PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Národními parky Austrálie

Austrálie
29.10.2017 - 19.11.2017 22 dní 89 800 Kč Kód zájezdu : 10340 Typ pobytu : Poznávací
  • Stan
  • Bez jídla
  • Kombinovaná
Počet termínů : 2 Národními parky Austrálie Austrálie, 29.10. - 19.11.2017, 22 dní 89 800 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: ADVENTURA

Termíny

Termíny

29.10.2017 - 19.11.2017 89 800 Kč Nezávazná rezervace
04.11.2017 - 19.11.2017 69 800 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Užijte si unikátní přírodu Austrálie, tak odlišnou od ostatního světa! Tato cesta, zaměřená na nenáročnou turistiku v nejkrásnějších národních parcích kontinentu, vám to nabízí plnou měrou. První týden věnujeme Rudému vnitrozemí, nejatraktivnější pouštní oblasti bohaté na soutěsky s ukrytými koupacími jezírky a s jedinečnými skalními útvary v čele s masivem Uluru. Pak přeletíme do Sydney a užijeme si zde panoramatické výhledy na elegantní mrakodrapy, slavnou Operu i mohutný oblouk Harbour Bridge. Dále se vydáme k severu podél východního pobřeží Nového jižního Walesu a budeme střídat útesy a malebné pláže Pacifiku s odbočkami do horských národních parků s eukalyptovými lesy a hlubokými kaňony s celou řadou vodopádů. Pestrý program zakončíme v jižním Queenslandu, kde subtropickou vegetaci předchozích národních parků vystřídá horský tropický prales a příboj na proslulých písečných plážích nás osvěží před odletem domů. Pozemní část trasy absolvujeme pronajatými minibusy a nocovat budeme ve stanech – střídavě v pohodlně zařízených kempech i na skromnějších, ale krásných přírodních tábořištích. Zejména díky táboření budeme mít jistotu, že si bohatě užijeme exotickou australskou přírodu a její obyvatele, protože většina zdejších zvířat je aktivní zejména v noci a na přelomu dne.
Noclehy a stravování:
Na tento zájezd je třeba mít vlastní stan. Převážně budeme využívat kvalitně vybavené místní kempy (11 nocí). V nich je většinou možné si na místě připlatit za nocleh v stabilním karavanu či chatce, ale závisí to na volné kapacitě a dohodě účastníků, protože se platí za celou chatku, nikoli za osobu. Kempy doplňujeme v některých NP využitím systému jednoduchých samoobslužných tábořišť (5 nocí), kde alternativní nocleh bez stanu není možný, a hostelem v centru Sydney (2 noci).Stravování není v ceně, ale průvodce bude pro zájemce organizovat společnou přípravu snídaní a večeří z nakoupených potravin. Kdo chce, může se stravovat samostatně. V kempech je k dispozici kuchyňka, na tábořištích je nutný vlastní vařič.
Náročnost:
Pěší  program je nenáročný, ve vnitrozemí dle aktuálních podmínek ztížený případným horkem. Celodenní túry s možností nenáročného alternativního programu plánujeme pouze v Blue Mountains a v NP Lamington.
Klima:
Vyžíváme optimálně přelom tamějšího jara a léta, aby ve vnitrozemí ještě nebylo příliš velké vedro a v horách na východě už bylo příjemné letní počasí. I tak ale počítáme ve vnitrozemí s pěšími aktivitami hlavně ráno a v podvečer. Cestou k severu podél Pacifiku lze očekávat postupný nárůst teplot z 10–20 °C v okolí Sydney až po 20–30°C na Gold Coast.
Velikost skupiny:
maximálně 10–12 osob.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Průvodce
  • Letenka vč. všech poplatků PrahaAustráliePraha + 3x vnitrostátní přelet  celkem ve výši 38 000 Kč
  • Doprava minibusem
  • 2x hostel v Sydney
  • 11x standardní kemp
  • 5x tábořiště v NP
  • Informační materiály
Nástupy Dle programu

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Letecky Praha – centrální Austrálie, Alice Springs – odpočinek a prohlídka města, které je centrem rozsáhlé oblasti rudě zbarvených pouští, hor a skalních masivů. 2. DEN West MacDonnel Ranges NP – soutěsky, vyhlídky a romantická koupací jezírka mezi skalami výrazného vnitrozemského pohoří – Simpsons Gap, Standley Chasm, Ellery Creek Big Hole, Ormiston Gorge, Glen Helen Gorge aj. 3. DEN Wattarka NP a Kings Canyon - vycházka do nitra kaňonu a ranní vrcholový okruh po jeho okrajích; přejezd paradoxně „lesnatou“ pouští do Yulary. 4. DEN Uluru-Kata Tjuta NP  – úžasné západy a východy slunce u jedinečných skalních masivů Ayers Rock (Uluru) a Olgas (Kata Tjuta), dopolední pěší okruh okolo Uluru a v podvečer vycházka do Olga Gorge; druhý den přelet do Sydney.  Tentýž den přílet účastníků zkrácené verze bez vnitrozemí. 5. DEN Sydney – Opera , stará přístavní čtvrť The Rocks i mrakodrapové centrum, vycházka po Harbour Bridge přes členitý mořský záliv, Darling Harbour s mořským akváriem, botanická zahrada, čínská čtvrť s tradiční čínskou zahradou, aj.; odjezd do horského letoviska Katoomba. 6. DEN Blue Mountains NP  – vyhlídky do rozlehlého kaňonu, alternativně vycházky po jeho horním okraji či celodenní túra dolů. 7. DEN Podél Pacifiku k severu do Port Macquarie, nocleh přímo u pláže, prohlídka města a vycházka nad útesy, australská zoo a koala park, odjezd do hor. 8. DEN Program podél horské silnice Waterfall Way – kaňony a vodopády v Oxley Wild Rivers NP a Guy Fawkes River NP (Tia Falls, Aspley Falls, Wollomonbi Falls, Ebor Falls), žulové hřebeny v Cathedral Rock NP, příjemné vnitrozemské město Armidale a historický Grafton. 9. DEN Byron Bay – sympatické přímořské město s krásnými plážemi, okružní vycházka k majáku a na nejvýchodnější mys kontinentu. 10. DEN Krátký přejezd do Queenslandu a přes Gold Coast do horského Lamington NP  se spoustou zvířat a bujným tropickým pralesem, túra podél vodopádů horského potoka a na okrajové vyhlídky náhorní plošiny, visuté lávky v korunách pralesa, horská botanická zahrada. 11. DEN Návrat k moři, závěrečné plážování na Surfers Paradise. 12. - 17. DEN Letecky Brisbane či Gold Coast – Praha.

Termíny

29.10.2017 - 19.11.2017 89 800 Kč Nezávazná rezervace
04.11.2017 - 19.11.2017 69 800 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY