PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

MEXIKO - BELIZE - HONDURAS - GUATEMALA - KOMFORTNĚJI

Belize
24.3.2018 - 7.4.2018 15 dní 82 900 Kč Kód zájezdu : 321 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 MEXIKO - BELIZE - HONDURAS - GUATEMALA - KOMFORTNĚJI Belize, 24.3. - 7.4.2018, 15 dní 82 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

24.03.2018 - 07.04.2018 82 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Skvěle namíchaná cesta čtyřmi latinskoamerickými zeměmi. Tato část Střední Ameriky nabízí nekonečné roviny Yucatánského poloostrova, pitoreskní mayské památky, nádherná místa blankytně modrého karibského pobřeží, slavná koloniální města, guatemalskou pahorkatinu vonící kávou a čokoládou, nádhernou a rozmanitou přírodu různých klimatických pásem. Pod kůži se nám jistě zaryje i pomalu plynoucí životní styl, nezapomenutelná atmosféra těchto zemí a výborná kuchyně. Chybět nebude ani čas na odpočinek a osvěžení ve sladkých vodách Rio Dulce, či koupání v Karibiku a šnorchlování na druhém nejdelším korálovém útesu světa.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Doprava pohodlným klimatizovaným autobusem. Plavba lodí Chetumal – Caye Caulkner – Belize City. 13x ubytování v hotelech kategorie 3* se snídaní. Český průvodce. Místní průvodci dle potřeb. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Poplatky na hranicích 75 USD. Stravování mimo snídaně. Vstupy a fakultativní výlety (např. plavba lodí po jezeře Atitlan a Rio Dulce, výlet k sopce Pacaya, šnorchlování v Belize). Fakultativní potápění v Blue Hole v Belize cca 250 USD. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 500 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do MEXIKA, Cancúnu.
2. den
Přesun na Chichen Itzá. Novodobý div světa (UNESCO), centrum mayské kultury, archeology považované za jedno z nejvyspělejších v Americe. Tajuplné místo uprostřed Yucatánu je výjimečné prolínáním stavebních slohů. Rozsáhlému areálu dominuje skvostná pyramida Kukulkan, svatyně bojovníků, observatoř a palác jeptišek. Obětní cenote napoví, jak to bylo s obětováním lidí různým bohům. Oběd nabídne příležitost ochutnat yucatánskou kuchyni. Odpoledne cesta do Tulumu se zastávkou ve Valladolidu.
3. den
Tulum – perla Mayské riviéry. Odpočinek na bělostných plážích, slunce, koupání v blankytných vodách Karibského moře a odpočinek ve stínu palem. Aktivnější mohou šnorchlovat nedaleko pláže či potápět se na druhém nejdelším korálovém útesu světa. Během dne individuálně prohlídka přilehlých pyramid Tulum, patřícím díky své poloze vysoko na útesu k těm nejfotogeničtějším. Ochutnáte ve výborné restauraci i zdejší mořské plody?
4. den
Přejezd do hraničního městečka Chetumal. Odpolední plavba do BELIZE, bývalého Britského Hondurasu, na korálový atol Caye Caulker. Malý ostrůvek s karibskou směsicí obyvatel a průměrnou roční teplotou 28°C je oblíbenou turistickou destinací od 70. let, kdy cestu do odlehlejších destinací prošlapávali dalším cestovatelům hippies.
5. den
Pravá karibská atmosféra malého ostrůvku, kde všude dojdete pěšky. Fakultativně opravdu exkluzivní výlet na vyhlášené korálové útesy, které jsou pod patronátem UNESCO. Skvělá možnost bezpečného šnorchlování v barevných korálových zahradách s hejny ryb, rejnoků, želvami a pro nás neškodnými “kočičími žraloky”. Pro zájemce možno zajistit potápěcí expedici do světoznámé Blue Hole mezi žraloky kladivouny. Co takhle langustu k večeři?
6. den
Trajektem na pevninu do Belize City. Procházka druhým hlavním a největším městem Belize. Pokračování do GUATEMALY. Cestou návštěva jedné z nejhezčích malých ZOO na světě, orientované pouze na původní místní faunu. Večer příjezd do Flores, výchozího místa k návštěvě nejvýznamnější mayské archeologické zóny Tikal.
7. den
Starobylé mayské město Tikal (UNESCO) nabízí až 70 metrů vysoké, štíhlé pyramidy vykukující nad okolní bujnou džungli. Místo jako stvořené k pozorování opic, tukanů a papoušků ve volné přírodě. Troufnete si na canopy tour - lanové dráhy vysoko v korunách tropických stromů? Odpolední přejezd do přírodního ráje Rio Dulce.
8. den
Relax na břehu nádherného jezera v lůně tropů, koupání a pozorování kolonií vodního ptactva. Pro zájemce fakultativní výlet člunem po řece Rio Dulce s možností osvěžující koupele až do Livingstonu na pobřeží Karibiku. Africká atmosféra díky místním černošským obyvatelům zvaným Garifunas, potomkům uprchlých otroků. Pozorování pestrého života v deštném pralese. Neopakovatelná atmosféra karibského městečka a indiánských komunit žijících na vodě.
9. den
Přesun do HONDURASU. Cestou zastávka na banánové plantáži, případně staré mayské sídlo Quirigua. Odpoledne příjezd do města Copán Ruinas s dlážděnými uličkami a příjemnou venkovskou koloniální atmosférou. Společná prohlídka města.
10. den
Návštěva další mayské perly - centra Copán (UNESCO) s množstvím dochovaných soch a plastik. Návrat zpět do GUATEMALY, do horského městečka Cobán v samotném středu guatemalského pohoří, turisty dosud málo navštěvované hornaté zemědělské oblasti.
11. den
Dopoledne návštěva národního parku Biotopo Quetzal. Procházka mlžným pralesem s množstvím bystřin, ale hlavně pozorování posvátného ptáka Mayů quetzala v jeho přirozeném prostředí. Následně přejezd přes Chichicastenango až do místa věčného jara Panajachel u legendárního jezera Atitlan. Domorodé vesnice i komunity bývalých hippies, kteří zde zakořenili. Magický západ slunce s noclehem u jezera.
12. den
Nádherný výhled na jezero obklopené sopkami a domorodými vesnicemi s pestrobarevnými trhy zemědělských plodin a textilu. Fakultativně panoramatická plavba lodí do několika různorodých vesnic na břehu jezera, včetně nenáročného přechodu mezi dvěma z nich s fantastickými výhledy na jezero, kávovníky a ochutnávkou jedné z nejskvělejších káv pod vulkánem San Pedro. Návštěva trhů v tzutuhilské vesnici Santiago a pestrobarevní indiáni nosící nejkrásněji vyšívané oblečení celé Střední Ameriky.
13. den
Přesun hornatou krajinou až do bývalého centra španělské koloniální říše. Město Antigua poznamenané ničivými zemětřeseními je dnes asi nejhezčí ukázkou bývalé slávy a bohatství koloniální architektury. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Prohlídka historického centra (UNESCO) s výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango. Fakultativně výlet na aktivní sopku Pacaya.
14. den
Poslední nákupy suvenýrů a odpoledne přesun na letiště do Guatemala City. Večerní odlet.
15. den
Letecký návrat do vlasti.

Termíny

24.03.2018 - 07.04.2018 82 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY