PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

MALAWI - ZAMBIE - Jezera, vodopády, safari

Malawi
1.12.2017 - 20.12.2017 20 dní 89 900 Kč Kód zájezdu : 123 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 MALAWI - ZAMBIE - Jezera, vodopády, safari Malawi, 1.12. - 20.12.2017, 20 dní 89 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

01.12.2017 - 20.12.2017 89 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Zambie i Malawi patří k zemím, které si stále uchovávají svébytný africký ráz. Využijte jedinečné příležitosti poznat poslední nedotčené kouty divočiny savan. Nezapomenutelná safari v národních parcích – South Luangwa či Nyika. Pestrá škála afrických zvířat včetně velkých stád slonů, lvů, buvolů, zeber, žiraf, antilop i krokodýlů. Líně plynoucí život rybářů v okolí jezera Malawi. Cestujeme v malé skupince, maximální počet 6 osob.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava pronajatými vozidly. Ubytování v hotelech a penzionech turistické kategorie, v jednoduchých chatkách nebo stanech během safari. Rybí hostina u jezera Malawi. Vstupy do národních parků. Výlet lodí po jezeře Malawi. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní víza do Malawi před odletem 2 520 Kč, do Zambie 50 USD na hranicích. Stravování. Fakultativní aktivity (např. noční safari v NP South Luangwa cca 50 USD, lodní výlet za hrochy v NP Liwonde 35 USD). Vstupy do památek. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 200 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do jedné z nejkrásnějších afrických zemí, kde jsou všichni hosté vítáni. První kontakt s MALAWI, prohlídka hlavního města Lilongwe.
3. den
Vyšplháme se do příjemných Viphya Mountains, na největší člověkem zalesněnou plochu v Africe. Panoramatické vyhlídky do severní části Malawi. Cesta do Mzuzu, hlavního střediska severního Malawi.
4. - 5. den
Celodenní přejezd malebnou krajinou přes Rumphi do NP Nyika. Nádherné horské scenérie, vlnité kopce. Hory porostlé jalovcovým lesem. Podaří se nám spatřit některou z 200 druhů orchidejí? Kombinace klasického safari tentokrát s pěší túrou po parku. Pohádková krajina plná zvěře. Podaří se nám spatřit antilopy koňské koupající se v některém z horských jezírek? Na své si tentokrát přijdou i milovníci ptactva. Přejezd do Mzuzu.
6. den
Cesta k jezeru Malawi, které je přezdívané jako teplé srdce Afriky. Odpočinek u jezera. Pohodový život v rybářských vesničkách nedotčených turistickým ruchem. Pozorování místních obyvatel při opravě všudypřítomných rybářských sítí a přípravě náčiní na sušení tisíců ryb.
7. - 8. den
Podél jezera Malawi unikátní krajinou typickou pro oblast Velké příkopové propadliny až do městečka s krásnými plážemi Senga Bay. Koupání v jezeře ve Wheel Marina. Přes rybářskou vesničku Cape Maclear do Monkey Bay na břehu jezera Malawi.
9. den
NP Lake Malawi, který spadá pod ochranu UNESCO. Půldenní lodní výlet po třpytící se hladině jezera. Chráněné jižní pobřeží s křišťálově čistou vodou, ideální místo pro potápění a šnorchlování v obřím „akváriu“ mezi exotickými cichlidami. Davidem Livingstonem objevený skalnatý výběžek Cape McClear. Pozorování ledňáčků, lelků a krmení orlů jasnohlasích. Večerní posezení s rybí hostinou.
10. den
Přesun přes městečko Balaka k NP Liwonde. Nejkrásnější místo na pozorování zvěře v Malawi. Odpolední lodní safari v jednom z nejlepších parků v Malawi. Klasická africká buš lemuje okolí nádherné řeky Shire. Útočiště obrovského množství majestátních hrochů a krokodýlů. Na souši žijí sloni, buvoli, vodušky a vzácné antilopy koňské. Nezapomenutelný západ slunce nad řekou.
11. den
Pozorování divoké zvěře při ranním safari v NP Liwonde. Přejezd do Zomba – dřívější hlavní město Malawi s typickou koloniální architekturou. Výjezd na Zomba Plateau s vrcholky kolem 2 087 m. Horský masiv protkaný potoky s množstvím ryb a vodopády s živou vodou.
12. den
Pěší výlet na nejvyšší vrchol pohoří Tyolo s obrovským vyklanem. Nekonečné čajové plantáže na úpatí hory.
13. den
Ráno přejezd pod pohoří NP Mulanje. Stolová hora s nejvyšší hora střední Afriky Sapitwa Peak (3 002 m). Přejezd do druhého největšího města Malawi – Blantyre. Centrum finančnictví a obchodu. Nákupní střediska podobná našim evropským. Kontrastem jsou místní tržiště nabízející levné ovoce, zeleninu, oblečení. Projížďka městem. Zastávka u Mandala House – jedna z nejstarších budov ve městě, dnes sídlo umělecké galerie a kavárny.
14. den
Celodenní přejezd přes pohoří Dedza s kouzelnými výhledy na jezero Malawi do ZAMBIE. Správní městečko Chipata.
15. - 17. den
Přesun do NP South Luangwa. Místní specialitou jsou obrovská stáda slonů čítající až 70 jedinců, žije zde největší populace hrochů v Africe, Thornicroftovy žirafy či 14 různých druhů antilop. Odpolední safari v okolí řeky Luangwa. Šance na lvy! Ranní a odpolední safari v parku. Fakultativně unikátní noční safari plné nokturních živočichů. Zvuky divočiny na dosah ruky! Návrat do Chipaty.
18. - 19. den
Přejezd do Lusaky, hlavního města Zambie. Večerní odlet do Evropy.
20. den
Letecký návrat domů.

Termíny

01.12.2017 - 20.12.2017 89 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY