PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

Velký okruh Irskem

Irsko
9.9.2017 - 16.9.2017 8 dní 31 990 Kč Kód zájezdu : 8024 Typ pobytu : Poznávací
  • Hotel
  • Snídaně
  • Letecky
Počet termínů : 2 Velký okruh Irskem Irsko, 9.9. - 16.9.2017, 8 dní 31 990 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Čedok

Termíny

Termíny

19.07.2017 - 26.07.2017 29 990 Kč Nezávazná rezervace
09.09.2017 - 16.09.2017 31 990 Kč Nezávazná rezervace

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Leteckou přepravu v turistické třídě vč. tax a příplatků Praha-Dublin-Praha , 7 noclehů s irskou snídaní v hotelech **/*** ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím , autokarovou dopravu v místě , služby průvodce , pojištění dle zákona č. 159/99 Sb. , návštěva palírny whisky Jameson Distillery , návštěva pivovaru Guinness
Cena nezahrnuje
  • Vstupné do památkových objektů nezahrnutých v ceně zájezdu , přepravu MHD
Nástupy Praha

Program zájezdu

Program zájezdu


1. den:
Odlet v ranních hodinách z Prahy do Dublinu, základní okružní jízda městem pro základní orientaci a seznámení se s nejdůležitějšími atraktivitami města, odjezd na ubytování, procházka města s průvodcem – Dublinský hrad, Christ Church Cathedral, radnice vystavěná v korintském stylu, největší irský kostel sv. Patrika, návštěva pivovaru Guinness, individuální volno, návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
2. den:
Po snídani odjezd do Wicklow mountains – zahrady Irska s úchvatnými scenériemi. Území bylo vyhlášeno národním parkem a přestože je v blízkosti Dublinu, je zde k vidění typická irská divoká příroda, která okouzlila i irského básníka Thomase Moorea. Prohlídka klášterního komplexu Glendalough ležícího v údolí dvou řek uprostřed hor, založen byl údajně již v 6. století. Z kláštera se dochovalo několik budov – kuchyně, oratoř s kulatou zvonicí, kamenná věž, hřbitov, vstupní brána, která je v Irsku zcela ojedinělá. Přejezd k severnímu okraji pohoří Wicklow do Powerscourt. Dříve zde stálo rozlehlé panství, které vyhořelo v roce 1974. Dochovaly se ovšem místní zahrady pocházející z viktoriánského období z poloviny 18. století. Zahrady tvoří stupňovité terasy se sochami, jezírky, japonskou zahradou atd. Odjezd do Kilkenny – půvabné historické „mramorové město“ ležící nad řekou Nore. Mramorové proto, že je vystavěno z vápence, který má po opracování typický černý lesk. Mezi památky města patří hrad, normanská pevnost, St. Canice Cathedral - opatství ze 13. století vystavěné z černého mramoru, středověké uličky ze 17. století vedoucí do centra města, volno, odjezd na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
3. den:
Po snídani odjezd k prohlídce Holly Gross Abbey – opatství ze 12. století. Rock of Cashel – „ďáblův kámen“ je pozoruhodná románská pevnost na 60 metrů vysoké vápencové skále. Na skále se rozkládá románský kostel, hrad, katedrála, středověká věž a několik irských křížů. Cahir Castle – jeden z největších hradů v Irsku, původně pevnost umístěná na skalnatém ostrově řeky Suir. Samotný název Cahir znamená v překladu pevnost. Hrad pochází ze 13. století, ale byl často přestavován, takže současná podoba je z 18. - 19. století. Odjezd do Jameson Heritage centre v Midletonu k prohlídce palírny whisky s ochutnávkou, odjezd na ubytování do Corku, dle časových možností večerní prohlídka města. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
4. den:
Po snídani návštěva Kinsale – malebného pobřežního městečka při ústí řeky Bandon. Mezi atraktivity města patří jachtařská marina, pevnost James Fort, hrad Desmond Castle z roku 1500 s muzeem vína či kostel St. Multose ze 12. století. Přejezd k nedaleké pevnosti Charles Fort, která byla postavena na konci 17. století na místě starší tvrze – Ringcurranův hrad. Byla jednou z největších vojenských pevností v zemi, název nese po Charlesi II. a je spojena z většinou historických bitev Irska. Přejezd na nejjihozápadnější bod Irska – mys Mizen Head s ojedinělou podívanou na skalnaté příkré útesy, o nějž se opírají vlny Atlantského oceánu. Často jsou odsud pozorováni volně žijící živočichové – delfíni, velryby a další. Zastávka v městečku Bantry ležícím ve východní části zálivu Bantry Bay naproti ostrovu Whiddy Island. Dominantou města je Bantry House vystavěný v roce 1700 a byl sídlem rodiny Whiteů. Zahrady přiléhající k domu se skládají ze sedmi teras, inspiraci čerpali majitelé na cestách po Evropě. Odjezd do oblasti Killarney, ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
5. den:
Po snídani polodenní vyjížďka do oblasti Ring of Kerry, kde uvidíte vše, co je pro Irsko typické – místní krajina a scenérie jako z filmu či pohlednice, proto je tato oblast oblíbená malíři a spisovateli. Úchvatné pobřežní scenérie, typické zelené kopce a vrchy, zahrady, starobylé hrady, pevnosti, kamenné kruhy, kostelíky, překrásná města a vesničky a vyhlášená místní gastronomie. Ubytování v oblasti Limmerick, fakultativně večeře, nocleh.
6. den:
Po snídani odjezd k Bunratty – hradu, který vybudovali Vikingové ve 13. století na strategickém místě při ústí řeky Shannon, dnešní podoba je z 15. století z typickou středověkou citadelou a stěnami silnými tři metry. Hrad se nachází nedaleko malé vesničky Bunratty a součástí hradu je i skanzen, ve kterém je k vidění cca 30 typických irských venkovských domků. Přejezd k západnímu pobřeží na Mohérové útesy – přes 200 metrů vysoké útesy (nejvyšší v Evropě) s délkou kolem osmi kilometrů. Na nejvyšším místě stojí O´Brienova věž z roku 1835, ze které jsou krásné výhledy na Atlantik i vnitrozemí – za příznivého počasí lze spatřit Aranské ostrovy či Galwayský záliv. Návštěva „skalnaté země“ Burren, oblasti krasových plošin vypadajících jako „měsíční krajina“ se vzácnou irskou flórou. Vzhled krajiny vytvořil pohyb ledovce, proto je zde mnoho mohyl, hrobů, podzemních pevností a dolmenů – z nichž je nejznámější Poulnabrone z doby bronzové, říká se mu malý Stonehenge. Přejezd do nedalekého přístavního a významného hradního města Galway, založeného ve 13. století. Město leží na řece Corrib tekoucí z největšího irského jezera Lough Corrib. Galway je centrum západního Irska, jsou zde dvě univerzity, banka sídlící v budově Lynchova hradu. Prohlídka centra města s průvodcem, volno k nákupům a individuálním prohlídkám, ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
7. den:
Po snídani odjezd do Clonmacnoise, ležícího v meandru řeky Shannon se zbytky středověkého klášterního komplexu. Klášter byl založen v roce 548 sv. Ciaránem, dnes jsou zde k vidění pozůstatky 20 metrů vysoké O´Rourkeovi věže z 10. století, zbytky kostelů atd. Kilbeggan – možnost návštěvy známé palírny, Monasterboice – zbytky klášterního komplexu s jedinečnými vysokými kříži z 10. století. Přejezd do Dublinu, ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
8. den:
Po snídani Dublin – dokončení prohlídky města nebo individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Termíny

19.07.2017 - 26.07.2017 29 990 Kč Nezávazná rezervace
09.09.2017 - 16.09.2017 31 990 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY