PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Přechod kvetoucí Madeiry

Portugalsko
4.10.2018 - 13.10.2018 10 dní 26 700 Kč Kód zájezdu : 10663 Typ pobytu : Aktivní
 • Bez jídla
 • Letecky
Počet termínů : 1 Přechod kvetoucí Madeiry Portugalsko, 4.10. - 13.10.2018, 10 dní 26 700 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: ADVENTURA

Termíny

Termíny

04.10.2018 - 13.10.2018 26 700 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Během deseti dnů přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Čeká nás putování panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině našeho putování (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost dobít síly v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. Tento zájezd představuje perličku pro pravé milovníky přírody.
Náročnost:
Délka jednotlivých etap se pohybuje kolem 12–16 km. Nejnáročnějším dnem je přechod centrální části ostrova a sestup do sedla Encumeada, kde nás čeká 19 km. Je potřeba počítat denně s přibližně 8 hodinami chůze vč. přestávek v poklidném tempu.
Klima:
Na Madeiře panuje celoročně stálé jarní počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé, zejména ve vyšších polohách vane často velmi silný vítr.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Průvodce
 • Letenka vč. všech poplatků PrahaFunchalPraha
 • Místní doprava na ostrově
 • 4x hotel *** se snídaní
 • 5x tábořiště
 • Informační materiály
Cena nezahrnuje
 • Jednolůžkový pokoj nepovinný 1600 Kč
 • Tzv. montský tobogan (cca 15 EUR) aj
 • Plavba "Kolumbovou" plachetnicí (30 EUR)
 • 5x polopenze Travellunch 1000 Kč
Nástupy Dle programu

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Letecky Praha – Funchal, přesun do nejstaršího obydleného města na ostrově, městečka Machico. 2. DEN Ponta de São Lourenço – romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova a začátek putování po obchodní stezce, vedoucí do Porto da Cruz, s výhledem na dramatické severní pobřeží. 3. DEN Přes vyhlídku Portela a pstruží farmu Ribeiro Frio do hornatého vnitrozemí, až pod třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m). 4. DEN Přechod centrální části ostrova, výstup na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1861 m) a sestup do sedla Encumeada. Dech beroucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu. Nocleh v hotelu v sedle Encumeada.  5. DEN Podél zavlažovacích kanálů,  levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra a vrchol Pico Ruivo do Paul. Prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal. 6. DEN Sestup do městečka Ribeira da Janela; večerní přesun autobusem rozervaným severním pobřežím do hlavního města ostrova. 7. DEN Funchal – volný den v hlavním městě, slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních.  8. - 10. DEN Letecky zpět do Prahy.

Termíny

04.10.2018 - 13.10.2018 26 700 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY