PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Portugalsko na kole

Portugalsko
14.9.2018 - 1.10.2018 18 dní 19 990 Kč Kód zájezdu : 6577 Typ pobytu : Cyklo
  • Stan
  • Snídaně
  • Letecky
Počet termínů : 2 Portugalsko na kole Portugalsko, 14.9. - 1.10.2018, 18 dní 19 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: ADVENTURA

Termíny

Termíny

14.09.2018 - 01.10.2018 19 990 Kč Nezávazná rezervace
16.09.2018 - 29.09.2018 27 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Vydejte se s námi na cestu z Čech až na "konec světa". Portugalsko vás určitě překvapí svým jedinečným přírodním i kulturním bohatstvím. V sedlech kol projedeme národní parky téměř nedotčené civilizací, pokocháme se nádhernými výhledy, na závěr si odpočineme na krásných mořských plážích. Během zájezdu se střídají dny cyklistické a dny přesunové, které si zpestříme návštěvou kulturních a historických památek. Cyklistické etapy mají většinou více variant, aby si každý z vás mohl zvolit náročnost a délku trasy dle sil. V poznávací části zájezdu zavítáme do historických měst s jejich velkolepými katedrálami, vychutnáme si pravé portské v přístavu Porto či poznáme metropoli Lisabon.
Povrch a profil:
většinou asfalt, částečně šotolina, zvlněný až kopcovitý profil.
Průvodce:
Iveta Bořánková
Poznámka:
Letecká varianta nabízí absolvování programu bez dlouhého autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol, příp. i dalších zavazadel, se předpokládá autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu a vyzvednutí při jeho příjezdu, poletíte pouze s příručním (kabinovým) zavazdlem.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Průvodce
  • Zpáteční letenka vč. poplatků ve výši 8500 Kč PrahaMadridPraha
  • Doprava autobusem s cyklovlekem
  • 13x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní
  • Potřebné mapy
  • Pojištění léčebných výloh a stornopoplatků
Nástupy Praha, Beroun, Plzeň

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odjezd odpoledne a noční přejezd do jižní Francie; podle aktuálního počasí jednodenní cyklo nebo poznávací výlet a další noc přejezd do Španělska. 2. DEN Leteckou skupinu vyzvedneme v Madridu a následuje přejezd do města Braganca a nocleh; další den cyklovýlet do Parque Natural de Montezinho (kamenné vesničky, korkové duby, jedlé kaštany), okruhy dle chuti (30/80 km). 3. DEN Přes Vinhais do městečka Chaves (lázně, římské památky) (35/90 km); dojezd autobusem do NP Peneda-Gerés. 4. DEN Stezkami a silničkami NP Peneda-Gerés kolem milníků starobylé římské cesty s monumentálními výhledy a žulovými skalními věžemi, koupání v přehradním jezeře (45/75 km). 5. DEN Ke hradu Guimarães : krajem Minho (45/60 km) nebo z poutního místa Bom Jesus del Monte přes keltské hradiště Citania de Briteiros; dojezd busem do Porta. 6. DEN Porto - den bez kol; prohlídka města, návštěva přístavních sklípků s ochutnávkou portského vína, dle chuti návštěvy místních hospůdek s příjemným posezením. 7. DEN Univerzitní město Coimbra, na kole údolím řeky Mondego do NP Buçaco (arboretum) a odtud do lázeňského městečka Luso (65 km). 8. DEN Kamenná vesnice Piódao a žulové skály pohoří Serra de Acor, horské scenerie a výhledy (50/80 km). 9. DEN NP Serra da Estrella, okružní cyklovýlet nebo výšlap na nejvyšší horu Portugalska Torre (1993 m), zasloužený sjezd malebným údolím řeky Zezére (3090 km). 10. DEN Autobusový přejezd se zastávkou v templářském městě Tomar (unikátní klášter a kaple) a klášteře Batalha . 11. DEN Sintra (zámek a park, cesta s nádhernými výhledy na oceán); sjezd k nejzápadnějšímu bodu Evropy Cabo da Roca (40/60 km) a návštěva Boca de Infermo - přírodní studně na jejímž dně duní mořské vlny. 12. DEN Lisabon - den bez kol; architektonické skvosty imperiální éry s atmosférou doby zámořských objevů; následně přejezd autobusem k Idanha a Nova. 13. DEN Archeologická lokalita Idanha a Velha a Montsanto - \"nejportugalštější\" vesnice Portugalska (60 km); přejezd do Madridu a letecká skupina odlet domů; noční přejezd do Francie. 14. - 18. DEN V jižní Francii: dle počasí cyklovýlet nebo poznávací program; v podvečer odjezd, noční přejezd a příjezd následující den odpoledne.

Termíny

14.09.2018 - 01.10.2018 19 990 Kč Nezávazná rezervace
16.09.2018 - 29.09.2018 27 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY