po jezeře Tonlesap. Přírodní unikát - řeka vytéká z jezera Tonlesap a ústí do Mekongu. V době vysokého stavu Mekongu teče řeka zase opačným směrem do jezera. Snaha ukázat maximum z odlišného života specifické kultury, poklidná atmosféra v místních vesničkách. Noclehy v Siemreap.
15. den. *MOŽNOST ZKRÁCENÍ, ODLET 15.DEN, NÁVRAT DOMŮ 16.DEN
Přesun autobusem do Phnom Penhu. Příjezd do Phnom Penhu, hlavního města KAMBODŽE. Nocleh v Phnom Penhu.
16. den
Prohlídka města. Královský palác, Stříbrná pagoda, Wat Phnom. Užijeme si kontrasty hlavního města - noční život, masážní salony a čepované pivo, nákupy suvenýrů na tržnici. Navštívíme i taneční školu? Nocleh v Phnom Penhu.
17. - 19. den
Koupání a zasloužený odpočinek u moře v Sihanoukwille na pobřeží Thajského zálivu. Nejznámější bílá pláž Otres Beach. Fakultativní výlet lodí za šnorchlováním na nedaleký tropický ostrůvek Koh Rong s tyrkysovou vodou. Pro zájemce návštěva blízkého městečka Kampot s možností nákupu místního kvalitního pepře. Noclehy v Sihanoukwille.
20. den
Přejezd do Phnom Penhu. Odlet do Evropy. Nocleh na palubě letadla.
21. den
Letecký návrat domů.

Termíny

28.01.2018 - 12.02.2018 66 900 Kč Nezávazná rezervace
28.01.2018 - 17.02.2018 75 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY