PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

MEXIKO KOMFORTNĚJI - Nejkrásnější pyramidy a pláže Mexika

Mexiko
11.11.2017 - 25.11.2017 15 dní 69 990 Kč Kód zájezdu : 322 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 MEXIKO KOMFORTNĚJI - Nejkrásnější pyramidy a pláže Mexika Mexiko, 11.11. - 25.11.2017, 15 dní 69 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

11.11.2017 - 25.11.2017 69 990 Kč Nezávazná rezervace
06.03.2018 - 20.03.2018 69 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Unikátní cesta do exotikou vonící a sluncem rozzářené země s bohatou historií, krásnou přírodou a chutnou kuchyní. Centrální náhorní plošina s velkoměstem Mexico City a kulturou Aztéků, známé sopky, horské masivy, polopouště a vznešená architektura koloniálních měst. Panenské pobřeží Tichého oceánu s útesy střídajícími nekonečné písečné pláže. Nejpestřejší mexické státy Oaxaca a Chiapas s množstvím vesnic původních obyvatel, kávové plantáže, chladná metropole San Cristóbal de las Casas a slavné mayské památky se záhadnou historií. Yucatánský poloostrov s bělostnými plážemi Karibiku na závěr, druhý nejdelší korálový útes na světě a samozřejmě Chichen Itza - novodobý div světa.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Doprava vlastním klimatizovaným autokarem. Ubytování 13x v hotelech 3*, 12x snídaně. Vstupy do Paso de Cortez, Aqua Azul, Palenque National Parque. Český průvodce. Místní průvodci podle potřeby. Cestovní pojištění
Cena nezahrnuje
  • Stravování (mimo snídaně). Vstupy do památek a muzeí (mimo uvedené). Fakultativní výlety. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 000 Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky dojednoho z největších měst světa, Mexico City. Ubytování v hotelu v historickém centru.
2. den
Prohlídka dominant hlavního náměstí - metropolitní katedrály, pozůstatky obřadního centra Aztécké říše Templo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional. Vyhlídková jízda po bulváru Reforma. Skvělé sbírky původních kultur v Museo de Antropologia. Odpoledne k nejrozsáhlejší archeologické památce Teotihuacán. Mohutné geometrické stavby určené k uctívání bohů lemují „Třídu mrtvých“ vedoucí k pyramidám Slunce a Měsíce. Pro zájemce večerní vyhlídka na město z vrcholu mrakodrapu Latinoamericana.
3. den
Výjezd mezi sopky do průsmyku Paso de Cortés (3 890 m), zastávka v městečku Amecameca. Vysokohorská procházka s výhledy na zasněžený vrchol stále činné sopky Popocatépetl. Odpoledne přejezd do koloniálního města Puebla. Skvěle udržované a bohatě zdobené budovy historického centra se skvosty církevních památek (růžencová kaple). Prohlídka centra města (UNESCO).
4. den
Cestou do údolí Oaxaca zastávka v biosférické rezervaci Tehuacan s největší koncentrací sloupových kaktusů na světě. Odpoledne návštěva obřadního centra Zapotéků vybudovaného na plošině hory Monte Alban. Geometrické struktury staveb s kamennými obrazy přináší spolu s unikátní polohou opravdu mimořádný zážitek. K večeru příjezd do města Oaxaca a ubytování v hotelu.
5. den
Dopolední prohlídka pěší zóny malebného centra Oaxaca. Návštěva místního trhu a plantáží agáve, kde se vyrábí lokální “kořalka s červem” Mezcal. Degustace a oběd na venkovské haciendě. Odpoledne impozantní minerální vodopády Hierve el Aqua. Příjemná procházka a atraktivní panoramatické vyhlídky. Návrat do města s jedinečnou atmosférou, kde zábava nekončí.
6. den
Brzy ráno odjezd k Tichému oceánu. Cesta přes vysoké pohoří Sierra Madre del Sur nabídne velmi rozmanitou krajinu různých vegetačních pásem. Přes rybářský přístav Puerto Angel zamíříme do přírodního ráje „na konci světa“ Zipolite. Oblast pro nás objevili v 70. letech hippies, když prchali z USA před zimou. I přes jistý pokrok okolní pláže stále stojí za to! Ubytování v malém rodinném hotýlku na písečné pláži s domácí atmosférou, volné odpoledne, pozorování západu slunce.
7. den
Volný den. Ať už se rozhodnete odpočívat na pláži, nebo využijete fakultativní výlet do blízké přírodní rezervace, pocítíte blahodárný účinek z pobytu na tomto místě, klid, energii moře a vlhký slaný vzduch. Fakultativní výlet vás zavede do blízké rezervace La Ventanilla a její sladkovodní lagunu na pramici, mezi mangrovy s pozorováním vodního ptactva a volně žijících krokodýlů v panenské přírodě. Široké písečné pláže jsou místem reprodukce chráněných mořských želv. Šum mohutného příboje, palmové háje a ničím nerušená pohoda.
8. den
Odpočinek a koupání, nebo atraktivní fakultativní výlet. Malým člunem za mořskými živočichy jako jsou želvy, delfíni nebo velryby. Cestou možnost rybolovu a při troše štěstí, nebo umu, nám přistane úlovek na talíři. Čerstvé ryby k obědu! Koupání nebo šnorchlování v opuštěných zátokách a zajímavé výhledy na členité pobřeží. Odpoledne rozloučení s oceánem a začíná putování do státu Chiapas s noclehem ve městě Tehuantepec.

9. den
Krajinou pastvin a mangových plantáží, přes Tuxtla Gutierrez k horským indiánům kmene Tzotzil. Návštěva legendární indiánské vesnice San Juan Chamula. Pohanské bohoslužby v katolickém kostele, trh s lokálními plodinami a hlavně zajímaví lidé, kteří žijí v tvrdých podmínkách spjati s přírodou. Odpoledne San Cristóbal de las Casas tradiční obchodní metropole oblasti, místo střetávání různých světů. Po ubytování prohlídka velmi živého centra s množstvím obchodů, kaváren a hospůdek. Vůně čerstvé kávy a čokolády, hudba, originální textil a pestrá směsice obyvatel doslova zahltí vaše smysly!
10. den
Cesta věčně zelenými horami k efektním vodním kaskádám Aqua Azul na řece Shumul - Ha. Odpolední procházka údolím kouzelné řeky nabídne krásné pohledy na jednotlivé vodopády, koupání v tyrkysové „modré vodě“ a spoustu zajímavé tropické vegetace. V podvečer příjezd do mayského města Palenque.

11. den
Dopolední návštěva archeologické lokality Palenque částečně ukryté v pralese. Okolní přírodní rezervace, monumentální stromy a léčivé rostliny dodnes používané šamany. Zahlédneme tukana nebo opice? Výklad o historii tohoto starobylého města, jeho objevování a bohatství původní výzdoby, které okouzlilo celý svět. Odpoledne přejezd rovinami Yucatánského poloostrova do Campeche k Mexickému zálivu. Večerní prohlídka historického centra (UNESCO).
12. den
Dalším z vrcholů cesty bude novodobý div světa - Chichén Itzá. Nejdřív však zastávka u málo navštěvované „Cenote“, osvěžující koupel v křišťálově čistých vodách přírodní vápencové studny, vzniklé propadem stropu jeskyň na místech meandrů podzemních řek. Většina z nich byla pro Yukatánské kmeny jediným, ale spolehlivým zdrojem pitné vody, jiné sloužily k obřadním účelům, viz Chichen Itzá. Odpolední návštěva nejvýznamnějšího mayského města. Slavná pyramida opeřeného hada Kukulkan, 135 m dlouhé hřiště pro rituální míčovou hru, chrámy a astronomická observatoř El Caracol. Večer příjezd na hotel do Tulumu, bráně mayské riviéry.
13. den
Pohoda na sněhobílé pláži se smaragdově modrým Karibským mořem. Margarita či Piňa Colada ve stínu palem? Skvělé koupání a výborná příležitost ke šnorchlování nebo potápění na blízkých korálových útesech. Neuvěřitelná barva vody a pestrý život pod hladinou jsou ideálem pro odpočinek na závěr.
14. den
Ráno prohlídka blízké archeologické zóny Tulum, díky své poloze na útesu nad mořem asi „nejfotogeničtější“ pyramidy v Mexiku. Osvěžení v Karibiku a transfer na mezinárodní letiště v Cancúnu. 
15. den
Letecký návrat domů.
MOŽNOST INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ POBYTU U MOŘE. Cenová kalkulace v závislosti na délce pobytu a výběru hotelu.

Termíny

11.11.2017 - 25.11.2017 69 990 Kč Nezávazná rezervace
06.03.2018 - 20.03.2018 69 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY