PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Skotsko - autobusem

Velká Británie
13.7.2018 - 24.7.2018 12 dní 19 990 Kč Kód zájezdu : 143 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Snídaně
  • Autobus
Počet termínů : 1 Skotsko - autobusem Velká Británie, 13.7. - 24.7.2018, 12 dní 19 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: EMMA

Termíny

Termíny

13.07.2018 - 24.07.2018 19 990 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Tam i zpět dopravu luxusním autobusem , trajekt IjmuidenNewcastle ve čtyřlůžkových kajutách , trajekt DoverCalais v kategorii deck , vnitrostátní trajekt ArmadaleMallaig , 4× ubytování v soukromí ve 2lůžkových pokojích , 2× ubytování v hostelu ve 46lůžkových pokojích (príslušenství spolecné na chodbách) , 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s príslušenstvím , 8× snídani , 4× večeři v rodinách , průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
  • Pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Nástupy Brno

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN:
V podvečerních hodinách odjezd z Brna (nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč). Noční přejezd přes Německo.

2. DEN
Dopoledne prohlídka Amsterdamu. Dle casových možností projíždka lodí po kanálech. Odpoledne se v prístavu Ijmuiden nalodíme na noční trajekt do Anglie. Nocleh ve čtyřlužkových kajutách.

3. DEN:
Ráno příjezd do Newcastle v severní Anglii. Cestou na sever římský Hadriánův val s jeho obrannými pevnostmi a středověké opatství Jedburgh Abbey. Prohlédneme si Abbotsford House, sídlo, kde žil a tvořil Sir Walter Scott. Prohlídku oblasti Borders zakončíme v Melrose Abbey, v jednom z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce skotského krále Roberta I. Ubytování s večeří v rodinách.

4. DEN:
Ráno odjezd na prohlídku Edinburghu – rozlehlý královský hrad střežící národní pýchu Skotů – korunovační klenoty. Projdeme se po hlavní třídě Royal Mile s katedrálou sv. Jiljí a historickými budovami, na jejímž konci je ultramoderní stavba skotského parlamentu i sídlo královny Alžběty II. – Hollyrood Palace. Pro zájemce můžeme podniknout krátkou procházku do blízkých vrcholů Salisbury Craigs či na Calton Hill, z nichž je úchvatný výhled na město. Večer návrat na ubytování, večere.

5. DEN:
Ráno odjezd do severního Skotska - – oblast Highlands. Navštívíme zámek Blair Castle, sídlo vévodů z Atholu. Za nejkrásnější příklad evropské vojenské architektury je považována pevnost Fort George s krásným výhledem na záliv Moray Firth s možností pozorování delfínů skákavých. Dále k proslulému jezeru Loch Ness, na jehož západním břehu stojí zřícenina hradu Urquhart Castle. Shlédneme nádherný masiv Pěti sester v údolí Glen Shiel a romantickou tvrz Eilean Donan Castle se strhující polohou na jezeře Loch Duich. Večer prejezd na ubytování v hostelu.

6. DEN:
Absolvujeme okružní jízdu ostrovem Skye, který je největším ostrovem Vnitřních Hebrid. Čekají nás líbezné přírodní scenérie i povídání o historii. Prohlédneme panství klanu McLeod, hrad a zahrady hradu Dunvegan ve fjordové laguně, v níž dodnes žije přes 370 tuleňů obecných, za kterými se vypravíme na motorových lodičkách. Dále navštívíme Museum of Island Life, překrásné útesy Kilt Rock, tvořené šestibokými čedičovými sloupy a vodopády Lealt falls. V případě příznivého počasí podnikneme krátkou procházku k Fairy Pools a peší výstup k Old Man of Storr. Zastávka v hlavním městě ostrova Portree. Večer návrat na ubytování v hostelu.

7. DEN:
Ráno se přeplavíme trajektem z ostrova Skye na pevninu do přístavu Mallaig. Panoramatickou cestou údolím Glenfinnan budeme sledovat parní vlak Jacobite Railway (známý z filmů Harry Potter), přijedeme k soustavě osmi zdymadel Neptune’s Staircase, představujícím nejpůsobivější úsek Kaledonského průplavu, odkud spatříme Ben Nevis, nejvyšší horu Británie. Přes Fort William, budeme pokračovat kolem Kinlochlevenských vodopádů do Glencoe, místa s impozantní scenérií a bouřlivou minulostí. Příští zastávkou bude pitoreskní vesnička Luss, která leží na břehu největšího sladkovodního jezera v Británii Loch Lomond. Ubytování s večeří v rodinách.

8. DEN:
Taje výroby skotské whisky odhalíme v palírně The Glenturret Distillery, která je také známa pod obchodní značkou míchané skotské whisky Famous Grouse. Dále navštívíme městečko St. Andrews proslavené golfovými kluby, kde také můžeme ochutnat rybí speciality. Nezapomeneme na rybářský přístav ve vesnici Crail, odkud se v případě příznivého počasí vydáme na pěší procházku podél Severního moře tzv. Fife Coastal Path do rybářského městečka a Anstruther.Návrat na ubytování, večeře.

9. DEN:
Ráno se projdeme k bitevnímu poli Bannockburn, kde se rozloučíme s městem Stirling a vydáme se k městu Falkirk, Krátkou procházkou navštívíme bájná vodní zvířata The Kelpies - největší sochy koní na světě, ale také si na vlastní kůži vyzkoušíme supermoderní technický unikát, lodní výtah the Falkirk wheel, který vyzvedává proplouvající lodě do výšky 35 m. Pokračujeme k zámku Drumlanrig, který je už 300 let sídlem vévodů z Buccleuch and Queensberry. Se Skotskem se rozloučíme v Gretna Green, kde se ročně uskuteční více než 4000 skotských svateb. Večer ubytování v hotelu u Yorku.

10. DEN:
Dopoledne prohlídka stredovekého centra mesta York, které nás uchvátí překrásnými hrázděnými domy a křivolakými uličkami, nad kterými majestátně ční York Minster, katedrála, která se pyšní nejen svou velikostí, ale i nejvetším počtem středověkých maleb na skle. Navštívíme unikátní muzeum Yorvik Viking Centre. Odtud přejedeme do Cambridge, významného univerzitního města.Večer odjezd na ubytování v hotelu v Londýně.

11. DEN:
Prohlídka Londýna – Westminsterské opatství, Buckhinghamský palác, parlament, Big Ben, Trafalgar square Picadilly Circus. Prohlédneme si katedrálu sv. Pavla, dále Tower s korunovačními klenoty a s hlavním městem se rozloučíme procházkou kolem Tower Bridge do nedalekých Doků Svaté Kateřiny. Večer odjezd trajektem do Francie a přes Belgii a Německo do ČR.

12. DEN:
Večer příjezd do Brna a dalších odjezdových míst.

Termíny

13.07.2018 - 24.07.2018 19 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY