PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

MELANÉSIE A POLYNÉSIE - FIDŽI, TONGA, COOKOVY OSTROVY - Ostrovy pod Jižním křížem

Francouzská Polynésie
19.5.2018 - 10.6.2018 23 dní 151 590 Kč Kód zájezdu : 427 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 MELANÉSIE A POLYNÉSIE - FIDŽI, TONGA, COOKOVY OSTROVY - Ostrovy pod Jižním křížem Francouzská Polynésie, 19.5. - 10.6.2018, 23 dní 151 590 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

19.05.2018 - 10.06.2018 151 590 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Nezapomenutelná cesta na vzdálené tropické ostrovy nesčetných přírodních krás. Bílé pláže, odstíny modře oceánu u korálových útesů, přírodní koupaliště v jeskyních v džungli, skalní brány, mořské gejzíry, vodopády, ale i polynéský „Stonehenge“ a veselé hřbitovy... Na ostrovy, kde se z bývalých lidožroutů stali úžasní přátelští lidé, jejichž zvyky, obřady a hostiny budete moci poznávat. Bez obav! - budete na té správné straně a konzumuje se především vepřové. *Pro opravdové labužníky - možnost mimořádného výletu „mimo prostor a čas“ po vnějších a světem téměř nedotčených ostrovech Tongareva (Penrhyn), Manihiki a Pukapuka. Právě o tom je opravdový jižní Pacifik!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety Fidži – Tonga, Tonga – Nový Zéland, Nový Zéland – Cookovy ostrovy – Nový Zéland. Pozemní doprava (pronajatá auta, taxi, minibusy). Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním (včetně barbecue obědu, občerstvení a ochutnávky kávy), výlet lodí na ostrov Fafa, 2x celodenní výlet na Viti Levu, okružní výlet Tongatapu a Rarotonga. Ubytování v hotelech a bungalovech se snídaní na Fidži a Tonze (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, často s bazénem), na Rarotonze bez stravy, s možností přípravy stravy, kávou a čajem. Český průvodce. Místní průvodci dle potřeb. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování mimo snídaní na Fidži a Tonze. Spropitné. Vstupy. Fakultativní aktivity. Příplatek za jednolůžkový pokoj 30 400 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 3. den
Letecky na FIDŽI na hlavní ostrov Viti Levu. Nadi. Hinduistický chrám Sri Siva.
4. - 7. den
Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Hinduistický chrám Sri Siva. Zahrady Spícího obra plné orchidejí. Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2.světové války. Natadola - nejlepší pláž ostrova. NP Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí, kde je šance poznat kanibalské tradice! Úžasný výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, autentické domorodé vesnice s keramickou dílnou, deštné pralesy, vodopád. Výlet plachetnicí po ostrovech Mamanuca. Koupání a šnorchlování spojené s návštěvou míst, kde se natáčel film Trosečník s Tomem Hanksem. Labužníci si vychutnají barbecue oběd, občerstvení a ochutnávku kávy.
8. - 13. den
Přelet do království TONGA na největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky). Královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Tonžské národní centrum s muzeem historie ostrovů. Okruh po ostrově. Stromy obalené \"létajícími liškami\" - posvátnými obřími netopýry kaloni. Mu´a - ruiny královských hrobek. Ha´amonga, \"pacifický Stonehenge\". Maui Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s bazénky na koupání. Gejzíry mořské vody v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek na Pláži lásky s tanečky, pečeným prasetem, obřadem přípravy opojné kávy a její společenská konzumace. Celodenní výlet lodí na rajský ostrůvek Fafa spojený s koupáním a šnorchlováním. Přelet na Nový Zéland.
14. den
Let na Nový Zéland a dále na Cookovy ostrovy (kde se díky překročení časové hranice vrátíme o den zpět).
15. - 21. den
Cookovy ostrovy. Hlavní ostrov Rarotonga. Okružní jízda kolem ostrova. Centrum souostroví Avarua a návštěva parlamentu. Nejlákavější pláž Muri, oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky. Mystická Black Rock spojená se záhrobím. „Ostrovní noci“ s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy. Pro zájemce přechod ostrova přes jeho dominantu - špičatou Jehlu (413 m) nebo možnost hlubokomořského rybolovu mahi-mahi, wahoo, tuňáků či merlinů. Možnost celodenního leteckého výletu na atol Aitutaki s plavbou po jeho pohádkové laguně (návštěva Aitutaki je volitelná a platí se až na zájezdu v místní měně cca 500 NZD). Nenechte si ujít - bez nadsázky jde o jeden z nejkrásnějších ostrovů planety (ideální též pro svatební cestu!). Návrat na Nový Zéland (získaný den cestou zpět ztratíme).
22. - 23. den
Letecký návrat domů.
MOŽNOST INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ O KORÁLOVÉ OSTROVY TONGAREVA, MANIHIKI A PUKAPUKA (max. počet 8 osob).
Po návštěvě Cookových ostrovů možnost prodloužení o zcela jedinečný 5-denní letecký výlet (pro max. 8 pasažérů) po třech korálových atolech patřících do severní skupiny Cookových ostrovů. „Panenské“ perlové ostrovy Tongareva (zlaté perly) a Manihiki (vyhlášený těmi nejkrásnějšími černými perlami na světě) i legendární Pukapuka s úchvatnou lagunou a unikátní ostrovní komunitou. Atoly s pouhými několika sty obyvateli, naprosto neposkvrněné masovým turistickým ruchem, patřící mezi nejodlehlejší a nejobtížněji dostupné na celé planetě. Bližší informace o ceně (výlet je finančně náročný) a podmínkách vážným zájemcům podáme v CK.

Termíny

19.05.2018 - 10.06.2018 151 590 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY