PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Řím po italsku + ORVIETO (letecky z Prahy)

Itálie
11.9.2019 - 15.9.2019 5 dní 15 490 Kč Kód zájezdu : 14225A Typ pobytu : Poznávací
 • Hotel
 • Snídaně
 • Letecky
Počet termínů : 3 Řím po italsku + ORVIETO (letecky z Prahy) Itálie, 11.9. - 15.9.2019, 5 dní 15 490 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

08.05.2019 - 12.05.2019 18 490 Kč Nezávazná rezervace
11.09.2019 - 15.09.2019 15 490 Kč Nezávazná rezervace
25.10.2019 - 29.10.2019 15 490 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Jedinečný zájezd do Říma, s fundovaným průvodcem, během kterého poznáte nejzajímavější památky a vyzkoušíte si tradiční italské zvyklosti. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do Fontány di Trevi a vydáte se do mystické Umbrie. Prožijte s námi Řím jako pravý Ital a objevte krásy kouzelného Orvieta!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Leteckou přepravu Praha Řím Praha
 • Letištní taxy
 • Transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • Zmrzlina, espresso a aperitiv
 • 4x ubytování ve 3* hotelu se snídaní (formou sladkého bufetu)
 • Průvodcovské služby
 • Tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje
 • Zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • Jízdné po Římě
 • Cestovní pojištění léčebných výloh
 • Vstupné do památek
 • Jízdenka na vlak do Orvieta a zpět
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč
Nástupy Praha
Ubytování Hotel 3* v blízkosti centra Říma hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města
Strava Snídaně v hotelu je kontinentální během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odlet z Prahy, přílet do Říma. Poté objednaným transferem příjezd na hotel a ubytování. Dle časových možností procházka Římem s průvodcem. 2. DEN Návštěva nejmenšího státu světa Vatikánu, procházka kolem Andělského hradu, zhlédnutí Pantheonu či slavné fontány di Trevi.  Po snídani půjdeme do Vatikánu a prohlédneme si Baziliku Svatého Petra, na níž se podílelo mnoho významných umělců své doby – Rafael, Bernini či Michelangelo. Po prohlídce si dáme „na stojáka“ tradiční italské espresso. Pokračovat budeme procházkou kolem Andělského hradu na náměstí Piazza Navona – nejslavnější barokní římské náměstí, plné místních malířů a umělců. Prohlédneme si Fontánu čtyř řek od Berniniho či Neptunovu kašnu a budeme zde mít prostor i na krátký oběd, jak je u italů zvykem. Po obědě si dáme v tradiční vyhlášené zmrzlinárně pravou italskou zmrzlinu. Odpoledne se společně vydáme k Pantheonu – památníku skrývajícím hrobky italských králů a malířů, zhlédneme budovu parlamentu a ulicí Via del Corso půjdeme k Fontáně di Trevi. V jednom z místních barů se zastavíme na lehký aperitiv a dopřejeme si zde večerní siestu. 3. DEN Výlet do mystické Umbrie a návštěva kouzelného sklaního města Orvieto.  Ráno pojedeme vlakem do mystické Umbrie (bývalého papežského státu) a navštívíme kouzelné skalní město Orvieto, jež založili Etruskové a v minulosti sloužilo jako významné ekonomické centrum. Zde zhlédneme nejdůležitější památky – pozůstatky chrámu Tempio del Belvedere, etruskou Nekropoli nebo Dóm Panny Marie – jednu z nejkrásnějších staveb italské gotiky. Neopomeneme ani studnu Pozzo di San Patrizio, do které turisté házejí mince, aby se do Orvieta opět vrátili, podobně jako tomu je u Fontány di Trevi v Římě.  Po prohlídce tohoto krásného města na sopečném tufu se vrátíme zpátky do Říma a dle časových možností se projdeme s průvodcem nebo budeme mít možnost zajít někam na společnou večeři či aperitiv. 4. DEN Den je věnován slavným památkám, jako je Koloseum, Forum Romanum či Kapitol, čeká nás také návštěva čtvrti Trastevere na Tiberském ostrově.  Den zahájíme u Kolosea, konaly se zde nejen gladiátorské hry a zápasy otroků se zvířaty, ale také námořní bitvy díky možnosti zaplavit arénu vodou. Budeme pokračovat Forem Romanem. Poté půjdeme na Kapitol a na náměstí Campo dei Fiori, známé svými každodenními trhy, kde budete mít možnost nakoupit proslulé italské těstoviny, olivový olej či uzeniny. Po pauze na oběd se vydáme na Tiberský ostrov do čtvrti Trastevere – typickou svými kavárnami, bary či restauracemi. Dominantou čtvrti je náměstí Piazza di Santa Maria, kde spatříme Baziliku Santa Maria in Trastevere. Večer budete mít možsnost společné večeře v jedné z místních pizzerií. 5. DEN Po snídani dle možností letového řádu procházka s průvodcem Římem nebo odjezd transferem na letiště, odlet do Prahy.

Termíny

08.05.2019 - 12.05.2019 18 490 Kč Nezávazná rezervace
11.09.2019 - 15.09.2019 15 490 Kč Nezávazná rezervace
25.10.2019 - 29.10.2019 15 490 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY