PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Špicberky severský treking

Norsko
20.7.2018 - 30.7.2018 11 dní 36 700 Kč Kód zájezdu : 6358 Typ pobytu : Aktivní
  • Stan
  • Bez jídla
  • Letecky
Počet termínů : 1 Špicberky severský treking Norsko, 20.7. - 30.7.2018, 11 dní 36 700 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: ADVENTURA

Termíny

Termíny

20.07.2018 - 30.07.2018 36 700 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Špicberky, souostroví pod správou Norska, jsou jednou z nejsevernějších výsep pevniny v Severním ledovém oceánu. Nacházejí se pouhých 1300 km od severního pólu. Jejich dramatická i melancholická bezlesá krajina učarovala již mnoha cestovatelům. Stejně jako většina z nich se sem vydáme v době souvislého polárního dne, který odměřuje pouze půlnoční slunce, když v nejnižším bodě své nebeské dráhy navozuje poklidnou večerní atmosféru a nabízí dlouhé fotogenické stíny. Správním centrem a jediným větším městečkem je Longyearbyen, který bude východiskem pro všechny naše programy. Obklopují ho ledovci obroušené hřebeny Nordenskjoldovy země s horskou tundrou na temeni i v údolích, ale také se strmými svahy a útesy při pobřeží. Naproti, za temnými vodami širokého fjordu, září za hezkého počasí mohutně zaledněné horské masivy Země Oskara II., kam se lze vydat expediční lodí a pozorovat mohutné ledovcové splazy ohlodávané oceánem a hašteřivé kolonie mořského ptactva.Tento zájezd je určen zdatným trekařům, kteří si chtějí Špicberky vychutnat bez kontaktu s civilizací a vydat se zde na treking natěžko s batohem na zádech, s kvalitní výbavou a proviantem na týden.
Náročnost:
Je dána severskými podmínkami, pochodem v terénu bez vyšlapaných stezek po většinu trasy, občasnými brody přes potoky a říčky a opuštěností krajiny, tedy nikoli exponovanými úseky ve strmých svazích. Předpokládáme průměrně asi 15 km za den. Rádi vám poradíme s výběrem z obou zájezdů (treking a Brána Arktidy), abyste si pobyt na Špicberkách opravdu užili.
Klima:
drsné severské, s rychlými změnami počasí, teplota obvykle 5–10 °C po celý den (slunce svítí i v noci, ale často fouká studený vítr).
Poznámka:
Během nocí strávených na treku se budou klienti postupně střídat v držení nočních hlídek. Zdatnější jedinci budou průvodci průběžně pomáhat s nesením kulovnice a bezpečnostních prostředků proti ledním medvědům. Tato výbava je na Špicberkách povinná, ale setkání s medvědem je v letním období spíše teoretické.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Průvodce
  • Letenka vč. všech poplatků PrahaLongyearbyenPraha ve výši 14 000 Kč
  • Transfer minibusem
  • Plavba motorovým člunem
  • 3x kemp (plus 7 nocí ve volné přírodě)
  • Pronájem bezpečnostních prostředků proti ledním medvědům
  • Informační materiály
Nástupy Dle programu

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Letecky Praha - Oslo - Špicberky. 2. DEN Longyearbyen - nákup, muzeum Arktidy, odpoledne zahájení treku. 3. DEN Okružní treking jihozápadně od Longyearbyenu - nejprve vnitrozemím přes sedla mezi několika údolími i kolem menších ledovců, případně s výstupem nalehko na nějaký vyhlídkový vrchol; cílem cesty bude ruská hornická osada Barentsburg a nedaleký mys Linné. Nejvyšší kótou treku bude hora Nordenskjold (1049 m). Souvislý polární den nám umožní přizpůsobit pochod momentálnímu počasí bez ohledu na denní či noční dobu. 4. DEN Plavba motorovým člunem podél pobřeží zpět do Longyearbyenu, cestou pozorování ptačích kolonií. 5. DEN Longyearbyen - relaxace a fakultativní programy (zapůjčení kola a nenáročný cyklovýlet údolím Adventdalen, mořské kajaky, celodenní plavba lodí do opuštěné hornické osady Pyramiden apod.). 6. - 11. DEN Letecky zpět do Prahy.

Termíny

20.07.2018 - 30.07.2018 36 700 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY