PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Ostrovy Středozemního moře

Itálie
5.9.2018 - 14.9.2018 10 dní 32 990 Kč Kód zájezdu : 4863 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Polopenze
  • Letecky
Počet termínů : 1 Ostrovy Středozemního moře Itálie, 5.9. - 14.9.2018, 10 dní 32 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Čedok

Termíny

Termíny

05.09.2018 - 14.09.2018 32 990 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Leteckou dopravu Praha-Pisa a Řím-Praha včetně tax a příplatků , trajekty uvedené v programu zájezdu , dopravu luxusním autokarem dle programu zájezdu , 8 noclehů v hotelech **/*** s polopenzí, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím , 1 nocleh na lodi ve čtyřlůžkových kajutách , vstup do archeologického areálu Paesta , výlet lodí na ostrov Capri , trajekty uvedené v programu zájezdu , průvodce po dobu zájezdu , pojištění dle zák. č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje
  • Vstupy do památkových objektů , případnou přepravu MHD , pobytovou taxu v Itálii (cca 2-6 EUR/osoba/noc)
Nástupy Praha (letiště)

Program zájezdu

Program zájezdu


1. den:
Odlet z Prahy do Bologni či Pisy, dle letového řádu a časových možností odjezd do Pisy k prohlídce města - šikmá věž, dóm a babtisterium na Campo dei Miracoli, transfer do hotelu, ubytování, večeře.
2. den:
Trajekt na Korsiku přezdívanou \"perlou Středomoří\" pro své nádherné moře, vysoké hory i všudypřítomné památky, odjezd k prohlídce Bastie - přístav, náměstí St-Nicolas, radniční náměstí, kostel St-Jean-Baptiste vévodící starému přístavu, citadela ze 16. století ..., průjezd přes vnitrozemí, Corte - prohlídka srdce Korsiky, jediné větší vnitrozemské město s hradem stojícím na vysoké skále, odjezd na ubytování na západním pobřeží v oblasti Porta, večeře.
3. den:
Po snídani prohlídka Porta - městečka s janovskou věží situovanou na konci Golfe de Porto, jednoho z nejkrásnějších zálivů na ostrově, který byl díky své fauně a flóře zařazen do seznamu UNESCO..., odjezd do nejkrásnější oblasti ostrova - přírodní přímořské rezervace Calanche, nenáročná procházka nad skalnatými mořskými zálivy a červenými skalami, odjezd do Napoleonova města Ajaccia - prohlídka hlavního města Korsiky - rodný dům Napoleona, skvostné muzeum Fesch s druhou nejkrásnější kolekcí italského naivního umění ve Francii po Louvru (např. díla od Botticelliho, Tiziana...), volno ... Odjezd na ubytování, večeře.
4. den:
Po snídani odjezd do Bonifacia - ranní prohlídka korsického Gibraltaru, tyčícího se na vápencových skalách nad mořem - schodiště krále Aragonského, gotický kostel v areálu citadely, staré město... Trajekt na Sardinii, po vylodění výlet na mys Capo d´Orso se zajímavým přírodním úkazem žulových skal s nejznámější \"medvědí skálou\", odkud je nádherný výhled na přilehlé ostrovy Maddalena a Caprera. Přejezd zajímavým vnitrozemím do Sassari - prohlídka hlavního města stejnojmenné provincie a druhého největšího města ostrova s hustě zastavěnou čtvrtí s mnoha kostely kolem katedrály z 11. století, impozantní radnice, Fonte Rosello - ohromná pozdně renesanční kašna... Odjezd na ubytování, večeře.
5. den:
Po snídani odjezd do Oristana, zastávka v městečku známém tradiční hrnčířskou výrobnou a zachovaným středověkým opevněním s několika věžemi, přejezd do vesničky Barumini, v jejíž blízkosti se nachází nejvýznamnější prehistorické sídlo Su Nuraxi sestávající z nuragů - masivních věžovitých staveb ostrovní kultury z doby bronzové a železné, odjezd do Caligliari - návštěva správního střediska Sardinie s řadou historických památek - amfiteátr z dob římských , královská zbrojnice..., prohlídka města, v podvečerních hodinách nalodění na trajekt na Sicílii, nocleh na lodi ve čtyřlůžkových kabinách (2-lůžkové kabinky na vyžádání za příplatek)
6. den:
Bez snídaně, vylodění v Palermu - prohlídka přístavního města se směsicí orientálních a evropských vlivů, naprosto ojedinělou koncentrací architektury od islámské po secesní, řada přepychových paláců a kostelů, bludiště středověkých čtvrtí i klidná místa k odpočinku - dóm, Palazzo Reale, kostel Santa Caterina s fontánou Pretorio, Piazza Quatro Canti... Přejezd západní částí ostrova do oblasti Agrigenta - prohlídka unikátního Údolí chrámů patřící k nejpůsobivějším komplexům starořeckých staveb mimo území Řecka. Devět, z původních deseti, dochovaných chrámů - Hefaistův, Heraklův, Dia Olympského... částečně poničených Kartaginci a křesťany dnes tvoří jednu z nejpůsobivějších scenérií antických památek vůbec, odjezd na ubytování, večeře.
7. den:
Po snídani Syrakusy - prohlídka města rozloženého částečně na pevnině a Staré město na ostrově Ortigia a řada památek - Dóm - původně Athénin chrám a jeho přilehlé náměstí, řecký a římský amfiteátr, řada paláců a středověkých uliček dávají městu jedinečnou atmosféru a činí jej jedním z nejnavštěvovanějších míst na Sicílii, odjezd do Taorminy - prohlídka úchvatně situovaného města pod Etnou a nad písečnými plážemi s nejvěhlasnější historickou památkou Sicílie - Římany dokončeným řeckým divadlem, Odeon, Palazzo Corvaia, Dóm... a řada dalších památek jsou trvalými magnety pro návštěvu tohoto města, odjezd na ubytování, večeře.
8. den:
Po snídani přejezd Messinské úžiny na pevninu, průjezd úchvatnou krajinou jižní Itálie - Kalábrií, odpolední prohlídka řckých chrámů v Paestu, města starobylých archeologických vykopávek, jehož místní starobylé chrámy patří mezi nejcennější památky na italském území. Odjezd na ubytování, večeře.
9. den:
Po snídani výlet lodí na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, který byl oblíbeným místem již starověkých císařů. Prohlídka ostrova - Modrá jeskyně, Anacapri... volno s možností koupání. Odpoledne návrat do Sorrenta - krátká zastávka, odjezd na ubytování, večeře.
10. den:
Po snídani odjezd do Říma. Volno s možností nákupů. V odpoledních hodinách odlet do Prahy.

Termíny

05.09.2018 - 14.09.2018 32 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY