PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO JAZYKY PRO POZNÁVÁNÍ

Omán

Omán
28.1.2019 - 10.2.2019 14 dní 39 800 Kč Kód zájezdu : 495852 Typ pobytu : Aktivní
 • Chata
Počet termínů : 1 Omán Omán, 28.1. - 10.2.2019, 14 dní 39 800 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: KUDRNA

Termíny

Termíny

28.01.2019 - 10.02.2019 39 800 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Chcete poznat Zemi vonící dálkami, mořem a kadidlem? Zemi, která sice leží na Arabském poloostrově, ale kde se po dlouhá staletí potkávali s místními obyvateli Portugalci a Angličané na cestách do Afriky a Indie? Zemi, kde rostou u moře palmy na plážích s bělostným pískem, ale kde se jen o pár kilometrů dál můžete šplhat do stěn kilometr hlubokých slepencových kaňonů s bizardními skalními útvary? Zemi, kde leží třetí největší poušť  světa, legendární Prázdná čtvrť Rub al Chálí? A kde jsou pod jejími písečnými dunami navždy pohřbeny ruiny "arabské Atlantidy" Wubaru? Zemi, které již dlouhých 45 let moudře vládne sultán Qábús bin Sajíd al Sajíd, kde neexistují politické strany, ani parlament a kde jsou lidé spokojení? Zemi, která je podle žebříčků OSN nejbezpečnější v muslimském světě a 21. nejbezpečnější na světě.

Program : 1.–2. Přílet do DUBAJE, vyřízení vstupních formalit a noční přesun autobusem do hlavního města Ománu MASKATU. Prohlídka velké mešity sultána Qábúse. Procházka nad terasovitými políčky v "Zelených" horách Džebel Achdar. Historické hlavní město Ománu NIZVA  s pevností, velkou mešitou a keramickým, zeleninovým rybím a zvířecím trhem.

3. Náročná celodenní túra (náročnost 3–4, dá se zkrátit a zjednodušit) na dno 1200 metrů hlubokého "ománského velkého kaňonu" WADÍ BENI AUF do malebné vesničky Bilat Sajíd.

4. Městečko Misfat al Abrjín přilepené na skále jak v jemenských horách. Kultovní trek "BALKONY RIM" ve stěně kaňonu Wadí Nachr až k vesnici Bani Suwejf schované pod skalním převisem. Největší Ománská pevnost v městě Bahla  . Nocleh pod hradem Džabrín.

5. Po ranní prohlídce hradu návštěva zvířecího a velbloudího trhu v BAHLE. Ticíce let staré úlovité hrobky v lokalitě AL AJN  Rozbořené hliněná vesnice As Suwejb. Přesun na jih do pouště.

6. Procházka krajinou písečných dun v pošti RUB AL CHÁLÍ (Prázdná čtvrť) až k meteorickému kráteru při hranicích Saudské Arábie. Dobrodružné pátrání po ruinách "arabské Atlantidy" WUBAR  . Romantický nocleh nad "měsíčním pramenem" Ajn Ajún.

7.–8. Provincie ZOFÁR - kousek Afriky v Arábii. Hrobka proroka Joba. Unikátní mořské gejzíry na pláži u Mughasilu. Koupání na bělostné pláži FAJIJÁ pod nebetyčnými horami. Všude velbloudi, skály, moře a kadidlové stromy. Hrobky světce Bin Alího, proroka Joba a Ježíšova děda Umrána. Centrum provincie SALALÁ, rodné město sultána Qábúse bin Saida a jeho palác. Romantický kadidlový přístav Mirbat a historické ruiny Sumhuram   na námořní cestě ze Starého světa do Indie. Částečně noční přesun přes poušť zpátky na sever.

9. Celodenní odpočinek u moře na největším ománském ostrově MASIRÁ, který až do roku 2004 nesměl mít stálé obyvatele. Koupání, dovádění ve vlnách Indického oceánu a zkoumání podmořského života na blízkých korálových útesech.

10.–11. Pouštní městečko Džalal Bání bu Álí s nejstarší ománskou mešitou. Nocleh na "želví pláži" RAS AL HAD v plážovém domku, noční pozorování obřích želv karet. Manufaktura na výrobu dřevěných lodí DHAU v městě Sur. Věčně zelené Wadi Tiwi, palmy, malebné domky, zavlažovací kanály. Dobrodružný průstup kaňonem Wádí Šáb s plaváním až do jeskyně s vodopádem.

12. Koupání v propasti BIMÁ s brakickou vodou. Hlavní město země Maskat - sultánský palác, rybí trh, krytý bazar, pro zájemce trek po pobřežních útesech.

13. Časně ranní přelet do ománské enklávy MUSANDAM naproti strategickému Hormuzskému průlivu. Celodenní výlet na lodi dhau do "fjordu slunce" CHOR AŠ ŠÁM s pozorováním stád delfínů a návštěvou ruin historické telegrafní stanice na půlce cesty mezi Evropou a Indií.

14. Dobrodružný výlet džípy do místních hor s výhledy na nejvyšší horu polostrova DŽEBEL HARÍM a návštěvou naleziště fosílií. Námořní muzeum v pevnosti v CHASÁBU. Odpolední přesun na letiště do Dubaje a noční let domů do (snad) zasněžené Evropy.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Kompletní doprava pronajatými auty
 • Noční bus Dubaj-Maskat
 • Přeletovou vnitrostátní letenku MaskatChasáb
 • Ubytování 4x v hotelu
 • 1x v horském resortu
 • 1x v beduínském domě
 • 6x na tábořišti (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
 • 1x snídaně
 • 1x oběd (na lodi)
 • 1x večeři
 • Trajekt na ostrov Masirá a zpět
 • Pozorování želv na pláži
 • Celodenní lodní výlet za delfíny na Musandamu
 • Vjezd do historického parku Sumhuram
 • Průvodce
 • Výstupní poplatek SAE
 • Pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje
 • Zpáteční letenku v ceně od cca 9.000 Kč (včetně tax);letištní taxu v Dubaji poplatek ve výši 35 dirhamů na osobu (cca 230 Kč) se vztahuje na všechny cestující odlétající z dubajského letiště
 • Včetně tranzitu; víza do Ománu (20 OMR - platí se na hranicích
 • Obvykle platební kartou)

Termíny

28.01.2019 - 10.02.2019 39 800 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY