PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Nový Zéland země fantazie

Nový Zéland
13.12.2017 - 6.1.2018 25 dní 99 800 Kč Kód zájezdu : 6702 Typ pobytu : Poznávací
 • Stan
 • Bez jídla
 • Letecky
Počet termínů : 1 Nový Zéland země fantazie Nový Zéland, 13.12. - 6.1.2018, 25 dní 99 800 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: ADVENTURA

Termíny

Termíny

13.12.2017 - 06.01.2018 99 800 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Mimořádně oblíbená, komplexní a částečně i dobrodružná cesta po obou ostrovech Nového Zélandu zahrnuje řadu pěších výletů a perličku v podobě přechodu Jižních Alp. Kempování nám poskytne jedinečnou možnost přiblížit se co nejvíce tamější nádherné přírodě. Cestou budeme obdivovat domorodou kulturu Maorů, ochutnáme nejrůznější místní vína či vyzkoušíme nepřeberné množství sportovních a adrenalinových aktivit, z nichž některé můžeme zažít jenom zde.
Náročnost:
Zájezd není příliš náročný po fyzické stránce, absolvujeme několik 1/2–1denních pěších túr, třídenní přechod lze variantně nahradit po domluvě v CK.
Velikost skupiny:
6–11 osob.
Poznámka:
2. termín jede v obráceném směru.FAKULTATIVNÍ SLUŽBY PRO POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA NOVÉM ZÉLANDU
Připravili jsme pro vás nabídku doplňkových služeb, které si můžete přiobjednat na všechny poznávací zájezdy na NZ. Tyto služby je třeba objednat při přihlášení v cestovní smlouvě, nejpozději 8 týdnů před odjezdem zájezdu. Uvádíme zde stručný popis služeb pro vaši představu, v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi poradíme. Tyto služby platí pouze pro zájezdy pořádaní Adventurou.1) Plavba po Milford Sound za příplatek asi 1600 Kč (závisí na kurzu NZD): Jedná se o plavbu po nádherném fjordu mezi vysokými vrcholky (až 2000 m); jedno z nejfotografovanějších míst země; za deště krásné vodopády a závoje vody; za slunečného počasí neskutečná panoramata okolí; hejna delfínů a tuleňů.
2) Plavba za velrybami za 150 NZD (platí se na místě a nutno objednat předem ve smlouvě): Výlet na pozorování velryb (vorvaňů) na pobřeží u městečka Kaikoura; jedno z nejlepších míst pro pozorování těchto savců - vorvani zde sídlí celoročně. Službu zajišťuje místní maorská (domorodá) společnost malými loďkami, které aktivně vyhledávají velryby, čímž skutečně maximalizují šanci je uvidět. V případě špatného počasí, či pokud velryby za celou plavbu neuvidíte, společnost vrací až 85 % ceny.
3) Black Water Rafting ve Waitomo Caves za příplatek asi 2200 Kč (závisí na kurzu NZD): Je to netradiční prohlídka krasových jeskyní, obydlených svítícími červy (Glow Worm). Nejedná se o žádný "rafting", putujete na "velké duši od traktoru" oblečeni v neoprenu a vybaveni čelovkou po jeskyni a kocháte se jejími prostory. "Suchou" variantou je výlet jeskyněmi na loďce za příplatek asi 900 Kč (závisí na kurzu NZD).
4) Let vrtulníkem nad ledovcem (Fox Glacier, nebo Franz Josef Glacier) za 390 NZD (platí se na místě a nutno objednat předem ve smlouvě): Jedná se o let vrtulníkem kolem nejvyšší hory Nového Zélandu – Mt Cook a nad ledovci Západního pobřeží. Let trvá 40min s přistáním přímo na jednom z ledovců pod Mt Cook. V případě špatného počasí se let nekoná.
5) Maorský večer s večeří hangi za příplatek asi 2000 Kč (závisí na kurzu NZD): Jedná se o představení zvyků domorodých obyvatel Nového Zélandu. Rodina vlastnící pozemek v oblasti Rotorua vás provede vším zajímavým a netradičním ohledně jejich kultury. Součástí je také opulentní večeře "Hangi" - tzv. Setonův hrnec (maso a zelenina jsou zabaleny v listu a dušeny ve vyhřáté jámě z kamenů).
6) Plavba tryskovým člunem po Dart River za příplatek asi 4000 Kč (závisí na kurzu NZD):  Výlet hluboko do Národního parku Mt Aspiring, který je součást Světového dědictví Te Waipounamu. Díky jetboatu a doprovodu místního průvodce máte jedinečnou možnost se po řece dostat hluboko do Národního parku. Procházka v 80 miliónů let starém pabukovém lese, maorská historie a příběhy prvních osadníků i místa, kde byly natočeny filmy jako Pán Prstenů, Hobbit, Pád do ticha, Letopisy Narnie atd.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Průvodce
 • Letenka vč. všech poplatků PrahaAuckland / ChristchurchPraha ve výši 40 000 Kč
 • Doprava minibusem
 • Trajektem mezi ostrovy
 • 16x kemp v zapůjčených stanech
 • 2x horská chata
 • 2x tábořiště
 • 1x hostel
 • Zapůjčení stanů
 • Informační materiály
Cena nezahrnuje
 • Maorský večer s večeří hangi 2100 Kč
 • Rafting Waitomo Caves 2450 Kč
 • Plavba po Milford Sound 1600 Kč
 • Loďka Waitomo Caves 900 Kč
 • Plavba tryskovým člunem 4000 Kč
Nástupy Dle programu

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Letecky Praha - Auckland, přejezd do oblasti Rotorua. 2. DEN Rotorua - geotermální oblast Waiotapu (různobarevná jezírka a slavný gejzír Lady Knox), prohlídka města a jezera Rotorua. 3. DEN Kauri Park - korytem potoka k největším stromům jižní polokoule, přesun do Waitomo, noční procházka \"pohádkovým lesem\". 4. DEN Waitomo Caves - jeskyně se svítícími červy, podzemní \"black water rafting\". 5. DEN Návštěva NP Tongariro - jednodenní výlet v okolí sopek Mt. Ruapehu a Mt. Ngauruhoe; přejezd do Wellingtonu a prohlídka města. 6. DEN Přejezd lodí na Jižní ostrov, stovky zátok v Marlborough Sounds - zde si můžete vyzkoušet mořský kajak nebo se procházet zátokami a koupat se v moři. 7. DEN Kaikoura - pozorování velryb nebo plavání s delfíny či tuleni, unikátní vápencové útesy. Západní pobřeží - \"lívancové skály\" Pancake Rocks, osada zlatokopů Hokitika, ledovce Franz Josef a Fox, zrcadlové jezero Mattheson. 8. DEN Horské městečko Queenstown, kde je možné raftovat, jezdit na tryskových člunech, skákat s padákem nebo na gumě do 102 m hlubokého kaňonu, nebo se projet na horském kole, popřípadě absolvovat pěší výlet. 9. DEN Třídenní přechod Jižních Alp v oblasti národních parků Aspiring a Fiordland - vrchol pěšího programu (noc na chatě), nebo variantně program s průvodcem (nutné se rozhodnout při přihlašování, kterou variantu zvolíte), který v době přechodu přejíždí s minibusem. 10. DEN Milford Sound - osmý div světa, výlet lodí nádherným fjordem; po Milford Road do Te Anau. 11. DEN Průjezd jihem, pozorování lvounů; přes Moeraki Boulders (geologický unikát) a Oamaru (kolonie tučňáků modrých a žlutookých) pod nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook , jezera Pukaki a Tekapo. Přesun do města Christchurch – krátká prohlídka města. 12. DEN Ranní přelet do Aucklandu a odlet do Evropy. 13. - 18. DEN Návrat do Prahy.

Termíny

13.12.2017 - 06.01.2018 99 800 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY