PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Magické Irsko

Irsko
13.8.2017 - 23.8.2017 11 dní 20 500 Kč Kód zájezdu : 507 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Snídaně
  • Autobus
Počet termínů : 1 Magické Irsko Irsko, 13.8. - 23.8.2017, 11 dní 20 500 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: PRO TRAVEL

Termíny

Termíny

13.08.2017 - 23.08.2017 20 500 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x noční trajekt Francie-Irsko s ubytováním ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
  • 6x ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, 6x snídaně
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • informační materiály pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna
Cena nezahrnuje
  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí
Nástupy Brno, Jihlava, Praha, Plzeň
Ubytování 2x čtyřlůžková kajuta
6x dvoulůžkové pokoje v hotelu
Strava 6x snídaně
Doprava autobusem

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odjíždět budeme v neděli v podvečer po trase Brno, Praha, Plzeň.
2. DEN Přes Německo do Francie pojedeme non-stop, jen s krátkými zastávkami na protažení a na toaletu. Odpoledne druhého dne přijedeme do půvabného francouzského městečka Bayeux, projdeme se kolem místní katedrály, ale hlavně se podíváme do zámku, kde je vystavena slavná tapiserie popisující bitvu u Hastings – Bayeux tapestry. V podvečer dojedeme do přístavu Cherbourg, nalodíme se na trajekt do irského Rosslare a odpočineme si v kajutách. Plavba potrvá celou noc.
3. DEN Před polednem připlujeme do irského přístavu Rosslare a hned po vylodění navštívíme Irish National Heritage Park. Projdeme se dávnou i nedávnou historií a uděláme si první obrázek o tom, co v Irsku budeme celý týden poznávat. Odpoledne přejedeme do Wicklow Mountains, kde navštívíme domov sv. Kevina, klášter Glendalough, a projdeme se kolem jezer v údolí. Večer se ubytujeme v hotelu.
4. DEN Po snídani se vydáme do centra Dublinu, hlavního města Irska. Prohlédneme si St. Patrick´s Cathedral, projdeme si Temple Bar – pitoreskní čtvrť se spoustou hospůdek, uvidíme dublinský hrad, kde sídlí prezident, a zajdeme do Trinity College, dublinské univerzity. Navštívíme báječnou expozici o irském písemnictví a o jednom z nejvýznamnějších raně středověkých rukopisů – Book of Kells. Odpoledne budeme moci navštívit Národní muzeum se sbírkou keltského umění nebo Národní galerii a také se projdeme po nákupní třídě Grafton Street. Večer se vrátíme do hotelu.
5. DEN Po snídani se vydáme po stopách dávných kultur. Navštívíme jedny z nejznámějších a největších megalitických hrobek na světě – Newgrange a/nebo Knowth. Uvidíme obří pohřebiště a fascinující solární kalendáře. Odpoledne přejedeme do Clonmacnois, kde jsou zbytky asi nejvýznamnějšího irského kláštera. Obdivovat budeme nejen okolí řeky Shanon, ale i pozoruhodné raně křesťanské kamenné kříže. Večer se ubytujeme v hotelu v blízkosti Galway.
6. DEN Po snídani nás čeká kouzelná krajina Connemara. Zastavíme v městečku Clifden i u romantického Kylemore Abbey a čeká nás procházka na úbočí Diamond Hill. V podvečer se podíváme do města Galway, projdeme se pitoreskními uličkami a třeba navštívíme nějakou místní hospůdku. Ubytováni budeme opět v hotelu.
7. DEN Po snídani se vydáme na výlet do oblasti Burren, jedinečného krasového útvaru s velkým množstvím historických památek. V Kilfenoře navštívíme návštěvnické centrum a nejmenší irskou katedrálu s cennými zdobenými keltskými kříži. Zastavíme se u známého dolmenu Poulnabrone a projedeme Burrenem podél pobřeží s nádhernými výhledy. Vyvrcholením dne budou Cliffs of Moher, kde se nám otevřou překrásná panoramata. Večer se ubytujeme v hotelu.
8. DEN Po snídani se vydáme na celodenní vyhlídkovou jízdu po Ring of Kerry, zastavíme například v osadách Cahersiveen a Sneem a také na vyhlídce u Beenarourke. Bude-li nám přát počasí, podíváme se na zvláštní „stone forts“. Projedeme také průsmykem Moll´s Gap a pokocháme se výhledy na Killarnský národní park a nejvyšší horu Irska Carrantuohill. Bude-li nám přát počasí, projdeme pěšky k hornímu Killarnskému jezeru a lodičkami přeplujeme kaskádu jezer až ke zřícenině Ross Castle. Spát budeme opět v hotelu.
9. DEN Po snídani vyrazíme k významnému církevnímu komplexu Rock of Cashel. Prohlédneme si jedinečné místo, kde se po staletí střetávala světská moc s církevní. Odpoledne přijedeme do přístavu Rosslare, kde se nalodíme na trajekt a poplujeme přes noc zpět do Francie.
10. DEN Před polednem zakotvíme v Cherbourgu a pojedeme zpět domů přes Francii a Německo. Zastavovat už budeme jen na záchod a na protažení.
11. DEN Návrat do České republiky očekáváme v brzkých ranních hodinách.

Termíny

13.08.2017 - 23.08.2017 20 500 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY