PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky

Velká Británie
22.7.2018 - 29.7.2018 8 dní 29 990 Kč Kód zájezdu : 579 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Snídaně
  • Letecky
Počet termínů : 1 Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky Velká Británie, 22.7. - 29.7.2018, 8 dní 29 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: EMMA

Termíny

Termíny

22.07.2018 - 29.07.2018 29 990 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Leteckou přepravu Praha-Edinburgh/Glasgow-Praha , letištní taxy , dopravu lux.busem ve Skotsku , trajekt z ostrova Skye , 7x ubytování ve 2-3* hotelech se snídaní , služby průvodce
Cena nezahrnuje
  • Pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Nástupy Praha

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN:
Odlet z Prahy do Edinburghu nebo Glasgowa (za příplatek transfer z Brna do Prahy), transfer z letiště do hotelu, ubytování.

2. DEN
Po snídani odjezd na poloostrov Fife do světově proslulého domova golfu, St. Andrews. Možnost návštevy muzea golfu nebo hradu ze 13. století s vyhlídkou na Severní moře, zříceniny kdysi nejvetší skotské katedrály, která dodnes svědčí o její středověké nádheře, nebo jen procházek starobylými uličkami. Odpoledne přejezd na východní pobřeží Skotska, zastávka v původně rybářské vesnici Stonehaven s malebným přístavem a u impozantního hradu Dunnottar, rozlehlé zříceniny vystavěné na skalisku 50 m nad mořem. Pohled na tento hrad každého uchvátí a patří k nejčastěji fotografovaným motivům ve Skotsku. Ubytování na východním pobřeží Skotska.

3. DEN:
Ráno odjezd k hradu Fyvie, který je nejlepší ukázkou skotské šlechtické architektury. Jeho pět věží uchovává památku na pět století skotské historie. Zastávka s venkovní prohlídkou hradu a jeho okolí. Dále průjezd oblastí Speyside, světově proslulou svými palírnami whisky. Tato trasa bývá nazývána Malt Whisky Trail a na mnoha místech spatříme kromě krásné krajiny i typické komíny palíren připomínající pagody. Samozřejmě nezapomeneme některou z palíren navštívit, abychom se dozvěděli něco o výrobě whisky a také ji ochutnali. Odpoledne přejezd do nejsevernější části Skotska na ubytování.

4. DEN:
Ráno odjezd do Thursa, nejsevernějšího města britského kontinentu. Pobyt v tomto letovisku na pobřeží a procházky starým městem, podél pobřeží po Victoria walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu, návštěva místního muzea. Fakultativně celodenní výlet na Orknejské ostrovy: Trajekt lodí a okružní jízda po ostrově s návštevou slavných prehistorických lokalit Skara Brae, Ring of Brodgar se slunečním kruhem z doby okolo roku 3.000 př. n. l., oblasti u vesnice Stenness s menhiry i hlavního centra ostrovu Kirkwallu se zajímavou architekturou a strmými uličkami. Návšteva ostrovu nabídne i možnosti pozorování jedinečné flóry a fauny, ať již během trajektu či okružní jízdy a upoutá svou atmosférou blízkou návšteve norských fjordu. Odpoledne trajekt zpět na pevninu a návrat na ubytování. (V případě špatného počasí či změn jízdního řádu trajektové přepravy si vyhrazujeme právo upravit program tohoto dne).

5. DEN:
Odjezd k jezeru Loch Ness, projíždka kolem jezera se zastávkou u zrícenin hradu Urquhart s nezapomenutelnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Návšteva malebného městečka Fort Augustus s opatstvím, krásným výhledem na jezero Loch Ness a zajímavým systémem zdymadel na Kaledonském kanále nazvaném Neptunovo schodište. Možnost projíždky po jezeru Loch Ness. Odjezd na ubytování.

6. DEN:
Celodenní výlet na ostrov Skye, ostrov s úchvatnou přírodní scenérií i bohatou historií. Zastávka u hradu Dunvegan, kde je při příznivém počasí možno odjet i do laguny, v níž žije asi 300 tuleňů. Dále návštěva hlavního města ostrova Portree s malebnou řadou barevných domů na pobreží zátoky a projíždka po jihovýchodním pobřeží ostrova. Trajekt na pevninu a návrat na ubytování.

7. DEN:
Průjezd čarokrásnou skotskou krajinou s vysokými horami, ríckami, vodopády i vresovišti. Zastávka ve Stirlingu, bývalém královském meste s mohutným hradem. Procházka malebnými ulickami starého mestecka. Po poledni odjezd do Edinburghu. Odpoledne prohlídka města – hrad se skotskými korunovačními klenoty, hlavní třída starého města Royal Mile, zámek Holyrood House – skotské sídlo anglické královny, Scotch Whisky centrum, Skotská národní galerie aj. Podvečerní procházka centrem Edinburghu, možnost posezení v typických skotských hospůdkách se skotskou hudbou. Večer odjezd na ubytování u Edinburghu.

8. DEN:
Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy. Po poledni přílet do Prahy (za příplatek transfer z Prahy do Brna).

Termíny

22.07.2018 - 29.07.2018 29 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY