PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Ostravy Krakova)

Velká Británie
2.10.2019 - 6.10.2019 5 dní 16 990 Kč Kód zájezdu : 14447A Typ pobytu : Poznávací
 • Hotel
 • Snídaně
 • Letecky
Počet termínů : 2 To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Ostravy Krakova) Velká Británie, 2.10. - 6.10.2019, 5 dní 16 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

15.05.2019 - 19.05.2019 17 990 Kč Nezávazná rezervace
02.10.2019 - 06.10.2019 16 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Skotská historie z první ruky – zážitek, na který se nezapomíná. Se zkušeným průvodcem objevíte největší zajímavosti Edinburghu, odhalíte tajemství Rosslynské kaple, navštívíte univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami a navíc se vydáte po stopách skotské královny do jejího sídla Holyrood Palace. Připravte se na výpravu skotskou minulostí a prožijte živoucí atmosféru Edinburghu!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
 • Letenka KrakovEdinburghKrakov se všemi poplatky
 • Kabinové zavazadlo
 • Transfer letištěhotelletiště místní dopravou
 • 4x ubytování v Edinburghu v 2* nebo 3* hotelu ve 2lůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • Průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje
 • Odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel ()
 • Jízdné v navštívených městech při potřebných přesunech
 • Vstupné do památek
 • Fakultativní výlet k paláci Scone a do St. Andrews
 • Cestovní pojištění
 • Doporučené kapesné minimálně 170 ₤/os./pobyt (MHD, vstupy, stravování)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč
Nástupy Ostrava, Krakov
Ubytování Kvalitní 2* nebo 3* hotel v dosahu místního MHD.
Strava Během dne při prohlídce města Edinburghu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odjezd z Ostravy na letiště do Krakova – odvoz je v ceně zájezdu. Odlet z Krakova do Edinburghu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, dle letového řádu případně odpolední program vč. návštěvy Rosslynské kaple.  Během odpolední prohlídky romantického města Edinburgh si společně zajedeme i k Rosslynské kapli. Tento středověký světový unikát mnozí znáte z románu Šifra mistra Leonarda. Návrat na hotel individuálně nebo společně s průvodcem. 2. DEN Dnes nás čeká celodenní prohlídka nejznámějších památek města a ochutnávka pravé skotské whisky. Po snídani se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem Camery Obscura se vydáme na hrad Edinburgh Castle. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch whisky experience“, kde se dozvíme vše o skotské whisky včetně vybraných ochutnávek. Projdeme se po Královské míli – středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem a zámkem Holyrood Palace. Odpoledne procházka na Calton Hill. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně. 3. DEN Celodenní fakultativní výlet s průvodcem nebo individuální program ve městě. Po snídani nás čeká celodenní výlet za krásami skotského venkova a historie. U mořské úžiny budeme obdivovat slavný železniční most Forth Bridge a pojedeme dále až k významnému paláci Scone, ve kterém byl korunován vůbec první skotský král. K paláci navíc přiléhají i rozsáhlé zahrady s volně žijícími srnkami, veverkami a pávy. Pozdní oběd si dáme v přímořském městečku – slavném letovisku St. Andrews – ráji golfistů a studentů místní univerzity. Procházkou se přiblížíme až k samotné zřícenině hradu, dále po pobřeží zamíříme k ruině kláštera, kde skončil svůj život hrdě na hranici i český husita Pavel z Kravař.  Předpokládaný návrat do hotelu po 19. hodině. 4. DEN Dnešní program je věnován další části města Edinburgh včetně návštěvy Holyrood Palace. Odpoledne individuální volno pro další návštěvy muzeí či nákupy. Po snídani přesun do centra, kde nás čeká procházka druhou částí Královské míle a návštěva Holyrood Palace – oficiální sídlo královny Alžběty II., jehož součástí jsou i slavné zahrady. V odpoledních hodinách volno a individuální program, který lze využít k návštěvě Královské botanické zahrady (známé svou růžovou a bylinkovou zahradou, skleníky, jezírky i čínským pavilonem) nebo HMY Britannia (královské jachty britské královny). Z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii, Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství. Nebo je pro vás lákavější prohlédnout si zevnitř jeden z původních historických domů na Královské míli? Průvodce vám mimo jiné doporučí i místní speciality, a tak si můžete vychutnávat skotskou atmosféru plnými doušky. 5. DEN Dle letového řádu přesun na letiště a odlet do Krakova, po příletu odvoz do Ostravy.

Termíny

15.05.2019 - 19.05.2019 17 990 Kč Nezávazná rezervace
02.10.2019 - 06.10.2019 16 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY