PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

THAJSKO - KAMBODŽA - BARMA (MYANMAR)

Barma
29.10.2017 - 25.11.2017 28 dní 89 900 Kč Kód zájezdu : 208 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 THAJSKO - KAMBODŽA - BARMA (MYANMAR) Barma, 29.10. - 25.11.2017, 28 dní 89 900 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

29.10.2017 - 25.11.2017 89 900 Kč Nezávazná rezervace
18.02.2018 - 17.03.2018 89 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

THAJSKO. Bangkok - „Město andělů“! KAMBODŽA - země nabízející jednu z největších a nejkrásnějších stavebních památek lidské historie, chrámový komplex Angkor Wat - památku UNESCO. Odpočinek a koupání na pohádkovém ostrově Ko Chang. BARMA - dosud neobjevená země kontrastů. Skromní vesničané pod zlatými chrámy s pravými drahokamy. Muži v sukních. Ženy s obrovskými doutníky. Chod země se řídí podle hvězd. Navštívíme nejvyhlášenější památky v Yangonu, v okolí královského města Mandalay, tajuplné chrámy starého královského města Bagan. Pohádkové jezero Inle vklíněné mezi horské vrcholy. Nahlédneme do pestrého světa horských kmenů.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Letecky Bangkok – Mandalay, Yangon – Bangkok, Heho - Yangon. Doprava pronajatými vozidly - mikrobus, na delší vzdálenosti v Thajsku a Kambodži pohodlný turistický bus. Projížďka lodí v Bangkoku. Plavby lodí. Lodí na ostrov Ko Chang a zpět. Doprava po areálu Angkor Wat. Ubytování v hotelech se snídaní. Český průvodce. Místní průvodce dle potřeb. Cestovní pojištění
Cena nezahrnuje
  • Vstupní vízum do Kambodže 30 USD na hranicích, e-vízum do Barmy 1 250 Kč před odletem. Vstupy do památek. Stravování mimo snídaní. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 600 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do THAJSKA.
2. den
Přílet do Bangkoku. Golden Mountain - Zlatá hora, vrcholový Wat Saket - pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy.
3. den
Bangkok - město kontrastů. Celodenní prohlídka města. Královský palác. Wat Phra Keo, chrám Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Chrám Rozbřesku Wat Arun - pagoda khmérského stylu. Projížďka lodí po exotických vodních cestách. Necháte se zlákat pravou thajskou masáží?
4. den
Cesta do KAMBODŽI. Siemreap, výchozí místo pro návštěvu areálu Angkor Wat. Ochutnáme speciality v místní tržnici?
5. - 7. den
Největší stavební lahůdka jihovýchodní Asie – Angkor Wat. Z období od 9. do 14. století se zde zachovalo 130 chrámů. Jeden z vrcholů stavitelství. Ctižádostiví panovníci zanechávali stavby vždy impozantnější než předchůdci. Odlišný charakter chrámů. Tajemné paláce zarostlé v džungli. Bayon – magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prohm pohlcený džunglí. Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Nahlédneme do života venkovanů. Fakultativní lodní výlet po jezeře Tonlesap.
8. den
Přesun do hlavního města Phnom Penhu.
9. den
Prohlídka Phnom Penhu. Královský palác. Stříbrná pagoda. Wat Phnom. Kontrasty hlavního města. Tržnice. Navštívíme i taneční školu? Noční život, masážní salony a čepované pivo.
10. den
Cesta na jih k moři. Přesun lodí do THAJSKA. Městečko Trat. Přesun lodí na ostrov Ko Chang.
11. - 13. den
Exotický ostrov Ko Chang. Koupání a šnorchlování na ostrově. Zasloužený odpočinek u moře. Hustá tropická vegetace. Fakultativní výlety lodí za poznáním mořských hlubin, projížďka na slonech s koupáním, vyjížďka k vodopádům. Gurmánské zážitky v podobě rozmanitých lákadel thajské kuchyně.
14. den
Poslední koupání. Přesun do Bangkoku. Večerní odlet domů.
15. den
Letecky do BARMY, do Mandalay. Plavba lodí do Mingunu. Největší bronzový nepoškozený zvon světa vážící 90 tun. Mingunská pagoda Mingun Paya (nebýt zemětřesení, třásla by se i babylónská věž o svůj výškový primát). Obří lvi hlídající vstup. Sněhově bílá pagoda Hsinbyume.
16. den
Ranní prohlídka královské Amarapury - nejdelší týkový most světa z 1060 sloupů. Návštěva pagody Mahanumi s nejposvátnější sochou Buddhy. Pozorování mnichů a náboženského života. Návštěva tkalcovské dílny. Starobylý klášter Shwenandaw postavený z týkového dřeva, místo původní meditace královské rodiny, ukázka mistrovského řezbářského díla. Řemeslnické dílny, kde se vyrábějí zlaté listy, zpracování mramoru. Pagoda Kuthodaw s největší knihou světa vytesanou do mnoha kamenných desek s buddhistickými texty. Nekonečný řetěz buddhistických chrámů k vrcholu posvátného pahorku Mandalay Hill. Kouzelný západ slunce (při troše štěstí za mrazivě působivé hudby mnichů).
17. den
Celodenníplavba po řece Irávádí do Baganu, starého královského města, jednoho z nejkrásnějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. Pro zájemce první západ slunce na pagodách Baganu.
18. - 19. den
Magický prastarý Bagan, nejpůsobivější oblast Barmy. Při pohledu na nekonečné moře chrámů a pagod na planině se tají dech - to se musí vidět! Tisíce stúp a chrámů z období 11.-13.století. Původně jich tu stálo prý 4446. Do současnosti se jich dochovalo více jak 2000. Buddhistické kláštery. Nezapomenutelná panoramata krajiny při východu i západu slunce. Život místních lidí v tradičních vesničkách. Řemeslné zpracování unikátního lakovaného nádobí.
20. den
Cestou do Kalaw zastávka u mystické hory Popa tyčící se 737 m nad okolní planinou. Předbuddhistické chrámy na vrcholu. Natové - bůžkové animismu, které můžete urazit svým červeným a černým oděvem. Výroba cukru z palem. Hravé opice. Noc v horském městečku Kalaw s příjemným klimatem. Bývalá koloniální horská stanice Britů. Čajové plantáže.
21. den
Posvátná jeskyně Pindaya. Více než 8000 postav Buddhy z různých materiálů umístěných v labyrintu jeskyně poutníky v průběhu mnoha století. Výroba tradičních papírových slunečníků a lampionů. Odpolední přesun do Nyaung Shwe, na severním břehu jezera Inle vklíněném mezi horské vrcholy. (Zúčastníme se v podzimním termínu opět balónového festivalu v Taunggyi?).
22. den
Nezapomenutelná celodenní plavba po jezeře Inle. Sedmnáct vesniček na pilotech. Plovoucí trhy a zahrady. Pagoda Phaung Daw Oo, nejsvětější místo jižního Šanského státu. Klášter skákající kočky. Výroba obřích cigár přímo na vodě. Tradiční život místních obyvatel, etnická skupina Intha. Rybáři pádlující jednou nohou.
23. den
Ranní návštěva pestré tržnice s příslušníky horských kmenů. Pagoda Indein na západním břehu jezera s tisíci barevnými stúpami, v původní i rekonstruované podobě. Relaxace v horkých pramenech. Ochutnávka místních vín při západu slunce ve vinařství Red Estate s výhledem na jezero Inle. Fakultativně možnost celodenního treku v okolí jezera Inle s příchodem na vinice před západem slunce.
24. den
Ranní odlet z Heho do Yangonu. Přesun do Kyaiktiyo. Krátký pěší výstup k působivé Golden Rock, zlaté stupě umístěné na dokonale vyváženém viklanu. Umístění Buddhova vlasu prý zajistilo jeho rovnováhu! Nocleh v Kyaiktiyo.
25. den
Přejezd do Baga. Hlavní atrakce buddhistického areálu Baga. 55 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, přes 1000 let stará nejvyšší stupa Shwemawdaw, hadí pagoda. Přesun do Yangonu. Západ slunce u 98 metrů vysoké zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího buddhistického stánku Barmy. Údajně je pokryta větším množstvím zlata, než je uloženo v britských bankách.
26. den
Yangon. Kontrast současných a historických staveb. Pagoda Sule stará 2 000 let. Pagoda Botataung plná zlatých a stříbrných Buddhů. Obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Poslední nákupy na Skots market, trh s jantarem.
27. den
Loučení s Barmou. Stihneme i krokodýlí farmu? Letecký návrat z Yangonu přes Bangkok domů. Večerní odlet domů.

28. den
Letecký návrat do vlasti.
MOŽNOST INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ U MOŘE.

Termíny

29.10.2017 - 25.11.2017 89 900 Kč Nezávazná rezervace
18.02.2018 - 17.03.2018 89 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY