PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Sicílie a Liparské ostrovy - poznávací zájezd do Itálie - sopky Etna, Stromboli i Vesuv, památky a moře

Itálie
6.9.2017 - 17.9.2017 12 dní 11 980 Kč Kód zájezdu : 3152 Typ pobytu : Poznávací
 • Kombinované
 • Autobus
Počet termínů : 1 Sicílie a Liparské ostrovy - poznávací zájezd do Itálie - sopky Etna, Stromboli i Vesuv, památky a moře Itálie, 6.9. - 17.9.2017, 12 dní 11 980 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: MUNDO

Termíny

Termíny

06.09.2017 - 17.09.2017 11 980 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Dopravu klimatizovaným autobusem
 • Trajekt na Sicílii a zpět
 • Trajekt ze sicilského Milazza na ostrov Vulcano a zpět
 • 8x ubytování v kempu ve vlastním stanu za příplatek 1 600 Kč ve 4lůžkové chatce či bungalovu
 • Průvodce
 • Informační brožuru
 • Pojištění proti úpadku cestovní kanceláře
Cena nezahrnuje
 • Vstupy do památkových objektů (v Římě také lístky na metro) výdaje na vše dohromady cca 80 €
 • Fakultativní programy: lodní výlet na ostrovy Stromboli a Panarea (cca 40 €), případný výstup s místním průvodcem ke kráteru Stromboli (cca 30 €), zpáteční lodní lístek buď na ostrov Salina (cca 25 €), nebo na ostrov Lipari (cca 13 €), popřípadě lanovka na Etnu (jednosměrná cca 25 €)
 • Stravování
Nástupy Hradec Králové, Praha, Jihlava, Brno
Ubytování Budeme nocovat ve standardních kempech, které jsou (s výjimkou první noci v Pompejích) položené u moře v blízkosti pláže. V Pompejích strávíme jednu noc, na Sicílii v kempu u městečka Sant´Alessio Siculo čtyři noci, na ostrově Vulcano tři noci. Vezměte si vlastní stan, spacák a karimatku. Teplá voda ve sprše bývá placená (do 1 €). Za příplatek je možné ubytování ve čtyřlůžkových chatkách či bungalovech, které mají vlastní sociální zařízení a (s výjimkou chatek v Pompejích) mají také kuchyňku. Lůžkoviny jsou na chatkách k dispozici, nepotřebujete tedy vlastní spacák.
Strava Probíhá individuálně. Můžete si vzít vlastní vařič a částečně i zásobu potravin, spíše však doporučujeme stravovat se z místních zdrojů – vyhlášená italská kuchyně je pro mnoho lidí přímo důvodem k cestování do Itálie. Potraviny v supermarketech, kde vždy po několika dnech zastavíme na nákup, jsou většinou jen mírně dražší než v ČR. Bude také dostatek možností dát si jídlo v restauraci.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN 09:30 Hradec Králové – odjezd od vlakového nádraží (autobusová zastávka označená písm. J)11:30 Praha – odjezd z autobusového nádraží Florenc (nejčastěji stanoviště číslo 12)13:15 Jihlava – odjezd od čerpací stanice OMV Pávov (111. km dálnice D1 směr Brno)15:00 Brno – odjezd z parkoviště obchodního domu Tesco u hlavního vlakového nádraží tranzit přes Rakousko a Itálii 2. DEN Krátký výstup na Vesuv – prohlídka kráteru sopky, starověké Pompeje – antické město pohřbené před 2 000 lety katastrofálním výbuchem Vesuvu 3. DEN Přejezd do Kampánie, trajektem z jižní Itálie na Sicílii (cca 20 min), podvečerní koupání v Jónském moři, čtyři noci ve stejném kempu 4. DEN Nejvyšší činná sopka Evropy a nejvyšší hora Sicílie Etna (3 323 m) – výstup pod kráter (za příznivých vulkanických podmínek), možnost zkrátit si cestu využitím lanovky 5. DEN Prohlídka Catanie (UNESCO) – Piazza del Duomo se Sloní fontánou, normanská katedrála, rušný rybí trh, středověká Taormina s řecko-římským divadlem a skvělými pohledy na Etnu i na moře 6. DEN Dopoledne relaxace a koupání, odpolední a večerní prohlídka Archimédova města Syrakusy (starý vápencový lom s jeskyní Dionýsovo ucho, řecké divadlo, římský amfiteátr, ostrov Ortigia, moderní katedrála ve tvaru dopadající slzy...) 7. DEN Trajektem na Liparské ostrovy (bez podpory autobusu, na ostrovech nemá využití), ubytování na tři noci v kempu na ostrově Vulcano - túra na hranu kráteru sopky Gran Cratere (391 m), koupání na černých plážích 8. DEN Fakultativně výlet lodí na ostrovy Panarea a Stromboli, jehož vrcholem bude aktivní sopka Stromboli – noční pozorování výbuchů, pro zájemce výšlap blíže ke kráteru s místním průvodcem 9. DEN Pro zájemce trajekt na ostrov Salina a výstup na nejvyšší horu Liparských ostrovů, sopečný kužel Monte Fossa delle Felci (962 m), alternativně odpočinkový individuální výlet na hlavní ostrov Lipari (katedrála, citadela) 10. DEN Pobyt na ostrově Vulcano (sirné bahenní lázně, pláže s černým pískem), návrat na pevninu a noční přejezd 11. DEN Celodenní prohlídka Říma (Koloseum, nejmenší stát světa Vatikán s chrámem svatého Petra, Forum Romanum, Andělský hrad, Pantheon, Fontana di Trevi, Španělské schody...), večer odjezd 12. DEN Návrat do ČR pravděpodobně v časných odpoledních hodinách

Termíny

06.09.2017 - 17.09.2017 11 980 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY