PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

NOVÝ ZÉLAND KOMFORTNĚJI - Přírodní krásy země Maorů

Nový Zéland
18.11.2017 - 9.12.2017 22 dní 113 900 Kč Kód zájezdu : 418 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 NOVÝ ZÉLAND KOMFORTNĚJI - Přírodní krásy země Maorů Nový Zéland, 18.11. - 9.12.2017, 22 dní 113 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

18.11.2017 - 09.12.2017 113 900 Kč Nezávazná rezervace
17.03.2018 - 07.04.2018 113 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Zelený ostrov Pána prstenů, zasněžené štíty hor, peřeje řek, vodopády, mořské fjordy, horská jezera, kouřící vulkanické oblasti, neprostupné třetihorní pralesy. Papoušci, lachtani, tučňáci, delfíni, vačice i kiwi! Kultura Maorů. Pohoda na cestách opravdu pro každého. Pro odvážné možnost zkusit i bungee jumping, mořský kajak či tryskové čluny. Cesta na druhý konec světa opravdu stojí za to! Maximální velikost skupiny 10 osob.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelet Wellington - Picton. Doprava pronajatým minibusem. Ubytování v hotelech. U NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování. Vstupy do památek, muzeí a dalších atrakcí. Fakultativní aktivity (Sky Tower 30 NZD, Jet Boat - Skippers Canyon 139 NZD, Milford Sound 90 NZD, let vrtulníkem podle lokality 240 - 500 NZD, Maorské kulturní představení 117 NZD, Te Puia 50 NZD, Waimangu 37 NZD, doprava k túře Tongariro Crossing 40 NZD). Příplatek za jednolůžkový pokoj 25 900 Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 3. den
Odlet na Nový Zéland. Auckland. Město mezi padesáti krátery. Vyhlídková věž Skytower. Jachetní přístav s námořním muzeem a výstavou polynéských lodí. Možnost navštívit poloostrov Devonport s původní zástavbou nebo Aucklandské muzeum, maorská vystoupení. 
4. den
Přejezd na Coromandel a nocleh v městečku Hahei či Whitianga. Odpoledne návštěva Hot Water Beach, kde si za příznivých podmínek můžete udělat v písku vlastní horkou lázeň.
5. den
Dopoledne hodinová procházka z Hahei k pohádkové Cathedral Cove - nádherná písečná pláž. Ve Waihi stavíme u vyhlídky na obří zlatý důl. Odpoledne odjezd do Rotorua. Večer fakultativně maorské hody - jídlo hangi, zhlédnutí bojového tance haka a poodkrytí původních zvyků v rámci kulturního představení.
6. den
Rotorua - oblast aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia - gejzíry Pohutu a Prince Waleského. Odpoledne možnost fakultativně navštívit Hobitín, případně absolvovat výlet terénním vozem s pěším okruhem po sopce Tarawera nebo si projít původní lázeňské zahrady a maorskou vesničku. Nocleh v Rotorua.
7. den
Kouřící údolí Waimangu s azurovým jezerem a travertinovými terasami. Dvouhodinová pěší túra. Dále směrem Taupo, zastávka u bahenní sopky Waiotapu. Mohutné vodopády Huka Falls. Nekonečné jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Přejezd k NP Tongariro.
8. den
Celodenní trek přes NP Tongariro (tzv. Alpine Tongariro Crossing) s výhledy na sopečné kužely. Kouzelná smaragdová barva jezírek Emerald Lakes. V případě nepříznivého počasí krátké vycházky.
9. den
Přejezd do Wellingtonu. Parlament ve tvaru včelího úlu. Botanické zahrady. Nákupní a přístavní zóna Queens Wharf. Pěší zóna na Cuba Street. Ultramoderní Národní muzeum Te - Papa.
10. den
Letecky přes Cookův průliv do Pictonu (Jižní ostrov). Pohádkový přelet nad Marlborough Sounds. Cesta do města Nelson po scénické Queen Charlotte Drive, prohlídka moderní katedrály. Nocleh v Motueka nebo v blízkosti NP Abel Tasman.
11. den
Celodenní výlet v NP Abel Tasman. Pobřežní trek bělostnými plážemi je kombinován s lodním výletem (fakultativně na výběr: využití vodního taxi, plavba plachetnicí nebo na kajaku), koupáním na nejkrásnějších plážích a broděním mořských zátok. Možnost sledovat kolonie lachtanů.
12. den
Malebným údolím řek Motueka a Buller až k Tasmanovu moři. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Dramatické pobřeží, první pohled na Jižní Alpy. Deštný prales. Punakaiki, lívancové skály.
13. den
Hokitika - město posvátných mušlí a zeleného jadeitu. Přejezd k ledovcům Franz Josef a Fox přes zlatokopecký Ross. Túra k patě Foxova ledovce. Možnost letu vrtulníkem nad ledovcem a Mt. Cook s přistáním na ledovci. Pěšky kolem zrcadlového jezera Matheson s nádherným výhledem na Mt. Cook.
14. den
Procházka mokřady deštného pralesa, výjezd do Haastova průsmyku přes hřeben Jižních Alp. Pastelová jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů národního parku Mt. Aspiring. Příjezd do střediska Queenstown.
15. den
Den volných aktivit v Queenstown. Bungee jumping, projížďka tryskovou lodí - jetboat, kterou lze spojit s prohlídkou a výkladem bohaté zlatokopecké historie kaňonu Skippers. Projížďka v off-roads, procházka deštným pralesem. Možnost výstupu na vrchol Ben Lomond (1 747 m). Vyjížďka původní parní lodí po jezeře Wakatipu.
16. den
Celodenní výlet scénickou cestou do oblasti Glenorchy - návštěva míst, kde se točil Pán Prstenů. Údolí Dart River. Nádherný výhled na horu Mt. Earnslaw (2 819 m). Místo s poetickým názvem pojmenované Paradise - Ráj.
17. den
Celodenní výlet do oblasti Te Anau, druhého největšího jezera v zemi. Odpoledne možná návštěva Manapouri. Za pěkného počasí možný let vrtulníkem na Mt. Luxmore (1 472 m) a pěší túra zpět k jezeru Te Anau nebo plavba po jezeře Manapouri.
18. den
Podél jezera Te Anau na sever po scénické Milford Road k fjordu Milford Sound. Přírodní div světa. Fakultativní možnost plavby lodí mezi skalami a vodopády padajícími do moře. Uvidíme i delfíny? Možnost letu vrtulníkem. Po cestě zpět do Te Anau zastávky spojené s vycházkami.
19. den
Celodenní přejezd do oblasti Mt. Cook s několika scénickými zastávkami. Po cestě možná návštěva vinice v Gibston Valley s legendárním Pinot Noir spojená s ochutnávkou sýrů. K večeři si můžeme připravit čerstvého lososa. Nocleh v oblasti NP Mt. Cook.
20. den
NP Mt. Cook (3 724 m). Vycházky dle počasí v okolí největší hory Nového Zélandu. Případně návštěva muzea Edmunda Hillaryho, novozélandského rodáka. Druhá šance vyhlídkového letu s přistáním na ledovci. Podél jezera Tekapo dále přejezd do Christchurch.
21. den
Christchurch. Botanická zahrada, Art Centrum. Odlet domů.
22. den
Letecký návrat do vlasti.

Termíny

18.11.2017 - 09.12.2017 113 900 Kč Nezávazná rezervace
17.03.2018 - 07.04.2018 113 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY