PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

NEPÁL - MUSTANG - Tajemný buddhistický svět

Nepál
5.4.2018 - 23.4.2018 19 dní 77 500 Kč Kód zájezdu : 237 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 NEPÁL - MUSTANG - Tajemný buddhistický svět Nepál, 5.4. - 23.4.2018, 19 dní 77 500 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

05.04.2018 - 23.04.2018 77 500 Kč Nezávazná rezervace
05.04.2018 - 26.04.2018 86 500 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Tajemný Mustang opředený legendami s přetrvávajícím středověkým způsobem života. Po letité izolaci se uzavřená oblast nesměle odhaluje. Desetidenní trek s kompletním servisem (plná penze, služby nosičů, muly na nesení nákladů). Nejhlubší údolí světa, horská poušť, zelené vesničky, šťavnaté oázy i sedla s výhledy na osmitisícovky Annapurny a Dhaulaghirí. Příjemní lidé nás vítají s otevřenou náručí. Podmanivé východy slunce, troubení na mušle zve na ranní obřady puja. Posvátné hinduistické místo Muktinath. Historické Káthmándú, hinduistické a buddhistické chrámy, nezapomenutelné kousky svatých mužů. Možnost prodloužení o výlet do NP Chitwan.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Vnitrostátní přelety Káthmándú - Pokhara, Jomsom - Pokhara - Káthmándú. Doprava pronajatými vozidly. Džípy na některých úsecích v Mustangu. Ubytování v hotýlcích. Vstupní permit do Mustangu a oblasti Annapurny. Kompletní servis na desetidenním treku v Mustangu - nosiči, muly, plná penze, ubytování. V prodloužení doprava do/z NP Chitwan, v NP Chitwan ubytování s plnou penzí, safari na slonech, na lodi a pěšky. Český průvodce. Místní horský průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vízum do Nepálu 40 USD na hranicích. Víza do Indie 2 550 Kč (v závislosti na leteckém spojení). Odletové taxy 20 USD. Vstupné cca 30 USD. Stravování nad rámec programu. Fakultativní aktivity – vyhlídkový let k Everestu 207 USD a raft na Trišuli 45 USD. Spropitné pro místní průvodce a nosiče. Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do NEPÁLU. Káthmándú. Buddhistický opičí chrám Svajambhúnáth.
3. den
Možnost vyhlídkového letu nad Himálajem. Palác panenské bohyně Kumárí Devi. Chrámové náměstí Durbar. Dáme si oběd vysoko nad střechami s výhledem na zasněžené velikány? Spalovací gháty v Pashupatináth, svatí muži na řece Bagmátí. Poutní místa a nejsvětější lokality hinduistů. Královské město Bhaktapur s architektonickými skvosty. Ruční výrobna papíru. Hrnčířská čtvrť. Malované posvátné thanky, nože gurků, obřadní masky.
4. den
Letecky do Pokhary. Svérázné horské město u jezera Phéva. Idylická vyjížďka na loďkách s neuvěřitelným výhledem - Annapurny, Dhaulaghirí, posvátná Machapuchare - Rybí ocas. Pěšky nad jezero k moderní japonské stúpě.
5. den
Výprava džípem do nejhlubšího údolí světa. Tatopani – legendární místo horkých pramenů. Rajská osada s pomerančovníky, citrusy, grepy. Nejlepší štrúdly a koláče na světě. (V letním termínu letecky Pokhara – Jomson a akce je o den kratší).
6. den
Údolí řeky Kali Gandaki sevřené mezi osmitisícovky Dhaulaghirí a Annapurnu. Vodopády a visuté mosty, modlitební zídky a čorteny. Středověká Marpha s kamenným opevněním, jablky, vyhlášenou pálenkou i mošty. Tibetské vesnice i „refugees“. Slavný Jomson se skvělým muzeem.
7. - 8. den. Desetidenní trek královstvím Mustang, dříve turistům zapovězeným. Kompletní servis s nosiči, mulami a plnou penzí.
Přejezd džípem z Jomsonu do malebné vstupní brány do Mustangu Kagbeni. Stanice legendární obchodní stezky do Tibetu. Výstup na střechu místního kláštera otevře neskutečné výhledy do okolní krajiny. Malebné vesničky Gurungů, Thakalů a „Mustangů”.Trek podélřekyKali Gandaki ve stínu velikánů Dhaulaghirí a Tukuche. Barevné skály v Tangbe vítají v opravdovém Mustangu. Vesnička Chele na útesech vysoko nad řekou. Tajemné jeskyně s meditujícími mnichy. Rozervané skalní kaňony. „Měsíční” krajinakolem Samar. Hejna himálajských supů kroužících vysoko nad hlavami. Příjemná atmosféra samoty Syangmochen.
9. - 10. den
Sestup k působivým klášterům v Ghilingu. Pastviny jaků s nomády. Ostře zelená políčka kontrastují šedivé monotónnosti kamenitému okolí. Do sedla Nyi-La (4 010 m) vyjedeme pohodlně džípem. Uvítá nás množství čortenů. Sjezd do Ghemi s nejdelší modlitební zídkou mani na světě. Hry barevných skal v Dhakmar. Působivý výstup mezi rozeklanými skalami do sedla Mui-La (4 170 m). Nejstarší klášter v Mustangu Ghar Gompa. Vrcholem putování je centrum království Mustang v Lo-Mathang.
11. den
Přetrvávající středověký způsob života v hlavním městě Lo-Manthangu. Atmosféra zastaveného času. Kláštery s šancí na taneční obřady, gompy plné mnišského života, rozsáhlé knihovny. Královský palác a možnost setkání s králem. Šokující odhalení principů tibetské medicíny. Výlet na koních do zapovězeného území k tibetské hranici. Skalní města a život poutníků v jeskyních. Mystické Garphu i severní Nyamdo. Letní královský palác. 
12. - 13. den
Putování opět na jih. Sestup do příjemné vesničky Dhi Gaon a průstup překrásným pískovcovým kaňonem s meditačními jeskyněmi do vysoko na řekou položené Yara Gaon. Vyšplháme i do meditačního místa mnichů u kláštera z 12.století Luri Gompa (4 110 m).
14. - 15. den
Výstup do snad nejpůsobivější vesničky celé oblasti Tangge. Oblast letních pastvin jaků Paha (4 210 m). Putování po vrstevnici a prudký sestup zpět k řece Kali Gandaki do Chusangu.
16. den
Tetang je malým výletem navíc a dalším krokem do jiného světa. Přidáme si putování přes sedlo Gyu-La (4 077 m) na posvátný hinduistický i buddhistický Muktinath? „Hořící voda i kámen“. Místo údajné meditace Padmasambawy při cestě do Tibetu. Cesta džípem a oslava návratu do civilizace v Jomsonu. Báječná sauna jako finále netradiční exotiky?
17. den
Letecky do Pokhary. Pro zájemce projížďka na kole či návštěva horolezeckého muzea. 
18. - 19. den
Cesta do NP Chitwan či přelet do Káthmándú a následný letecký návrat domů.
18. - 20. den. MOŽNOST PRODLOUŽENÍ O VÝLET DO NP CHITWAN S ČESKÝM PRŮVODCEM PŘI MINIMÁLNÍM POČTU 6 OSOB, JINAK ANGLICKY MLUVÍCÍ PRŮVODCE.
Zajímavé zastávky cestou do NP Chitwan. Největší nepálský národní park s nosorožci. Na této akci si vychutnáme to nejlepší. Cestou okusí odvážlivci fakultativně raft na řece Trišuli. Safari na slonech, kde vše sledujeme z bezpečného hřbetu giganta. Vychutnáme si sloní koupel? Výpravy do džungle pěšky i na lodi zvednou šance spatřit maximum. Působivé tance etnika Tharu i pověstné souboje domorodců s tyčemi. Skvělé podmínky pro sledování zvířat - slonů, opic, gaviálů i antilop. Návrat do Káthmándú.
21. - 22. den
Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou. Finální pohárky rakši, čangu i jačí steak. Poslední nákupy a letecký návrat přes indické Díllí domů.

Termíny

05.04.2018 - 23.04.2018 77 500 Kč Nezávazná rezervace
05.04.2018 - 26.04.2018 86 500 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY