PRO TRAVEL PRO POZNÁNÍ PRO ŠKOLY PRO JAZYKY

ZÁŽITKOVÝ VIETNAM - Etnika, gurmánské zážitky a příroda

Vietnam
17.3.2018 - 4.4.2018 19 dní 70 700 Kč Kód zájezdu : 222 Typ pobytu : Poznávací
  • Letecky
Počet termínů : 2 ZÁŽITKOVÝ VIETNAM - Etnika, gurmánské zážitky a příroda Vietnam, 17.3. - 4.4.2018, 19 dní 70 700 Do oblíbených Do oblíbených Pořádá cestovní kancelář: Livingstone

Termíny

Termíny

18.10.2017 - 05.11.2017 70 700 Kč Nezávazná rezervace
17.03.2018 - 04.04.2018 70 700 Kč Nezávazná rezervace

Popis zájezdu

Popis zájezdu

Zažijte VIETNAM na všechny způsoby. Dopřejte si ochutnávku gastronomických lákadel, která nabízí místní kuchyně. Seznamte se s tradičním životem místních etnik. Vydejte se pěšky prozkoumávat krásy hor na severu země. Užijte si pohodový výlet do slavné Dračí zátoky s kouzelnými krasovými scenériemi a tajuplnými jeskyněmi. Navštivte teprve nedávno otevřený jeskynní komplex Paradise. Projeďte městečko Hue stylově na kole. Užijte si trošku pohody na plážích v Hoi An a rozjímejte nad barevností vodních trhů v deltě Mekongu. Poznávání Vietnamu trošku jinak!

Základní informace

Základní informace

Cena zahrnuje
  • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelet Hanoi – Dong Hoi, Danang – Saigon. Veškerá doprava: noční lehátkové vlaky, autobusy, lodě, pronajaté minibusy. Výlet do zátoky Ha Long včetně projížďky lodí, s plnou penzí. Ubytování v hotýlcích se snídaní. Gurmánská tour v Hanoji, oběd 2x. Cyklovyjížďky. Výlet do delty Mekongu s plnou penzí. Český průvodce. Místní průvodci. Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • Vstupní vízum Vietnam 25 USD. Strava nad rámec programu. Vstupné do památek a muzeí. Spropitné. Fakultativní aktivity. Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. - 2. den
Letecky do VIETNAMU do Hanoje. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách. Pro zájemce večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long.
3. den
Nepřeberná lákadla tržnice Cho Hômt, ochutnávka gurmánských delikates, poznávání ovoce a zeleniny. Pozorování tradičních nákupních a prodejních zvyků, posezení u vietnamské kávy ve Staré čtvrti. Jezero Truc Bach a občerstvení Pho Cuon (grilované hovězí v rýžové rolce s čerstvými bylinkami). Pozvání do vietnamské rodiny na společný oběd. Kdo udělá nejpovedenější spring roll? Rodinná atmosféra. Návštěva pagody Tran Quoc. Krátká zastávka u mauzolea Ho Chi Minha (zvenku) a Chrámu literatury. Pohodlným nočním lůžkovým vlakem do Lao Cai v horském městečku Sapa.
4. den
Příjezd do Sapa. Po snídani návštěva místního trhu Can Cau. Šance setkat se zde se zástupci místních etnik Phu La, Black Dao, Tay… Součástí trhu je i zajímavý zvířecí trh – prasata, krávy, buvoli. Odpoledne v Sapa, relax po cestě.
5. den
Průsmyk Tram Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád. Nenáročné pěší výlety etnickými vesnicemi – práce na terasovitých rýžových políčcích, tradiční oděvy a suvenýry na prodej. Horské stezky, neskutečné výhledy.
6. den
Výlet do údolí Muong Hoa s panoramatickými výhledy. Setkáme se s místními kmene H’mong a dozvíme se o nich zajímavosti z běžného života? Odpoledne cesta do vesnice Dzao kmene Giang Ta Chai. Návrat do Sapa a návrat nočním vlakem do Hanoje. 
7. - 8. den
Ranní atmosféra ztichlých ulic Hanoje. Zacvičíme si s místními „tai-chi“ v parku? Ceremonie vytahování vlajky před Ho Chi Minovým mausoleem. Jezero Hoan Kiem. K snídani si dopřejeme misku lahodné polévky Pho. Jednodenní výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long Bay s noclehem na lodi. 3 000 skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. V roce 1994 byla zátoka Ha Long Bay zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Plovoucí vesnice. Návštěva hrnčířské vesničky Phu Lang, ruční výroba keramiky. Návrat do Hanoje.
9. den
Letecky do Dong Hoi. Největší a nejpůsobivější jeskynní komplex Vietnamu Paradise. Kdo se nebojí vyšlapat 400 schodů ke vstupu? Dřevěné chodníčky, krasové jevy. Návštěva pramenů Nuoc Mooc vyvěrajících z podzemní jeskyně, neuvěřitelně modrá barva vody, bambusové můstky, osvěžující koupání v jeskynním bazénku. Návrat do Dong Hoi.
10. den
Transfer do Hue. Cestou prohlídka 2,5 km dlouhých tunelů Vinh Moc, kde žily stovky obyvatel. Výhledy na moře. Odpoledne procházka starobylou vesnicí Phuoc Tich s množstvím původních staveb, chrámů a pagod pocházejících z kultury Champa a Viet. Příjezd do Hue.
11. den
Císařské město Hue (UNESCO). Citadela - sídlo císaře, jeho paláce a císařské hrobky. Podél břehu Vonící řeky k pagodě Thien Mu. Návštěva královské hrobky vládce Minh Mang a hrobky Khai Dinh.
12. den
Transfer z Hue do Hoi An přes průsmyk Hai Van Pass a výhled rybářskou vesničku Lang Co. Jízda přes moderní Danang a jeho most s nejdelším drakem na světě. Marble Mountains - Ngu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží.
13. den
Dopolední výlet do My Son - bývalé náboženské centrum Čampy ve 4. - 13. století, nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Pozůstatky hinduistických chrámů. Odpoledne procházka okolím starobylého Hoi An, které je dnes pod patronátem světového dědictví UNESCO. Mísí se zde čínské, japonské i portugalské architektonické styly. Japonský most, pagoda Phuc Kien, dům Phung Hung a Assembly Hall.
14. den
Snadná cyklistická vyjížďka do vesnice Tra Que, kde jsou zeleninová políčka hnojena mořskými řasami. Zkusíme společně s místními práci na políčku? Ukázka přípravy typického jídla tam huu.
15. den
Odpočinek na písečných plážích v okolí Hoi An, k dispozici celý den kolo k projížďkám mezi rýžovými políčky a po okolí. Nákupy originálních suvenýrů.
16. den
Přejezd do Danangu a odtud přelet do Ho Chi Minh City. Prohlídka města – válečné muzeum, dřívější rezidence prezidenta Reuniication Palace, katedrála Notre Dame. Saigon Post Office – největší poštovní budova ve Vietnamu jako pozůstatek francouzské architektury G. Eiffela. Možnost nákupu suvenýrů na tržišti Ben Thanh. 
17. den
Přejezd do delty řeky Mekong. Zastávka v My Tho a prohlídka Vinh Trang pagody a chrámu Cao Dai. Jízda po úzkých vodních kanálech, tropické scenérie. Návštěva továrny na cihly a výrobny uměleckých předmětů z kokosových ořechů, vše ruční výroba! Projížďka po řece na člunu. Nocleh v Can Tho.
18. den
Plovoucí trh, rušné smlouvání na vodě o každý „dong“. Návrat do Ho Chi Minh City. Odlet do Evropy.
19. den
Letecký návrat domů.

Termíny

18.10.2017 - 05.11.2017 70 700 Kč Nezávazná rezervace
17.03.2018 - 04.04.2018 70 700 Kč Nezávazná rezervace

CO ZDE NAJDETE?

Poznávací zájezdy od většiny českých cestovních kanceláří. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a objednáním právě toho Vašeho zájezdu.

OBLÍBENÉ ZÁJEZDY

Zobrazit vše

POSLEDNÍ NAVŠTÍVENÉ

X

Poslat zájezdy e-mailem

DÁRKOVÉ POUKAZY

DÁRKOVÉ POUKAZY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
UŽITEČNÉ ODKAZY
UŽITEČNÉ ODKAZY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY