PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Bratislavy)

Velká Británie
8.9.2019 - 12.9.2019 5 dní 17 490 Kč Kód zájezdu : 14293A Typ pobytu : Poznávací
 • Hotel
 • Snídaně
 • Letecky
Počet termínů : 1 To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Bratislavy) Velká Británie, 8.9. - 12.9.2019, 5 dní 17 490 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

08.09.2019 - 12.09.2019 17 490 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Edinburghu. Druhé největší skotské město vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami i sídlo královny Holyrood Palace. Vydejte se s námi na cestu skotskou historií a poznejte Edinburgh!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Letenka Bratislava Edinburgh Bratislava se všemi poplatky
 • Kabinové zavazadlo
 • Transfer letiště hotel letiště místní dopravou
 • 4x ubytování v Edinburghu v 2* nebo 3* hotelu ve 2lůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • Průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje
 • Odbavované zavazadlo
 • Jízdné v navštívených městech při potřebných přesunech
 • Vstupné do památek
 • Fakultativní výlet k paláci Scone a do St. Andrews
 • Cestovní pojištění
 • Doporučené kapesné minimálně 170 ₤/os./pobyt (MHD, vstupy, stravování)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč
Nástupy Bratislava
Ubytování Kvalitní 2* nebo 3* hotel v dosahu místního MHD.
Strava Během dne při prohlídce města Edinburghu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odlet z Bratislavy do Edinburghu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, odpolední program včetně návštěvy Rosslynské kaple.  Během odpolední prohlídky romantického města Edinburgh si společně zajedeme i k Rosslynské kapli. Tento středověký světový unikát mnozí znáte z románu Šifra mistra Leonarda. 2. DEN Dnes nás čeká celodenní prohlídka nejznámějších památek města včetně ochutnávky pravé skotské whisky. Po snídani se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem Camery Obscura se vydáme na hrad Edinburgh Castle. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch whisky experience“, kde se o ní vše dozvíme a samozřejmě si nenecháme ujít ani její ochutnávku. Poté se projdeme se po Královské míli – středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem a zámkem Holyrood Palace. Odpoledne procházka na Calton Hill. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně. 3. DEN Celodenní fakultativní výlet s průvodcem nebo individuální program ve městě. Po snídani nás čeká celodenní výlet za krásami skotského venkova a historie. U mořské úžiny budeme obdivovat slavný železniční most Forth Bridge a pojedeme dále až k významnému paláci Scone, ve kterém byl korunován vůbec první skotský král. K paláci navíc přiléhají i rozsáhlé zahrady s volně žijícími srnkami, veverkami, pávy. Pozdní oběd si dáme v přímořském městečku – slavném letovisku St. Andrews – ráji golfistů a studentů místní univerzity. Procházkou se přiblížíme až k samotné zřícenině hradu, dále po pobřeží zamíříme k ruině kláštera, kde skončil svůj život hrdě na hranici i český husita Pavel z Kravař.  Předpokládaný návrat do hotelu po 19. hodině. 4. DEN Dnešní program je věnován další části města Edinburgh a návštěvě Holyrood Palace. Odpoledne individuální volno pro další návštěvy muzeí či nákupy. Po snídani přesun do centra, kde nás čeká procházka druhou částí Královské míle a návštěva Holyrood Palace – oficiálního sídla královny Alžběty II., jehož součástí jsou i slavné zahrady. V odpoledních hodinách volno a individuální program, který lze využít k návštěvě Královské botanické zahrady (známé svou růžovou a bylinkovou zahradou, skleníky, jezírky i čínským pavilonem) nebo HMY Britannia (královské jachty britské královny). Z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii, Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství. Nebo je pro vás lákavější prohlédnout si zevnitř jeden z původních historických domů na Královské míli? Průvodce vám mimo jiné doporučí i ochutnávky místních specialit, a tak si můžete vychutnávat skotskou atmosféru plnými doušky. 5. DEN Po snídani dle letového řádu individuální program. Poté přesun na letiště a odlet do Bratislavy.

Termíny

08.09.2019 - 12.09.2019 17 490 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY