PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Toulky Kalábrií a Apulií

Itálie
7.9.2018 - 17.9.2018 11 dní 15 890 Kč Kód zájezdu : 176019 Typ pobytu : Poznávací
  • Apartmán
  • Snídaně
  • Autobus
Počet termínů : 1 Toulky Kalábrií a Apulií Itálie, 7.9. - 17.9.2018, 11 dní 15 890 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: MAYER & CROCUS

Termíny

Termíny

07.09.2018 - 17.09.2018 15 890 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Malý kousek ráje na zemi leží ve žhavé jižní Itálii. Čekají Vás ruiny řeckých staveb, středověké kláštery, normanské hrady, osamělá městečka rozsypaná po kopcích, unikátní architektonické skvosty a exotika Apulie.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Dopravu autobusem
  • 8x ubytování (4x hotel, 4x apartmánové vily - 2 dvoulůžkové ložnice)
  • 8x snídani
  • 4x večeři
  • Průvodce
Nástupy Praha

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. 2. DEN Příjezd do Kampánie, PAESTUM (UNESCO) - nejvýznamější archeologický areál v Kampánii, nejlépe dochované řecké dórské chrámy na západ od Řecka a muzeum, odpolední koupání a odpočinek na pláži. 3. DEN Krásy a romantika Basilicaty a Kalábrie : RIVELLO - původně řecké městečko v horách, byzantské kostelíky. MARATEA v zálivu Golfo di Policastro, DIAMANTE, pobyt u moře nebo návštěva centra, fakultativně večeře. 4. DEN NP POLLINO. Horské městečko MORANO CALABRO, albánské městečko CIVITA. Turistika ke kouzelné SOUTESCE RAGANELLO, k Ďáblovu mostu nebo Albánské muzeum, relaxace na plážích, večeře. 5. DEN CORIGLIANO CALABRO - kostel S. Antonio di Padova, hrad s krásnou vyhlídkou. SIBARI - archeologický areál jednoho z nejbohatších měst Velkého Řecka. Klášter z 11. stol. Santa Maria delle Armi, poutní místo, vyhlídka na Sibarskou úžinu, termální siřičité lázně GROTTE DELLE NINFE, koupání. Večeře. 6. DEN Fakult. výlet: CROTONE - původně achájské město, katedrála. Nejvýchodnější kalábrijský mys CAPO COLONNA s archeologickým areálem, mohutným dórským sloupem. Působivý aragonský hrad LE CASTELLA, koupání, nebo celodenní odpočinek na pláži Jónského moře. Večeře. 7. DEN ROSSANO - kdysi centrum byzantské civilizace, barokní katedrála s freskou z 9. stol., muzeum se vzácnou byzantskou památkou Purpurovým kodexem ze 6.stol. Byzantský klášter PATHIRION (exteriéry) v krásném prostředí. Lehká turistika v přírodním parku COZZO DEL PESCO. Večeře. 8. DEN Starověký METAPONT - centrum bohatého městského státu, kde žil Pythagoras, monumentální zříceniny dórského chrámu bohyně Héry s 15 dochovanými sloupy. TARENTO - významné město Velkého Řecka, staré město na ostrově. Cesta Apulií do „údolí trulli“, podvečerní ALBEROBELLO. 9. DEN Exotická Apulie, oblast VALLEE D´ITRIA s ojedinělou architekturou bílých domků – trulli. ALBEROBELLO (UNESCO), asi 1500 trulli. Fascinující MATERA - městečko na okraji hluboké strže, s obydlími a kostely vyhloubenými v několika vrstvách do skály. GRAVINA DI PUGLIA - jeskynní obydlí z doby bronzové a kostel ve stěnách hluboké rokle. Fakultativně večeře. 10. DEN BARI - hlavní město Apulie, staré město s dominantou baziliky sv. Mikuláše, normansko-štaufská pevnost, koupání a odpočinek na pláži. V podvečer odjezd do ČR. 11. DEN Návrat do ČR ve večerních hod. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a podmínkám.

Termíny

07.09.2018 - 17.09.2018 15 890 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy spolehlivých českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY