PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

MONGOLSKO A KYRGYZSTÁN - K NEJKRÁSNĚJŠÍM JEZERŮM PLANETY

Kyrgyzstán
28.6.2018 - 8.7.2018 11 dní 68 590 Kč Kód zájezdu : 621 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Plná penze
  • Letecky
Počet termínů : 1 MONGOLSKO A KYRGYZSTÁN - K NEJKRÁSNĚJŠÍM JEZERŮM PLANETY Kyrgyzstán, 28.6. - 8.7.2018, 11 dní 68 590 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Nomád

Termíny

Termíny

28.06.2018 - 08.07.2018 68 590 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Doprava. Ubytování a strava. Vstupy na navštívené objekty v rámci programu, folklorní představení. Víza včetně jejich vyřízení, podpora místní CK. Český průvodce, místní průvodci po trase po celou dobu pobytu, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Mongolska a z Kyrgyzstánu, zpáteční přelet Ulánbátar-Mörön a přelet Ulánbátar-Biškek včetně tax a poplatků. Po trase v Mongolsku i Kyrgyzstánu pronajatými minibusy řízenými místními řidiči. Ubytování: Hotely (3*): 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x v jurtách u jezer (2x u Chövsgöl a 2x u Issyk-kul) - vždy po 2-5 osobách, 1x v kyrgyzské rodině (pokoje po 2 osobách). 1-lůžkový pokoj za příplatek 5600 Kč. Strava: Během programu v Mongolsku a Kyrgyzstánu 5x plná penze, 1x polopenze a 3x snídaně.
Nástupy Praha

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. DEN Praha - Ulánbátar. Let do Mongolska. Hlavní město Ulánbátar: vyhlídka Zaisan, centrální Čingischánovo náměstí s vládními budovami a sochami Čingischána (největší jezdecká na světě) a „mongolského Lenina“ Süchbátara, Zimní palác Bogdchánů. 3. DEN Ulánbátár - Mörön - Chövsgöl. Klášter Gandan s buddhistickou univerzitou Zanabazar, lamaistickými obřady a obří sochou stojícího Buddhy. Přelet do města Mörön, centra ajmaku Chövsgöl s nomádskými trhy a novým klášterem. Přejezd ryzí divočinou k „bratru Bajkalu“ - největšímu mongolskému jezeru Chövsgöl, spojenému s řadou mýtů. Překrásná horská krajina obývaná posledními pastevci sobů Cátany. Přejezd do turistického tábora na břehu Chövsgölu. Možnost jízdy na koních, plavby na loďkách a rybaření. 4. DEN Jezero Chövsgöl. Návštěva u kmene turkických Cátanů, kteří na rozdíl od Mongolů nežijí v jurtách, ale v týpích. Poznání životního stylu a aktivit pastýřů sobů v tajze. Cestou zpět k jezeru návštěva rodiny, která chová jaky (ochutnáte jačí mléko?). Pobyt u jezera s možnostmi vlastních aktivit. 5. DEN Chövsgöl - Mörön - Ulánbátár. Přejezd do Mörönu a přelet zpět do Ulanbátaru: Přírodovědecké muzeum s kompletní kostrou Tyrannosaura rexe a vejci dinosaurů i s jejich hnízdy. Možnost nákupů na bazaru. 6. DEN Ulanbátar - Biškek. Přelet z Ulánbátaru do hlavního města Kyrgyzstánu - Biškeku (v dobách SSSR - Frunze): Centrum města s náměstím Ala-Too, parky a zahrady, návštěva historického muzea a Ošského bazaru. 7. DEN Biškek - Issyk-kul. Přejezd podél hranic s Kazachstánem pod pětitisícovými vrcholky Ťan-Šanu z Biškeku na východ. Tokmok: věž Burana - zbytky téměř 50 m minaretu z 11. stol. Bal-bal - náhrobní kameny v podobě postav. Nádherný šperk Střední Asie - legendární „Teplé jezero“ Issyk-kul, druhé nejvýše položené (1608 m) a páté nejhlubší velké jezero světa. Po jeho jižním břehu do Jurtového tábora. Možnost přípravy národních kyrgyzských jídel (boorsok, damlyama aj.) 8. DEN Issyk-kul - Son-kul. Přejezd k vysokohorskému jezeru Son-kul (3016 m). V letní sezoně sem přijíždějí s rodinami pastevci s dobytkem a celé léto žijí v jurtách. Poznání života kočovníků. Možnost jízdy na koních, ochutnávka kumysu (kvašeného kobylího mléka), kyrgyzského národního nápoje. Na zpáteční cestě návštěva vesnice Kočkor, oběd v kyrgyzské rodině, ukázka výroby plsti. 9. DEN Son-kul - Kyzyl-Oi. Přejezd do Kyzyl-Oi v údolí mohutné řeky Kekemeren. Pozoruhodná krajina mohutných skal s do červena zbarvenými stěnami. Procházka po vesnici, poznávání kyrgyzského způsobu života, kontakty s místními obyvateli, folklórní koncert při večeři. Ubytování v kyrgyzské rodině. Možnost podílet se na přípravě večeře. 10. DEN Kyzyl-Oi - Suusamyr - Biškek. Přejezd do Suusamyru - jeden z nejúchvatnějších kaňonů Kyrgyzstánu. Návrat do Biškeku. Večeře na rozloučenou s folklorním představením. 11. DEN Biškek - Praha. Odlet domů.

Termíny

28.06.2018 - 08.07.2018 68 590 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY