PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Řím po italsku + VITERBO (letecky z Prahy)

Itálie
22.5.2019 - 26.5.2019 5 dní 13 990 Kč Kód zájezdu : 14488B Typ pobytu : Poznávací
 • Hotel
 • Snídaně
 • Letecky
Počet termínů : 2 Řím po italsku + VITERBO (letecky z Prahy) Itálie, 22.5. - 26.5.2019, 5 dní 13 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

10.10.2018 - 14.10.2018 14 990 Kč Nezávazná rezervace
22.05.2019 - 26.05.2019 13 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Prožít Řím jako pravý Ital – výzva pro nadšené cestovatele. S naším průvodcem objevíte věčné město autenticky, spolehlivě. Neminete slavné dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do Fontány di Trevi, vychutnáte si italské espresso i vyhlášenou zmrzlinu, večer zakončíte u sklenky aperitivu, vydáte se do kouzelného Viterba… Poznávejte Řím po italsku – zažijte pohodu a navíc mystickou atmosféru Viterba!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Letecká přeprava Praha Řím Praha
 • Letištní taxy
 • Transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • Zmrzlina, espresso a aperitiv
 • 4x ubytování v 3* hotelu
 • 4x snídaně (formou sladkého bufetu)
 • Průvodcovské služby
 • Tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje
 • Zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • Jízdné po Římě
 • Jízdné vlakem do Viterba
 • Cestovní pojištění léčebných výloh
 • Vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč
Ubytování 3* hotel v blízkosti centra Říma hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města
Strava Snídaně v hotelu je kontinentální během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odlet z Prahy, přílet do Říma. Poté objednaným transferem odjezd na hotel a ubytování. Dle časových možností procházka Římem s průvodcem. 2. DEN Dnešní den navštívíme Vatikán, ochutnáme pravou italskou zmrzlinu, zhlédneme Pantheon či Fontánu di Trevi.  Po snídani půjdeme do Vatikánu a prohlédneme si baziliku Svatého Petra, na níž se podílelo mnoho významných umělců své doby – Rafael, Bernini či Michelangelo. Po prohlídce si dáme „na stojáka“ tradiční italské espresso. Pokračovat budeme procházkou kolem Andělského hradu na náměstí Piazza Navona – nejslavnější barokní římské náměstí, plné místních malířů a umělců. Prohlédneme si Fontánu čtyř řek od Berniniho či Neptunovu kašnu a budeme zde mít prostor i na krátký oběd, jak je u Italů zvykem. Po obědě si dáme v tradiční vyhlášené zmrzlinárně pravou italskou zmrzlinu. Odpoledne se společně vydáme k Pantheonu – památníku, který skrývá hrobky italských králů a malířů. Zhlédneme budovu parlamentu a ulicí Via del Corso půjdeme k Fontáně di Trevi. V jednom z místních barů se zastavíme na lehký aperitiv a dopřejeme si zde večerní siestu. 3. DEN Dnes se vypravíme vlakem do Viterba, města v oblasti Lazio, jenž má etruské kořeny a v historii bývalo sídlem papežského dvora. Město je v Itálii jedinečné stupněm a rozsahem dochování charakteru 12. a 13. století. Mnohé nejstarší stavby, především kostely, jsou postaveny na antických ruinách. Uvidíme například románský dóm San Lorenzo ze 12. století, Palazzo Papale, na Piazza Plebiscito nemineme Palazzo dei Priori. Během dne budeme mít dostatek času vychutnat si atmosféru tohoto jedinečného města. 4. DEN Prohlídka nejznámnějších památek Říma - Koloseum, Palatina, Kapitol či Forum Romanum. Den zahájíme u Kolosea, kde budeme mít prostor k prohlídce. Konaly se zde nejen gladiátorské hry a zápasy otroků se zvířaty, ale také námořní bitvy, díky možnosti zaplavit arénu vodou. Budeme pokračovat Forem Romanem. Poté půjdeme na Kapitol a na náměstí Campo dei Fiori, známé svými každodenními trhy, kde budete mít možnost nakoupit proslulé italské těstoviny, olivový olej či uzeniny. Po pauze na oběd se vydáme na Tiberský ostrov do čtvrti Trastevere, typické svými kavárnami, bary či restauracemi. Dominantou čtvrti je náměstí Piazza di Santa Maria, kde spatříme baziliku Santa Maria in Trastevere. Večer bude možnost společné večeře v jedné z místních restaurací. 5. DEN Po snídani dle možností a v závislosti na letovém řádu procházka s průvodcem Římem nebo odjezd transferem na letiště, odlet do Prahy.

Termíny

10.10.2018 - 14.10.2018 14 990 Kč Nezávazná rezervace
22.05.2019 - 26.05.2019 13 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY