PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy)

Itálie
29.5.2018 - 2.6.2018 5 dní 16 990 Kč Kód zájezdu : 13943B Typ pobytu : Poznávací
 • Hotel
 • Snídaně
 • Letecky
Počet termínů : 1 To nejlepší z Florencie + SIENA (letecky z Prahy) Itálie, 29.5. - 2.6.2018, 5 dní 16 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

29.05.2018 - 02.06.2018 16 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Kouzelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte největší zajímavosti Florencie a půvabné Sieny. Projdete se po famózním Mostě zlatníků, prohlédnete si obdivuhodný dóm Santa Maria Dell Fiore a poznáte jedno z nejkrásnějších středověkých měst. Zvolněte, vydejte se s námi za poznáním okouzlující Florencie i Sieny a zažijte Toskánsko jako nikdo jiný!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Letenku Praha Boloňa (Pisa) Praha se všemi poplatky
 • Transfer letiště Florencie (hotel) letiště
 • 4x ubytování se snídaní v příjemném hotelu u Florencie
 • Průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje
 • Přesuny městskou hromadnou dopravou
 • Fakultativní výlet do Sieny vlakem: cca 20 euro
 • Vstupné do památek
 • Večeře v navštívených restauracích
 • Cestovní pojištění léčebných výloh
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč
Nástupy Praha

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odlet z Prahy v odpoledních hodinách a přílet na letiště do Bologně nebo do Pisy. Poté se přesuneme do Florencie a ubytujeme. V závislosti na čase příletu možná procházka Florencií s průvodcem. 2. DEN Po snídani zahájíme prohlídku Florencie, podíváme se na Brunelleschiho impozantní Palác Pitty a kostel Santa Croce, kde jsou uloženy ostatky Michelangela, Galilea Galileiho, Machiavelliho či Rossiniho. Po obědě bude možnost návštěvy jedné z nejslavnějších galerií světa Uffizi (vstupenky je možno objednat u CK). Pro ty, kteří galerii navštívit nechtějí, bude dostatek času na nákupy či prohlídky interiérů některých z mnoha pamětihodností tohoto města. Poté se projdeme na Piazzale Michelangelo, kde se budeme kochat překrásným výhledem na Florencii. Večer můžeme společně zajít do typické restaurace a vychutnat místní speciality – vše dle vzájemné dohody. 3. DEN Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Florencie. Navštívíme známá místa jako kostel Santa Maria Novella, Piazza Doumo, kostel Santa Maria del Fiore, Campanile di Giotto a Battistero e Cupola di Brunelleschi. Poté bude dostatek volného času na oběd, fotografování, nákup suvenýrů a hlavně na nasávání atmosféry tohoto jedinečného města. Odpoledne si prohlédneme Palazzo Vecchio, Loggia dei Lanzi a Gallerii dell\'Accademia a ve večerních hodinách se vrátíme na hotel. V případě zájmu bude opět možnost individuálně navštívit některou z vynikajících místních restaurací. 4. DEN Ráno odjedeme vlakem do významného kulturního centra Toskánska – Sieny, s výborně zachovalým středověkým architektonickým dědictvím. V centru města se projdeme po slavném náměstí Campo, na jehož místě kdysi stávalo římské fórum. Zhlédneme Palazzo Pubblico – v paláci je možnost navštívit Museo Cívico s obrazy a freskami. Za palácem se tyčí 102 metrů vysoká věž Torre del Mangia z let 1338–1348, která byla postavená podle návrhu sienského malíře Lippa Memmiho. Když zdoláme 503 schodů, můžeme se z ní kochat jedinečným výhledem na náměstí i velkou část města. Před věží stojí elegantní kamenná lodžie Capella di Piazza, která byla postavená v roce 1348 jako upomínka na morovou epidemii. Na konci náměstí najdeme fontánu Fonte Gaia. Nejvýraznější dominantou náměstí Piazza del Duomo je Duomo di Siena pyšnící se nádhernou fasádou, uvnitř je Battistero di San Giovanni s krásnou křtitelnicí zdobenou reliéfy těch nejlepších sochařů tehdejší doby. Uvidíme Ospedale di Santa Maria della Scala, v níž dnes sídlí jedna z největších uměleckých galerií ve městě. Během dne bude dostatek času na posezení v kavárně či tradiční místní trattorii. Večer návrat do Florencie. 5. DEN Po snídani, v závislosti na letovém řádu, bude následovat procházka Florencií s průvodcem nebo odjezd transferem na letiště. Odlet do Prahy.

Termíny

29.05.2018 - 02.06.2018 16 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY