PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

PERU - BOLÍVIE - ARGENTINA - BRAZÍLIE - Velká cesta jižní Amerikou

Argentina
16.10.2017 - 10.11.2017 26 dní 96 900 Kč Kód zájezdu : 307 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 PERU - BOLÍVIE - ARGENTINA - BRAZÍLIE - Velká cesta jižní Amerikou Argentina, 16.10. - 10.11.2017, 26 dní 96 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

16.10.2017 - 10.11.2017 96 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Putování od původních indiánů žijících na Altiplánu až po vyhřáté pláže Rio de Janeira. Záhadné linie v okolí města Nazca. Tajemná incká památka Machu Picchu. Temně modré jezero Titicaca s unikátními plovoucími rákosovými ostrovy indiánského kmene Uros. Džípy po největší solné poušti světa Salar de Uyuni. Gurmánské hody v podobě naložených čerstvých ryb ceviche, pečená morčata i lamí steaky. Rozdílný pohled na přírodní krásy a kulturu čtyř zemí.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelety: Salta - Buenos Aires, Buenos Aires - Puerto Iguazú, Foz do Iguacú - Rio de Janeiro. Veškerá doprava - pronajaté mikrobusy, dálkové turistické busy. Lodní výlet na Islas Ballestas, rákosové ostrovy Uros a ostrov Isla del Sol. Vlak a bus k Machu Picchu a zpět. Jednodenní výlet na Salar de Uyuni s obědem. Ubytování v hotýlcích, většinou se snídaní. Český průvodce. Místní průvodci dle potřeby. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování nad rámec programu. Místní odletové taxy cca 20 USD. Vstupy na atrakce, do památek a muzeí. Vstup do komplexu Machu Picchu. Výstup na vrchol Huayna / Machu Picchu. Vstupy na vodopády Iguacú. Fakultativní let v Nazce cca 100 USD. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do PERU. Hlavní město Lima – historické centrum zapsané na seznamu UNESCO. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Katakomby v klášteře San Francisco.
3. den
Přesun do městečka Paracas. Po cestě dle časových možností zastávka v archeologickém komplexu Pachacamac, nebo návštěva přírodní rezervace Paracas.
4. den
Lodní výlet na ostrovy Ballestas, někdy nazývané „Galapágy chudých“. Na motorovém člunu pod skalními oblouky. Pozorování lvounů hřivnatých, kormoránů a tučňáků. Těžba „bílého zlata“ ostrovů - guana, trusu ptáků používaného jako cenné hnojivo. Odpoledne přejezd do města Nazca. Stihneme i písečné duny Huacachina?
5. den
Nazca - proslulé linie neznámého původu na rozlehlých pláních. Jejich složitost a obrovitost můžete spatřit fakultativně z malého letadélka - obrazce kondora, opice, pavouka, rukou i stromu. Kdo a proč je tam vytvořil? Poušť skrývá i tisíce let staré mumie na pohřebišti Chauchilla. Noční přejezd dálkovým autobusem do Cuzca.
6. den
Cuzco – hlavní město bývalé incké říše dobyté v 16. století Španělskem při honbě za zlatem Inků. Všudypřítomná historie Inků, kteří se považovali za děti boha Slunce. Četné koloniální stavby. Plaza de Armas s katedrálou. Zlatý chrám a zahrady Qoriqancha. Umělecká čtvrť San Blas.
7. den
Cesta posvátným údolím Valle Sagrado do městečka Ollantaytambo. Obranná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště, incká svatyně Quenqo. Červená pevnost Puca Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo Machay. Původní incké město Pisaq, tyčící se vysoko nad posvátnou řekou Inků Vilcanota. Večerním vláčkem údolím řeky Rio Urubamba z Ollantaytamba do Aguas Calientes.
8. den
Komplex Machu Picchu. Kdysi ztracené a naštěstí v roce 1911 „znovuobjevené“ incké město. Pohodlný výjezd autobusem k bráně areálu. Celodenní prohlídka rozsáhlého komplexu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Huayna Picchu či Machu Picchu (dle volné kapacity permitů). Večerní koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.
9. den
Návrat vlakem do Ollantaytamba. Solný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Pozůstatky inckých staveb v Chinchero. Ukázka barvení vlny a zajímavý trh. Večerní návrat do Cuzca.
10. den
Příjemný den v Cuzcu. Kouzlo místní tržnice. Obchůdky se stříbrem a indiánskými výrobky. 
11. den
Celodenní přejezd do Puna, města na břehu bájného jezera Titicaca (3 800 m). Peruánští muzikanti s panovou flétnou.
12. den
Plovoucí ostrovy z rákosu (totory) indiánského kmene Uros. Možnost plavby na rákosovém člunu. Odpoledne cesta podél blankytně modrého jezera Titicaca do BOLÍVIE. Městečko Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie.
13. den
Nenáročný trek (9 km dlouhá hřebenovka mírným terénem) napříč bájným slunečním ostrovem Isla del Sol. Pasoucí se lamy, středomořská atmosféra, všudypřítomný klid a pohoda. Pramen věčného mládí v ruinách posvátného chrámu. Návrat do Copacabany a přejezd přes úžinu San Pablo y Pedro do La Paz. Panorama Cordillery Real táhnoucí se až k vysokohorskému jezeru Titicaca.
14. - 15. den
Prohlídka hlavního města La Paz. Kostel San Francisco, typické tržiště i čarodějnický trh Mercado de las Brujas s kouzelnými amulety na dlouhověkost i věčnou lásku, zajímavé muzeum koky. Možnost jízdy lanovkou vysoko nad městem. Fakultativně do Valle de la Luna nebo cesta na kole po nejnebezpečnější silnici na světě do Coroica. Noční přesun pohodlným dálkovým autobusem přesbolívijskéaltiplano do městečka Uyuni.
16. den
Celodenní výlet džípem dovysokohorské solné pouště Salar de Uyuni ve výškách až 4 000 m. Okolní šestitisícovky a vyhaslé vulkány. Hřbitov vlaků Cementerio de trenes. Z čisté soli vyčnívají ostrovy ze země - Isla del Pescado. Obrovské kaktusy ostře kontrastující s blankytně modrou oblohou. Přes nekonečnou pláň nevedou cesty, jen stopy.
17. den
Celodenní přejezd autobusem atraktivní jižní Bolívií k argentinské hranici do Villazón.
18. den
Hraniční přechod do ARGENTINY. Přejezd do horského města Salta. Pro zájemce jízda lanovkou na vyhlídkový kopec San Bernardo.
19. den
Výlet do malebné soutěsky Quebrada de las Conchas – kuriózní červené pískovcové formace sevřeného údolí nad řekou nesou názvy jako Ďáblův chřtán, Ropucha a další. Návštěva koloniálního městečka Cafayate obklopeného vinohrady, vína známých značek, poklidná atmosféra a navíc místní specialita víno torrontés. Archeologické horské muzeum s inckými mumiemi. Návrat do Salty.
20. - 21. den
Ze Salty letecky do Buenos Aires, metropole tanga na břehu řeky Rio de la Plata. Prohlídka města - prezidentský palác Casa Rosada, barevná ulička Caminito, hospůdky v San Telmo. Dopřejeme si ty nejlepší steaky na světě? Získají si nás podmanivé tóny místního tanga?
22. - 23. den
Letecky na vodopády Iguacú.Prohlédneme si je z obou zemí. Argentinskými stezkami se dostaneme až pod samotné kaskády. Odvážlivci na loďce se mohou přiblížit až k vodnímu kotli. Z bezpečné vzdálenosti spatříme i Ďáblův chřtán? Pozorování medvídků coati. BRAZÍLIE. Brazilská strana nabízí celkový pohled na 280 jednotlivých vodopádů. Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let helikoptérou nebo prohlídka ptačího parku. Večerní let do Rio de Janeira.
24. - 25. den
Prohlídka Rio de Janeira.Rozhled ze slavné Kristovy sochy na vrcholu Corcovado. Barvité město pod námi. Lanovkou na Cukrovou homoli - Pão de Açúcar. Centrum s mrakodrapy i úzkými uličkami. Moderní katedrála. Koupel na slavné pláži Copacabana. Pro zájemce možnost fakultativního vyhlídkového letu helikoptérou nebo návštěva místních favel. Odpolední odlet z Ria.
26. den
Letecký návrat domů.

Termíny

16.10.2017 - 10.11.2017 96 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY