PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

UGANDA KOMFORTNĚJI - Unikátní horské gorily

Uganda
12.11.2017 - 29.11.2017 18 dní 116 500 Kč Kód zájezdu : 110 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 UGANDA KOMFORTNĚJI - Unikátní horské gorily Uganda, 12.11. - 29.11.2017, 18 dní 116 500 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

12.11.2017 - 29.11.2017 116 500 Kč Nezávazná rezervace
19.11.2017 - 29.11.2017 89 990 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily - absolutní top fauny. Setkání, na které se nezapomíná. NP Bwindy dostane i vás! Šimpanzi v džungli. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanálu Kazinga. Jezero Edwardovo, Georgeovo i legendární Viktoriino. Mystické prameny Nilu.

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. U prodloužení přelet Zanzibar - Kampala. Pronajatá vozidla po celou dobu programu. Ubytování v hotelech, lodžích se snídaní a při prodloužení na Zanzibaru v bungalovech se snídaní. Lodní výlety po Viktoriině Nilu, po kanálu Kazinga. Plavba po jezeře Bunyonyi. Vstupy do národních parků. Permit k šimpanzům. Návštěva nosorožčí farmy. Výlet do pralesa Jozani, lodní výlet na ostrov Changu s rybí hostinou, exkurze za kořením (při prodloužení). Český průvodce. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní víza Uganda 100 USD, při prodloužení vstupní vízum Tanzanie 50 USD po příletu. Permit na horské gorily 630 USD (podmínkou je dosažení věku 15 let, cena se může měnit). Stravování nad rámec programu. Spropitné. Vstupy do památek. Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 000 Kč (11 dní) / 15 600 Kč (18 dní).

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den
Letecky do UGANDY. Kampala.
2. den
Odjezd z hlavního města na sever země. Návštěva farmy Nakasongola - Ziwa Rhino Sanctuary, kde můžete obdivovat nosorožce. Přes městečko Masindi do Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší národní park Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Nocleh v „Nilském drahokamu“ - Paraa Safari Lodge.
3. den
Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Pozorování antilop, hrochů, krokodýlů, slonů a stovek vodních ptáků. Pro zájemce nenáročný výstup k horní hraně vodopádů. Hřmící divadlo obrovské síly. Nocleh v Paraa Safari Lodge.
4. den
Putování přes Bugungu Wildlife Reserve. Horská vyhlídka na Albertovo jezero. Velká příkopová propadlina. Strmý zářez horské krajiny do nekonečné savany. Horské letovisko Fort Portal. Místní tržnice. Vyhlášené čajové plantáže.
5. den
Rovník (levou nohou na severu, pravou na jihu?). Sopečné krátery s uzavřeným světem zvířat. NP Queen Elizabeth zasáhne i vás. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni, až 500 druhů ptáků - pelikáni, kladivouši, různé druhy čápů, orli,… Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.
6. den
Safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny, prasata bradavičnatá… Endemický kob. Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Pravá džungle tropického pralesa s liánami a deskovými kořeny. Poznávání léčivých stromů a bylin. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.
7. den
Putování pohádkovou savanou a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku nazvané Ishasha spatříme neobvyklé stromové lvy? Dřevěné koloběžky v Kihihi. Průnik do NP Bwindy podél hranic Konga. Deset druhů primátů v hlubokém pralese. Prý nejpestřejší místo Afriky na flóru i faunu!
8. den
S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává s každým. I vás zalije pocit, že jste nic silnějšího nezažili. Na světě jich žije už jen něco málo přes devět set.
9. den
Vulkanická krajina s tajemnými vrcholy v oblacích. Panorama sopečného pohoří. Průjezd bambusovou džunglí. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Plavba na dlabaných kánoích z eukalyptových kmenů mezi papyrem. V lokální „barůvce“ můžeme ochutnat banánové i čirokové pivo. Pochválíme banánovou pálenku „banánovici“? Kabale - nejvýše položené místo Ugandy v jejím nejjižnějším cípu nazývaném „africké Švýcarsko“.
10. den
Překročení rovníku a přejezd do Entebbe. Cestouzastávka u Viktoriina jezera - největší vodní plochy Afriky.
11. - 11. den
Letecký návrat domů.
11. - 11. den. *MOŽNOST PRODLOUŽENÍ O POBYT NA ZANZIBARU PŘED ZÁJEZDEM
Letecky do TANZANIE na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město. Palác zázraků. Dům a kostel Livingstona. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.
12. den
Lodí na ostrov Changu. Bělostný písek a smaragdové moře, rybí piknik. Obrovské sloní želvy, šnorchlování. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.
13. den
Prales Jozani – tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky nad mangrovemi různých druhů. Červenobílé guerézy. Cesta na sever – kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku – baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour – exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nocleh v oblasti Nungwi.
14. - 15. den
Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování v nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Zajímavá práce lodníků. Nocleh v oblasti Nungwi.
16. - 17. den
Poslední koupání. Odlet ze Zanzibaru s mezipřistáním v keňském Nairobi do UGANDY. Prohlídka hlavního města Kampala.
MOŽNOST SPOJENÍ S AKCÍ Č. 109 KEŇA – TANZANIE – ZANZIBAR viz akce č. 117.

Termíny

12.11.2017 - 29.11.2017 116 500 Kč Nezávazná rezervace
19.11.2017 - 29.11.2017 89 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY