PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

TO NEJLEPŠÍ Z INDIE - Letecky ze severu na jih Indie

Indie
9.2.2018 - 20.2.2018 12 dní 46 500 Kč Kód zájezdu : 228 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 TO NEJLEPŠÍ Z INDIE - Letecky ze severu na jih Indie Indie, 9.2. - 20.2.2018, 12 dní 46 500 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

09.02.2018 - 20.02.2018 46 500 Kč Nezávazná rezervace
09.02.2018 - 25.02.2018 66 900 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Nejatraktivnější místa indického subkontinentu. Akce určená všem, kteří nemají tolik času a přitom chtějí poznat Indii v celé její rozmanitosti. Památky UNESCO, bájné chrámy a slavné stavby muslimů, hinduistů i posvátná řeka Ganga. Barevný Radžastán. Jaipur, Růžové město. Agra proslulá indo-muslimskou architekturou s nezapomenutelnou návštěvou Taj Mahalu. Bombaj, brána Indie. Odpočinkový pobyt u Arabského moře. Exotická koření a rušné bazary.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Veškerá doprava - pronajatá vozidla. Lehátkovým vlakem do Varanásí. Místní přelety Varanásí - Díllí, Díllí – Bombaj, Bombaj – Goa. Ubytování v hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Lodní výlet na ostrov Elephanta. Český průvodce. Místní průvodci dle potřeb. Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje
  • Vstupní e-vízum do Indie 1 250 Kč před odletem. Odletové taxy cca 20 USD. Vstupné do památek a jízda na slonovi. Stravování. Spropitné. Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč (17 dní) / 5 900 Kč (12 dní).

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do INDIE.
2. - 3. den
Ranní přílet do hlavního města Díllí. Chlouba monumentální architektury. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Prezidentský palác, třída Rádžpáth se slavnou India Gate. Tepající střed Connaught Place. Provoněné Staré Dillí, vyhlášená Red Fort, páteční měšita Jama Masjid. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou. Chandi Chowk s barvitými bazary. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Džinistická ptačí nemocnice. Omamný trh koření. Lotosový chrám Baháí, záhadný nerezavějící železný sloup v komplexu Qutab Minar. Seznámení s indickou kuchyní. Čapátí, nany, kari se sýrem, kuře tandoori. Nočním vlakem do Varanásí.
4. - 4. den
Varanásí - město legend na řece Ganze. Poutní a svaté místo. Sem se přijíždí zažít, prožít a nechat sebou pořádně zamávat. Prvotní seznámení s místem, kde se zastavil čas. Posvátné spalovací gháty žijící i dlouho do večera mystickým životem. Ceremoniály obřadních kremací nahání husí kůži. Výroba nejkvalitnějšího hedvábí. Labyrint starého města.
5. den
Ranní plavba podél ghátů za magického východu slunce, očistné koupele i svérázné pradleny. Spalování mrtvých. Nejznámější spalovací ghát, kde by si přál být zpopelněn každý hinduista. Chrám krvelačné Durgy. Palác maharádžů z Bénáres. Sbírka nosítek na slona, kočáry, sbírka zbraní. Nezapomenutelná atmosféra připomínající období středověku.
6. den
Rozloučení s posvátným městem pro hinduisty. Letecký návrat zpět do Díllí a přejezd do Agry.
7. den
Agra proslulá indo-muslimskou architekturou. Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal, „památka manželské lásky” z bílého mramoru, vykládaná drahokamy. Červená pevnost stavitele Akbara Velikého.
8. den
Velkolepý komplex Fatehpur Sikri (UNESCO) - paláce z červeného pískovce. Zde odpočívá slavný súfí. Prohlídka Páteční mešity. Přejezd do Jaipuru.
9. den
Jaipur - hlavní město barevného Radžastánu. „Růžové město”. Živoucí sídlo maharádži - „městský palác”. Džajsinhova astronomická observatoř Jantar Mantar. Filigránová fasáda Paláce větrů – Hawa Mahal. Dle zájmu a časových možností výroba ručního papíru a textilií v Sanganeru.
10. den
Opičí chrám. Romantický bohatě zdobený Ambereský palác. Zkusí odvážlivci i jízdu na slonovi do paláce? Gaitor – honosné hrobky maharádžů a jejich manželek. Malebné pohoří Araválí. Vyhlášené trhy - šperky, koberce, barevná sárí, jedinečné miniatury. Ochutnáme i nejznámější mléčný nápoj v Indii lhassi walla? Západ slunce z Tygří pevnosti.
11. den
Návrat do Díllí a přelet do Bombaje.
12. den. *MOŽNOST ZKRÁCENÍ, ODLET Z DÍLLÍ 11.DEN
Bombaj. Prohlídka města. Bizarní pohled z mostu. Mahalakshmi Road. Obchodní přístav. Rušné bazary, esence bohaté Indie. Návštěva proslulé promenády Marine Drive. Lodní výlet na ostrov Elephanta, jeskyně a chrámy z 5. - 8. století vytesané do skály, zasvěcené Šivovi. Pro zájemce návštěva místního kina. Jaký trhák dávají tentokrát?
13. - 15. den
Letecky do portugalské državy Goa. Koloniální architektura. Staré město, barokní katedrály. Dny plážové pohody a odpočinku. Koupání v Arabském moři. Vyhlášená místa nejen hippies. Ochutnávky kořalky feni s „raketovými” účinky. Pálenka z plodů kešu a kokosu. Idylické pláže lemované palmami, dokonalá relaxace.
16. - 17. den
Poslední koupání. Letecký návrat podle spojení přes Bombaj / Díllí domů.

Termíny

09.02.2018 - 20.02.2018 46 500 Kč Nezávazná rezervace
09.02.2018 - 25.02.2018 66 900 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY