PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Sicílie na kole

Itálie
20.9.2017 - 1.10.2017 12 dní 27 990 Kč Kód zájezdu : 10579 Typ pobytu : Cyklo
  • Stan
  • Snídaně
  • Kombinovaná
Počet termínů : 2 Sicílie na kole Itálie, 20.9. - 1.10.2017, 12 dní 27 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: ADVENTURA

Termíny

Termíny

18.09.2017 - 04.10.2017 19 990 Kč Nezávazná rezervace
20.09.2017 - 01.10.2017 27 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Sicílie. Ostrov uprostřed Středozemního moře, který odjakživa lákal okolní mocnosti svou strategickou polohou i úrodnou krajinou. Za uplynulá tisíciletí tu mnohá z nich zanechala nějakou stopu a my se po nich můžeme vydat. Nasedneme na kolo vysoko na úbočí Etny, největší a nejaktivnější z evropských sopek, a sjedeme dolů mezi řečišti ztuhlé lávy – bude to setkání s přírodními silami, které na Zemi působí už miliardy let. Jen o něco mladší jsou písčité pláže, vápencové útesy a podmořské jeskyně, jimž se budeme moci obdivovat v přírodním parku Zingaro. Při stoupání na vrchol opevněného města Erice budeme projíždět místy osídlenými před "pouhými“ třemi tisíci let. Vzpomínkou na další z dobyvatelů – Římany – nám bude návštěva vily Romana u Piazza Armerina. Zdejší mozaiky zachycující lovecké výjevy jsou nejzachovalejšími svého druhu na světě. Díky dvousetleté nadvládě Arabů můžeme dnes na sicilských trzích kupovat zářivě žluté citrony a v rušné cukrárně se zastavit na některý z místních slavných zákusků. Na normanský středověk pak zavzpomínáme, až obdivovat majestátní baziliku z 12. století v nedalekém Monreale. Svůj historický cykloexkurz pak zakončíme smykem na jednom z dlážděných náměstí městeček jihovýchodní Sicílie, které do architektonického slovníku jednou provždy zařadily termín "sicilské baroko". Když k tomu všemu přidáte jízdu půvabně zvlněnou sicilskou krajinou, koupání v teplém a průzračném moři a zdejší jednoduchou, ale o to chutnější kuchyni, můžete společně se syrakuským rodákem Archimédem zvolat radostně: „Heuréka!“ („Objevil jsem!“), neboť už víte, kam v září vyrazíte na dovolenou. Cyklistické trasy jsou připraveny doslova "pro každého" v délkách 15–85 km.


Poznámka:
Termín se může nepatrně změnit podle trajektových/letových řádů. Cena je kalkulována rok dopředu podle letošních cen. Zejména cena letecké varianty je závislá na cenách letenek v r. 2017.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Průvodce
  • Letenka vč. poplatků PrahaKatániePraha ve výši 7800 Kč
  • Doprava autobusem s cyklovlekem
  • 12x kemp se snídaní (letecká varianta 11x)
  • Potřebné mapy
  • Pojištění léčebných výloh a stornopoplatků
Nástupy Praha, Beroun, Plzeň

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odjezd a noční přejezd, Orvieto – uličkami středověkého města a krajem skal a vinic (25–70 km), koupání v Lago di Bolsena (40 km); další den příjezd na Sicílii, ubytování, koupání či prohlídka Giardini Naxos (městečko se světoznámými vykopávkami) (0-35km), přílet letecké varianty (dle letových řádů). 2. DEN Z kempu od moře do malebného města Taormina (možnost zkrácení trasy lanovkou, výhled přes antické divadlo na Etnu) a poté podél řeky Alcantra (30 km) až k samotné soutěsce, kde nás osvěží \"plavecká túra\" v ledové vodě, dojezd kempu (v případě obráceného programu podpora autobusu). 3. DEN Autobusem nebo na kole pod Etnu  (3323 m), výstup ke kráteru, poté sjezd (asi 35 km); pro fajnšmekry drsný výjezd po kamenech, až kam dovolí vulkanologové; podvečerní přejezd autobusem do kempu u Syrakus. 4. DEN Cyklovýlet do NP Cava Grande del Cassibline s velkolepým výhledem na samotnou soutěsku, město Noto  - šperk barokní architektury (30–65 km). 5. DEN Podél moře do Archimedových Syrakus  - antický areál s největším řeckým divadlem, lomy s jeskyní Dionýsovo ucho, katakomby (55–65 km), možnost prohlídky večerního města (s podporou autobusu). 6. DEN Autobusem do Sortina, sicilským vnitrozemím do Pantalica Necropolis  (35–95 km), alternativně pěší túra údolím řeky Anapo s výhledy na hrobky vytesané do vápencových stěn, návrat do kempu na kole nebo autobusem. 7. DEN Přejezd autobusem do kempu u Scopella, po cestě prohlídka nejstarších římských mozaiek v Piazza Armerina a prohlídka městečka Monreale (den bez kol). 8. DEN Cyklovýlet do Segesty (dórský chrám vysoko nad mořem), řecké divadlo; na kole přes sirné lázně a hezký přístav Castellammare del Golfo do kempu (35–55 km). 9. DEN Návštěva přírodní rezervace Zingaro (koupání na nejhezčích sicilských plážích), odpoledne přejezd na kole do kempu na výběžku Capo S. Vito (maják) (asi 60 km). 10. DEN Cyklovýlet v oblasti Capo Lo San Vito (0-50 km), odpoledne přejezd autobusem do kempu u Barcellony. 11. DEN Fakultativní lodní výlet – Liparské ostrovy, ostrov Vulcano: volný program, pěší výlet na kráter, bahenní koupele, ostrov Lipari: muzeum a pevnost Lipari, možnost projetí ostrova na zapůjčených skútrech či čtyřkolkách; alternativně cyklovýlety na pevnině (asi 50 km), závěrečný večírek. 12. DEN Volný den, loučení s mořem, nákup suvenýrů; letecká varianta: transfer na letiště a odlet (dle letových řádů). 13. DEN Autobusová varianta: 15. den koupání a noční přejezd k Římu, ráno příjezd do Tivoli u Říma, prohlídka Hadriánovy vily (císařská rezidence z 2. století), anebo cyklistika v okolí přírodní rezervace Monte Catillo, noční přejezd a následující den návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Termíny

18.09.2017 - 04.10.2017 19 990 Kč Nezávazná rezervace
20.09.2017 - 01.10.2017 27 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY