PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

To nejlepší ze Salzburgu + ORLÍ HNÍZDO + KÖNIGSSEE (autobusem z Ostravy)

Německo
9.8.2019 - 11.8.2019 3 dny 4 990 Kč Kód zájezdu : 14435A Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Snídaně
  • Autobus
Počet termínů : 1 To nejlepší ze Salzburgu + ORLÍ HNÍZDO + KÖNIGSSEE (autobusem z Ostravy) Německo, 9.8. - 11.8.2019, 3 dní 4 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: RadyNaCestu

Termíny

Termíny

09.08.2019 - 11.08.2019 4 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Víkendová výprava za zážitky z rakousko-německého pohraničí. Se zkušeným průvodcem odhalíte poklady barokního Salzburgu, užijete si vyhlídku Rossfeld a navštívíte proslulé Orlí hnízdo. Čeká vás plavba po jezeře Königssee, projížďka vláčkem do hlubin země a historické město Linz. Připravte se na krajinu silných příběhů, historických skvostů i úchvatné přírody a prožijte Mozartovo rodiště jako nikdo jiný!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem a přesuny v rámci programu zájezdu
  • 2x ubytování v 3* hotelu
  • 2x snídaně
  • Průvodce
Cena nezahrnuje
  • Cestovní pojištění
  • Vstupné do památek
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 800 Kč
Nástupy Ostrava, Brno, Olomouc, Znojmo
Ubytování 3* hotel v okolí Salzburgu ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
Strava Snídaně na hotelu v ceně zájezdu během dne bude možnost občerstvit se v některé z místních restaurací

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odjezd v brzkých ranních hodinách (kolem 4. hodiny) z Ostravy. Nástupní místa po trase Olomouc – Brno – Znojmo. V odpoledních hodinách příjezd do Salzburgu. Prohlídku nádherného barokního města Salzburg, o kterém se právem tvrdí, že je po Vídni druhým nejkrásnějším městem Rakouska, začneme v pevnosti Hohensalzburg, na kterou se dostaneme více než sto let starou lanovkou. Pevnost, vybudovaná již v 11. století, je největší dokonale zachovanou pevností ve střední Evropě. Odtud se nám naskytne působivý výhled na celé město. Poté navštívíme kouzelné zahrady zámku Mirabell, které byly vytvořeny podle návrhů slavného barokního architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme mimo jiné Pegasovu kašnu a přírodní divadlo Heckentheater nebo barokní sošky trpaslíků. Ve večerních hodinách přejezd na ubytování. 2. DEN Po snídani se společně vydáme na Hitlerovo sídlo Orlí hnízdo. Toto sídlo dostal Adolf Hitler darem k 50. narozeninám jménem NSDAP od svého tajemníka a blízkého přítele Martina Bormanna. Stavba se nachází ve výšce 1834 metrů n. m. na vrcholku hory Kehlstein. Během 2. světové války ji „naštěstí“ bombardování nezasáhlo, a tak máme možnost ji dnes navštívit. Cestou z Orlího hnízda navštívíme muzeum Dokumentation Obersalzberg, které nám příblíží dějiny Obersalzbergu, ale i to nejdůležitější z období 2. světové války. Odpoledne se vydáme do solného dolu v Berchtesgadenu, kde se již od roku 1517 těží sůl. Oblečeme si tradiční kombinézy a vláčkem se svezeme do hlubin země.  Na závěr dne se společně přesuneme do jedné z nejstarších německých likérek Enzianbrennerei Grassl. Likérkou nás provede místní průvodce, dozvíme se více o moderních způsobech destilace alkoholu vyrobeného z místních bylin a na závěr nás čeká malá ochutnávka. 3. DEN Ráno bude následovat přesun k jezeru Königssee, které leží na samém dně hlubokého údolí, je obklopeno vysokými horami a nádhernou přírodou a zároveň je nejčistším jezerem v Německu. Vydáme se společně na plavbu lodí po jezeře, během které budeme moci obdivovat krásy okolní přírody a uvidíme několik vodopádů. Na jedné ze zastávek společně vystoupíme a uděláme si krátkou procházku k jezeru Obersee a nejvyššímu vodopádu v Německu, Röthbachfall. V odpoledních hodinách se zastavíme ve městě Linz, kde si společně projdeme historické centrum a mimo jiné navštívíme největší kostel v Rakousku, Mariendom (katedrála Neposkvrněného Početí Panny Marie). Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Termíny

09.08.2019 - 11.08.2019 4 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY