PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

KOSTARIKA A PANAMA - Perly střední Ameriky

Kostarika
17.2.2018 - 3.3.2018 15 dní 77 900 Kč Kód zájezdu : 341 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 KOSTARIKA A PANAMA - Perly střední Ameriky Kostarika, 17.2. - 3.3.2018, 15 dní 77 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

17.02.2018 - 03.03.2018 77 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Kostarika je bezesporu perlou Střední Ameriky. Nabízí vše, co si jen můžeme představit. Malá země s největší druhovou pestrostí živočichů i rostlin na světě je omývána vodami dvou oceánů. Okusíme pláže jak na pobřeží Pacifiku, tak na pobřeží Karibského moře. Činné vulkány, krásné pláže, mnoho různorodých národních parků. Zároveň se však můžete nechat nakazit klidem, který panuje ve všech koutech Kostariky. Podnikneme výšlap na činnou sopku s kouřícím kráterem a neunikne nám ani nepřeberné množství zvířat a rostlin. Zpestření bude návštěva PANAMY. Ostrovy Bocas del Toro, nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Panenská příroda, bělostné pláže lemované kokosovými palmami, překrásné korálové zahrady, vyhlášené kulinářské zážitky. Nejvýznamnější stavba Ameriky, Panamský průplav. Prostě od všeho něco…

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelet Bocas del Toro - Panama City. Přesuny autobusem, pronajatá doprava, lodní doprava. Ubytování v hotýlcích se snídaní. Vstupy do NP. Český průvodce. Místní průvodce dle potřeby. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Stravování nad rámec programu. Vstupy do památek a muzeí. Fakultativní výlety a atrakce. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do hlavního města KOSTARIKY, San José. Přejezd a nocleh ve městě Alajuela.
2. den
Ranní návštěva NP Volcán Poás. Jedna ze šedesáti sopek této oblasti. V roce 1910 vyvrhla sloup páry do neuvěřitelné výše 6 kilometrů! Pohled na smaragdově zbarvené kráterové jezero. Odpolední návštěva kávových plantáží. Věděli jste, že je káva sladká? Proces zpracování kávy. Návrat zpět do Alajuela.
3. den
Přesun do NP Manuel Antonio, po cestě zastávka v NP Carara, jehož název pochází z indiánského výrazu pro krokodýla. Krátký pěší výlet v národním parku Carara. Pozorování líně se válejících krokodýlů pod mostem u řeky Rio Tarcoles. Přesun do přímořského městečka Quepos.
4. den
Pěší výlet do NP Manuel Antonio. Jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších národních parků Kostariky. Opuštěné bělostné pláže. Klidně tekoucí vodopád. Bujná vegetace plná zvěře. Líně se pohybující lenochodi a rozverné opičky. Pěšky k mangrovníkovým porostům. Koupání v teplých vodách Pacifiku. U silvestrovského termínu oslava Nového roku v rytmech místní hudby.
5. den
Přejezd do horského letoviska Monteverde. Odpoledne možnost návštěvy zahrady orchidejí Jardín de las Orquídeas. Unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků. Továrna na výrobu místních sýrů.
6. den
Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Odpoledne možnost návštěvy visutých mostů či tzv. Canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v nejvyšších patrech pralesa. Odpolední přejezd do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal.
7. den
Pěší výlet zelenou džunglí k působivému vodopádu Catarata la Fortuna padajícího z výšky 70 metrů. Oblast jedné z nejaktivnějších sopek centrální Ameriky. Činná je již od roku 1500 a poslední výbuch byl v roce 1968. Pro zájemce možný výstup na Cerro Chato s osvěžením ve vodách kráteru, případně další aktivity jako rafting a vyjížďka na koních. Koupání ve vyhlášených horkých pramenech Baldi Termae.
8. den
Přesun do Cahuity, maličké vesnice na karibském pobřeží. Ochutnávka specialit místní kuchyně.
9. den
NP Cahuita – možnost pěších výletů s pozorováním ledňáčků, ibisů a lenochodů či šnorchlování na korálovém útesu nedaleko břehu. Návštěva původního indiánského kmene Bribrí. Seznámení s původními obyvateli. Fakultativně možnost raftingu na řece Pacuare tekoucí dechberoucím kaňonem - lokalita, která se řadí mezi nejlepší raftingová místa na světě.
10. den
Cesta do PANAMY. Překročení hranice a následná plavba na ostrovy Bocas del Toro. Nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Překrásné korálové zahrady ukrývající se v mělké vodě se spoustou života. Skvělé šnorchlování. Vyhlášené kulinářské zážitky a večerní zábava v oblasti obývané převážně temperamentním černošským obyvatelstvem.
11. den
Fakultativní celodenní lodní výlet po okolních ostrovech a plážích. Zastavíme se i na unikátní pláži červených žab (panamský endemit). Pozorování množství opic, rozvážně kráčejících lenochodů a na moři hejn delfínů.
12. den
Přelet do hlavního města Panama City. Prohlídka města, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, rybí trh, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu - nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí.
13. den
Přejezd přes Panamskou šíji na atlantickou stranu průplavu. Návštěva starobylého koloniálního městečka Portobelo – San Lorenzo. Pevnosti vybudované Španěly jako součást obranného systému na ochranu transatlantického obchodu. Zdymadla Gatún. Pro zájemce možnost návratu železnicí podél kanálu.
14. - 15. den
Poslední nákupy. Letecký návrat domů.

Termíny

17.02.2018 - 03.03.2018 77 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY