PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

SILVESTR NA NEJVYŠŠÍCH HORÁCH AFRIKY - Výstup na Mt. Keňu a Kilimandžáro

Keňa
21.12.2017 - 8.1.2018 19 dní 127 900 Kč Kód zájezdu : 108C Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 1 SILVESTR NA NEJVYŠŠÍCH HORÁCH AFRIKY - Výstup na Mt. Keňu a Kilimandžáro Keňa, 21.12. - 8.1.2018, 19 dní 127 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

21.12.2017 - 08.01.2018 127 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Výstup na nejvyšší hory Afriky. Mt. Keňa s bohatou faunou a atraktivní Kilimandžáro. Během výstupu na Kilimandžáro a pětidenního safari plná penze. Navštívíme nejlepší národní parky a rezervace Afriky. NP Ngorongoro, NP Serengeti, NP Manyara. Džípy se vydáme do nejzajímavějších končin i mimo turistické trasy. Chceme ukázat maximum. Možnost zaslouženého odpočinku na bělostných plážích Zanzibaru.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava - na safari v Tanzanii terénní džípy, pronajatá vozidla v Keni, bus, mikrobus. Pronajatý bus z Nairobi do Arushi. Ubytování v hotýlcích v Nairobi, Arushi. V Arushi 2x se snídaní. Na trecích (8x) ubytování ve vlastním stanu, na safari (3x) v místních stanech. Vstupy do národních parků. Během pětidenního safari plná penze, servis kuchaře. Trekový permit na Mt. Keňu, Kilimandžáro. Plná penze na Kilimandžáru, nosič, kuchař a horský vůdce. Rescue fee - záchranářský poplatek. Certifikát o dosažení vrcholu. Návštěva masajské bomy. Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní víza Keňa 50 USD (e-víza před odletem), Tanzanie 50 USD na hranicích. Stravování nad rámec programu. Vstupy do památek, muzeí, na hadí farmu cca 50 USD. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 200 Kč. Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do KENI. Nairobi. Přejezd do oblasti sopečného masivu Mt. Keňa.
3. - 6. den
Čtyřdenní výstup na nejkrásnější horu Afriky – Mt. Keňa. Vrchol Point Lenana (4 985 m). Na kopec jdeme za zvířaty a krásnou přírodou, ne za lezením. Vysokohorský trek v oblastech s překrásnými jezírky a divy botanické říše, senéciemi a lobéliemi. Jiná výstupová a sestupová cesta. Kaňony, skalní útesy, jezera odlišných barev a vodopády v bujné džungli. Sloni a buvoli ve 3 000 m? Večerní návrat do Nairobi. Pro zájemce oslava výstupu v Carnivore, maso divočiny - krokodýli, buvoli, pštrosi... Pestrý noční život.
7. den
Podél Nairobského národního parku směrem na jih se rozprostírá nekonečná savana. Za Maparasha Hills projedeme kolem Amboseli Game Reserve. S ubýváním „civilizace” narůstá počet červených postav Masajů. TANZANIE. Za magickou horou Longido se pochlubí ledovcovým vrcholem Kilimandžáro. Podél NP Arusha se sopečným vrcholem Mt. Meru do „hlavního města safari” Arushi.
8. den
Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, chameleóni (cimrmanovské foto herpetologa v těle krajty je aktualizováno pozřeným rolníkem!). Velká příkopová propadlina. Působivý přírodní zlom NP jezera Manyara, odlišná vegetační pásma. Sloni, hroši, žirafy, stromoví lvi...
9. den
Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes NP Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník B. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Nocleh v oblasti Seronera.
10. den
Celý den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop. Mimořádné ranní safari. Uvidíme hrochy vracející se z pastvy? Šance na krokodýly a lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Nocleh v oblasti Seronera.
11. den
Ranní safari v NP Serengeti.Přejezd do NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempuna hraně kaldery.
12. den
Kráter Ngorongoro. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi. Centrum Cultural Heritage nejen s drahokamy - tanzanity. Dřevořezby makonde z ebenového dřeva.
13. den. VÝSTUP NA KILIMANDŽÁRO – nejvyšší samostatně stojící horu světa. Nejscéničtější kombinace cest. Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Každý den je unikátním zážitkem.
Tropickým deštným pralesem k Machame Hut (2 980 m, 10 km, 5-7 hod., 1 200 m převýšení).
14. den
Výstup na Shira Hut (3 840 m, 6 km, 5-7 hod., 840 m převýšení). Cesta mezi skalními útesy. Z Picnic Rock výhledy na náhorní plato Shira a sopečný kráter. Královny vegetace – mohutné senécie i do výše trčící lobélie.
15. den
Výstup na Barranco Hut (3 950 m, 10 km, 5-7 hod., 110 m převýšení). Oranžové skalní útesy Lawa Tower. Western Breech – hlavní skalní masív „Kili“.
16. den
Výstup na Barafu Hut (4 550 m, 8 km, 8-9 hod., 600 m převýšení). Nejhezčí výhledy nad stěnou Barranco Wall. Sopečný kužel Kibo po levici. Vřesoviště a „měsíční krajina“. Cíl v nejkrásnějším místě Kili. Nad námi ledovce Kibo, napravo sopečný kráter s ostrými skalisky Mawenzi.
17. den
Výstup na Uhuru Peak – nejvyšší vrchol Afriky (5 896 m, 5 km, 6-7 hod., 1 346 m převýšení). Strmá cesta na Stella Point, po hřebeni k vrcholu. Vlevo ledovce Rebmann, Decken. Jižní ledové pole a Diamantový ledovec, napravo ledovec Ratzel a sopečný kráter Reusch. Jedinečná vrcholová scenérie. Sníh, led i neuvěřitelné výtvory ledovce pod rovníkem. Sestup s důležitým ztrácením výškových metrů (sestup 4-6 hod.).
18. den
Sestup až na Mweka Gate. Patřičná oslava výstupu v Moshi. Večerní odlet.
19. den
Letecký návrat domů.

Termíny

21.12.2017 - 08.01.2018 127 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY