PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

To nejlepší z Lisabonu + PORTO (letecky z Prahy)

Portugalsko
11.9.2019 - 15.9.2019 5 dní 18 990 Kč Kód zájezdu : 14086A Typ pobytu : Poznávací
 • Hotel
 • Snídaně
 • Letecky
Počet termínů : 3 To nejlepší z Lisabonu + PORTO (letecky z Prahy) Portugalsko, 11.9. - 15.9.2019, 5 dní 18 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

17.05.2019 - 21.05.2019 18 990 Kč Nezávazná rezervace
11.09.2019 - 15.09.2019 18 990 Kč Nezávazná rezervace
06.11.2019 - 10.11.2019 18 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Fantastický eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Lisabonu. Navštítívíte čtvrť Alfamu i hrad Svatého Jiří. Zhlédnete Belémskou věž, ochutnáte pudinkové koláče i typický portugalský likér z cherry Giginhu. Navštívíte starobylé město Porto a dáte si i proslulé portské. Překročte s námi hranici všednosti a poznejte Lisabon a Porto!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
 • Letenka Praha - Lisabon - Praha se všemi poplatky
 • Kabinové a odbavované zavazadlo
 • 4x ubytování v hotelu v Lisabonu
 • 4x snídaně
 • Průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje
 • Cestovní pojištění
 • Přesuny v Lisabonu (místní doprava, MHD, transfery do hotelu)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč
Nástupy Praha
Strava Snídaně v hotelu během prohlídky Lisabonu bude možné zakoupit jídlo během některé z přestávek na místech s možností občerstvení

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Přílet do Lisabonu, transferem přejezd na hotel a ubytování. 2. DEN Dnešní den budeme věnovat prohlídce historického centra Lisabonu. Po snídani začneme prohlídku u geografického centra města u sochy Marquêse de Pombal a poté budeme pokračovat elegantní třídou Avenida da Liberdade až do srdce města na náměsti Rossio. Přes uličky staré čtvrti Baixa přejdeme až na monumentalni náměstí Praça do Comércio, které se nachází u řeky Tajo. Společně navštívíme atmosférickou čtvrť Alfamu a Mourariu, historické srdce města s křivolakými uličkami, kachlíkovými domy s balkóny, ze kterých visí čerstvě vyprané prádlo, dále pak budeme pokračovat k hradu svatého Jiří s úžasným výhledy na město a navštívíme netradiční katedrálu Sé, na jejiž místě dříve stávala mešita. A prohlídku zakončíme v tradiční čtvrti Bairro Alto, která se v posledních třech dekádách stala čtvrtí bohémů a je to nejlepší místo, kde si můžete posedět u skleničky vína. Odpoledne volný program s možností vychutnat si individuálně atmosféru starého města, ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry či navštívit muzea.   3. DEN Volný den, který lze využít k nákupům či návštěvě některé z nádherných okolních pláží. Pro zájemce je připraven fakultativní výlet vlakem do Porta. V ranních hodinách odjezd z Lisabonu do Porta. Město Porto je druhé největší město Portugalska zapsané na seznamu UNESCO. Společně se podíváme do centra tohoto úžasného města, projdeme se křivolakými uličkami a po nábřeží, navštívíme místní katedrálu a bude dostatek volného času, ve kterém nesmíte vynechat ochutnávku slavného portského vína. Návrat v pozdních hodinách zpět do hotelu. 4. DEN Dnes se vydáme na pobřeží do čtvrti Belém, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořským objevy. Po snídani pojedeme do čtvrti Belém na pobřeží, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořským objevy. Zde navštívíme Mosteiro dos Jerónimos, klášter ze 16. stol., který je postaven v manuelinském stylu. Jedná se o ojedinělý architektonický styl, který kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy. Nedaleko odtud se nalézá Torre de Belém, obranná věž z pozdního 15. století, která dnes patří k jednomu ze symbolů města. V této části města bude možnost ochutnat typické Pastéis de Belém, pudinkové koláče, které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva tohoto města se bez ochutnávky této místní speciality neobejde. Nachází se zde také rezidence portugalského prezidenta. V odpoledních hodinách volný program. Během volna se nabízí možnost příjemné procházky po pobřeží řeky Tejo až do centra města nebo jízda do centra města tramvají a využití volna ve městě. 5. DEN V dopoledních hodinách se přesuneme na letiště a odletíme zpět do ČR.

Termíny

17.05.2019 - 21.05.2019 18 990 Kč Nezávazná rezervace
11.09.2019 - 15.09.2019 18 990 Kč Nezávazná rezervace
06.11.2019 - 10.11.2019 18 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY